BALSAVIMAS: kuris iš per 10 metų „Eurovizijai“ atstovavusių atlikėjų kūrinių - pats įsimintiniausias?

Lietuva „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvavo 21 kartą, debiutavo 1994 metais. Per 10 metų „Eurovizijai“ atstovavo net dešimt puikių atlikėjų, užėmusių skirtingas vietas. Kviečiame išrinkti, kuris iš atlikėjų kūrinių - pats įsimintiniausias? Balsuok apačioje!

Į 2012 m. Euroviziją Lietuva delegavo Donatą Montvydą su daina „Love Is Blind“, atlikėjas dalyvavo pirmajame pusfinalyje ir jame užėmė 3 vietą, o finale buvo užimta 14 vieta su 70 taškų verte.

2013 m. Lietuvai atstovavo Andrius Pojavis su daina „Something“. Daina liko 9 vietoje pirmajame pusfinalyje ir vos patekusi į finalą, jame užėmė 22 vietą su 17 taškais.


2014 m. Lietuvai atstovavo dainininkė Vilija Matačiūnaitė atliko dainą „Attention“ ir nepateko į finalą.


2015 m. Lietuva išrinko Vaidą Baumilą ir Moniką Linkytę atstovauti „Eurovizijoje“ su daina „This Time“, kuri konkurso finale užėmė 18 vietą surinkdama vos 30 taškų.

2016 m. Lietuvai „Eurovizijoje“ dar kartą atstovavo Donatas Montvydas, šįkart su daina „I’ve Been Waiting for This Night“. Sėkmingai įveikęs pusfinalį, jis pateko į finalą, kur surinkęs 200 taškų užėmė 9 vietą (tai trečias geriausias šalies pasirodymas).

2017 m. Lietuva išsiuntė grupę „Fusedmarc“. Grupė nepateko į finalą.

2018 m. Lietuvai atstovavo Ieva Zasimauskaitė su savo daina „When we’re old“. Pateko į finalą ir užėmė 12 vietą (ketvirtas geriausias šalies pasirodymas).

2019 m. Lietuvai atstovavo Jurijus Veklenko su daina „Run With The Lions“, bet jam patekti į finalą nepavyko.


2020 m. Lietuvai turėjo atstovauti grupė „The Roop“ su daina „On Fire“, tačiau dėl COVID-19 pandemijos renginys buvo atšauktas. 
Į 2021 m. Euroviziją Lietuva pakartotinai delegavo grupę „The Roop“ su daina „Discoteque“, kurie finale užėmė 8-ąją vietą (2 geriausias šalies pasirodymas).
2022 m. Eurovizijoje Lietuvai atstovaus atlikėja Monika Liu su daina „Sentimentai“. Tai pirmas kartas nuo pat 1999 metų, kai Lietuva siunčia dainą, kuri visa pilnai atliekama lietuvių kalba. Monika Liu jau pateko į finalą, kuris bus rengiamas šį šeštadienį.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis