Įdomūs serialai, kurie praskaidrins tavo vasaros atostogas

Pritrūkai idėjų, kokius serialus žiūrėti per vasaros atostogas? Peržvelk šį sąrašą - gal rasi, kas tave sudomins!

Bridžertonų kronikos“ („Bridgerton“)


„Bridžertonų kronikos“ – tai 2020 m. gruodžio 25 d. pradėtas rodyti JAV kompanijos „Netflix“ sukurtas serialas. Žiūrovai kviečiami nusikelti į pirmąją XIX a. pusę ir iš arčiau pažvelgti į tuometinės Londono aukštuomenės gyvenimą, pasinerti į to meto intrigas ir meilės nuotykius. Serialas nėra istoriškai tikslus, tačiau tikrai intriguojantis ir įdomus, įkvėptas autorės Julia Quinn romanų, tapusių bestseleriais.


Įtakinga Bridžertonų šeima pradeda galvoti apie būsimą vyriausios dukters Daphnės ištekinimą ir ieško jai tinkamiausio jaunikio. Vienok brolis, esantis ir šeimos galva, itin stropiai saugo savo seserį. Tad kandidatams rasti kelią bent pasikalbėti su mergina – sunku. Kaip ten bebūtų, brolis, vedinas savanaudiškų paskatų, pažada seserį labai netikusiam kandidatui. Tam, kad išvengtų dramatiškos lemties, Daphnė sudaro sandorį su žaviu kunigaikščiu Simon Basset – jiedu apsimeta susižadėję. Ilgai netrunka, kol jiedu vienas kitą iš tiesų įsimyli...


Įdomi šio serialo detalė ta, kad yra naratorius. Panašiai kaip ir kultiniame seriale „Liežuvautoja“, serialo herojai periodiškai sulaukia anoniminio paskalų laikraštuko. Tiesa, kadangi laikai senesni ir technologijų dar nebuvo – tai spausdintas savaitraštis. Ne paslaptis, kad daugelis šį serialą, kaip ir „Liežuvautoją“, pamilo dėl nepriekaištingai sukurtų kostiumų ir įvaizdžių.


Kol kas tėra išleistas vienas sezonas, tačiau pranešama, kad jau šių metų pavasarį sulauksime ir antrojo. Dėmesio: seriale pasitaiko erotinių scenų, todėl yra nustatytas amžiaus cenzas N-16.

Režisierius Chris Van Dusen, vaidina Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page, Nicola Coughlan ir kiti.


Jaudinantys Sabrinos nuotykiai“ („Chilling Adventures of Sabrina“)


Turbūt daugelis prisimenate kultinį serialą „Raganaitė Sabrina“? Jis atsinaujino ir sugrįžo į mūsų ekranus. Tik šįsyk serialas kur kas tamsesnis, galima būtų netgi prilyginti siaubo, mistikos žanro kūriniams. „Jaudinantys Sabrinos nuotykiai“ tai 2018 m. JAV kompanijos „Netflix“ sukurtas serialas.


Istorija prasideda artėjant pagrindinės herojės – Sabrinos – 16 gimtadieniui. Tai amžius, kurio sulaukusios raganos būna įšventinamos ir turi pradėti lankyti akademiją. Tačiau paprastas, žemiškas gyvenimas ir mirtingieji draugai Sabrinai – be galo brangūs. Todėl ji sulaužo taisykles ir lieka gyventi abiejuose pasauliuose. Istorijai rutuliojantis paaiškėja, kad Sabrina – ne paprasta ragana, o kur kas daugiau... Ir nors paaugliškos teisybės paieškos neretai patampo mylimų tetų nervus, jos drastiški sprendimai, prieštaraujantys taisyklėms, ne sykį išgelbėja pasaulį... Kita vertus, prišaukia ir vis daugiau bėdų.


Šiuo metu yra sukurti 4 šio serialo sezonai ir apie pratęsimą žinių nėra.


Režisierius Roberto Aguirre-Sacasa, vaidina Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis, Chance Perdomo, Michelle Gomez, Tati Gabrielle, Richard Coyle ir kiti.


Sniego traukinys“ („Snowpiercer“)


„Snowpiercer“ – tai amerikiečių postapokaliptinis trileris, draminis serialas, kurio premjera „TNT“ pasirodė 2020 m. gegužės 17 d. Jis sukurtas pagal 2013 m. Pietų Korėjos-Čekijos filmą tuo pačiu pavadinimu, kurį režisavo Bong Joon-ho. Visai neseniai, 2021 m. pradžioje, pasirodė ir antrasis sezonas, į eterį išleidžiant po seriją kas savaitę.


Globaliniam atšilimui įgavus pagreitį, pasaulio mokslininkai nusprendžia atšaldyti Žemę. Tačiau įvyksta katastrofa ir Žemės rutulys užšąla iki pat gelmių. Už lango tvyrant mirtinam 120 laipsnių šalčiui, turtingieji sukuria traukinį su amžinuoju varikliu. 1001 vagonas su paskutiniais likusiais gyvaisiais suka ratus aplink pasaulį, o jo keleiviai daro viską, kad išgyventų.


Norėdami išgyventi neturintys bilietų žmonės brovėsi į traukinį. Dalis iš jų iškeliavo kartu su visais turtingaisiais. Tačiau traukinio resursai nebuvo apskaičiuoti papildomiems keleiviams. Tad turtingieji juos laiko užrakintus paskutiniuosiuose traukinio vagonuose, kur nėra nei langų, nei jokių patogumų. Po septynerių metų, pasitaikius progai, „galiorka“ sukelia revoliuciją bei sužino baisiausias traukinio komandos paslaptis. Išgyvenę kruvinas skerdynes ir atsikovoję lygias teises, traukinio kaleiviai negauna progos atsipūsti – kelyje sutinka antrą tokį pat, tik trumpesnį, vos 40 vagonų ilgio, traukinį „Alisa“, kuris, it koks parazitas, prisijungia jungtimis prie „Sniego traukinio“. Kas laukia, kai traukinių keleiviai stos akistaton vieni su kitais? Ir ką reiškia tai, kad vėl pradėjo snigti?


Režisieriai Josh Friedman, Graeme Manson. Vaidina Melanie Cavill, Daveed Diggs, Mickey Sumner, Alison Wright, Annalise Basso ir kiti.


Karalienės gambitas“ („The Queen‘s Gambit“)


„Karalienės gambitas“ yra 2020 metų amerikiečių dramos miniserialas, sukurtas pagal Walter Tevis 1983 m. to paties pavadinimo romaną. Pavadinimas nurodo „Karalienės gambitą“ - šachmatų partijos atidarymą.


Istorija pasakoja apie mažą mergaitę, patekusią į vaikų namus ir čia tradusi stebuklingą šachmatų pasaulį. Žaisti šį strateginį žaidimą ją išmoko valytojas, kuris tampa jos mentoriumi. Kai mergaitę įsivaikina yranti šeima, ji suvokia, kad gero nesulauks, už viską teks kovoti pačiai. Tuometiniame pasaulyje šachmatai – išskirtinai vyrų žaidimas, tad niekas jos nepriima kaip rimtos konkurentės. Vienok, pergalė po pergalės, Beth Harmon kopia į Olimpą, kol vieną dieną stoja į kovą su pasaulio lyderiu.


Beje, seriale netrūksta ir sąsajų su Lietuva: paminimas šachmatininkas Vladas Mikėnas, o finalinėje scenoje pasirodo ir aktorius Juozas Budraitis.


Nors serialą pamėgo žiūrovai visame pasaulyje, kurie nepaliaujamai prašo jį pratęsti - gerų žinių kol kas nėra. Walter Travis parašė tik vieną romano dalį, tad jei ir būtų nuspręsta kurti pratęsimą - apie ką jis būtų?

Režisieriai Scott Frank, Allan Scott. Vaidina Anya Taylor-Joy, Chloe Pirrie, Bill Camp, Marcin Dorocinski, Thomas Brodie-Sangster ir kiti.


Likimas: Vinksių saga“ („Fate: The Winx Saga“)


Turbūt daugelis iš vaikystės pamenate smagų animacinį nuotykių serialą apie fėjas? Gera žinia – Vinksės sugrįžo ir šįsyk tai – serialas. Pirma serija pasirodė 2020 m. ir netrukus šovė į žiūrimiausųjų „Netflix“ platfomoje viršūnes. Nors kol kas žinių apie antrą sezoną nėra, labai tikėtina, kad išvysime ir pratęsimą.


Pagrindinė herojė, Bloom, atvyksta mokytis į Alfea koledžą. Ji žino, kad turi super galių – gali valdyti ugnį. Bėda ta, kad nežino, kaip tai daryti, o nežinojimas privedė prie didelės tragedijos – gaisro jos pačios namuose. Išsižadėjusi gyvenimo tarp paprastų mirtingųjų, Bloom tikisi išmokti pažaboti savo galias. Vienok, paaiškėja, kad ji – ne paprasta fėja. Alfea koledže mergina ne tik susiranda draugų, patiria meilę, atranda magijos pasaulį, bet ir išmoksta kovoti su nelauktais demonais – Sudegusiaisiais.


Režisierius Brian Young , vaidina Abigail Cowen, Hannah van der Westhuysen, Precious Mustapha, Eliot Salt, Elisha Applebaum, Danny Griffin, Sadie Soverall, Eve Best ir kiti.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis