Leidykla, kuriai priklauso „Vogue“ ir kiti leidiniai, stabdo veiklą Rusijoje

Žiniasklaidos bendrovė „Conde Nast“, leidžianti tokius žurnalus kaip „Vogue“, „Glamour“ ir „Vanity Fair“, pranešė, kad stabdo leidybinę veiklą Rusijoje, motyvuodama konfliktu Ukrainoje ir redakcijos darbuotojų saugumu.


Antradienį „Conde Nast“ interneto svetainėje paskelbtame pareiškime generalinis direktorius Rogeris Lynchas teigė, kad bendrovė „sukrėsta ir pasibaisėjusi beprasmiu smurtu ir tragiška humanitarine krize Ukrainoje“.

 

Jis teigė, kad pagal naujus Rusijos įstatymus, pagal kuriuos už „melagingų naujienų“ apie kariuomenę skelbimą asmenys gali būti įkalinti iki 15 metų, leidėjas negali užtikrinti savo žurnalistų ir redaktorių saugumo.

 

„Todėl nusprendėme sustabdyti visą „Conde Nast Russia“ leidybinę veiklą“, – sakoma pareiškime.

 

R. Lynchas sakė, kad bendrovė ir toliau vykdys savo misiją – kurti patikimą ir patrauklią žurnalistiką.

 

Kaip rašoma „Conde Nast“ vietos interneto svetainėje, „Vogue“ žurnalas rusų kalba pradėtas leisti 1998 metais, be to, leidykla rusų kalba taip pat leidžia tokius leidinius kaip „GQ“, „Tatler“ ir „Glamour“.

 

Vakarai dėl vasario 24 dieną pradėto karinio įsiveržimo į Ukrainą Rusijai taiko įvairias sankcijas, kurios žlugdo šalies ekonomiką ir verčia centrinį banką įvesti plataus masto kapitalo kontrolę.

 

Maskvai taip pat buvo pritaikytos kultūrinės sankcijos, o dešimtys garsių prekių ženklų paskelbė, kad dėl pradėto karo stabdo savo veiklą.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis