Santykiai per atstumą – kokie yra kylantys iššūkiai?

Būti atskirtam nuo mylimo žmogaus yra tikrų tikriausia kančia. Niekas to nenori ir niekas to nelaukia, tačiau dėl mūsų darbo, gyvenamosios vietos ar 2020 m. praūžusių karantinų ir judėjimo apribojimų tenka daug laiko leisti vieniems, atskirai nuo antrųjų pusių.

Įprasti santykiai perauga į santykius per atstumą. Kokie iššūkiai kyla tokių santykių metu? Iš tiesų, tai tokių yra gausybė, bet bene didžiausia problema – fizinio artumo nebuvimas. Tai dažnai būna santykius žlugdanti kliūtis, kurios nemažai kas ir neperlipa. Mes suprantame sunkumus, kurie kyla poroms, draugaujančioms per atstumą, todėl šiame straipsnyje pasidalinsime patarimais, kaip esant tokiai situacijai neparasti seksualinio ryšio.


Pirmiausia – tinkamas situacijos suvokimas


Atstumas santykiuose dažnai suprantamas neteisingai. Į jį žmonės žiūri ne, kaip į pakelės iššūkį, bet kaip į milžinišką stabdį. Kai kada tokius momentus (kada žinome, kad partneris neužilgo išvažiuos ar išvyks) lydi fatališkos ir melancholiškos nuotaikos. Tai normalu, bet tai reikėtų pasilaikyti viduje ir apsiašaroti arba susiraukti jau po to, kai įsodinote antrą pusę į autobusą arba išleidote iš automobilio.


Atstumo nereikėtų suvokti, kaip neišvengiamai jūsų ryšį nusilpninančio veiksnio (mat, jį taip daug kas ir įsivaizduoja). Tai tėra šioks toks barjeras, kuris trukdo, taip, tačiau yra daugybė veiksmų, kaip tą kompensuoti. Viskas priklauso nuo jūsų susitarimo. Galbūt nuspręsite santykius tam kartui paversti atvirais, o galbūt sutarsite kuo dažniau susitikti, gal rašysite vienas kitam laiškus arba siųsite dovanėles kiekvieną savaitę. Viskas priklauso nuo susitarimo, todėl prieš santykiams tampant „per atstumą“ reikia pasikalbėti apie tai, ko jūs ir ko antra pusė norite tam, kad neatitoltumėte.

Reikia rasti kompromisus ir abi puses tenkinančius sprendimus. Nepažeidinėkite kito nustatytų ribų. Tai ne tik, kad užgaus kitą žmogų, bet ir suterš jūsų pačių sąžinę. Ramiai neišsimiegosite jausdami graužatį.


Antra – santykių per atstumą pasaulį valdo alternatyvos


Viskas, ko trūksta santykiuose per atstumą (lyginant su įprastais santykiais) yra pakeičiama. Aišku, tie pakaitalai nebūtinai yra lygiaverčiai, tačiau jau turime ir technologijų, ir pakankamai daug informacijos tam, kad galėtume vienas kitam suteikti nemažai bendravimo ir ryšio net nebūdami arti.


  • Įprasti susitikimai -> vaizdo skambučiai;


  • Filmų žiūrėjimas kartu -> nuolatinis susirašinėjimas (gyvai) pradėjus filmą tuo pat metu;


  • Seksas -> virtualus seksas (apie tai pakalbėsime ir plačiau);


  • Dovanos įteikiamos į rankas -> į namus užsakytos dovanėlės.


Tad beveik visi dalykai, kurių ima trūkti, kai atsiranda jus skiriantis atstumas, yra išsprendžiami. Tereikia noriai ieškoti tų sprendimų.


Seksas, kuomet porą skiria atstumas


Turbūt tai yra tas dalykas, kuris labiausiai glumina poras, draugaujančias arba būnančias per atstumą. Neįmanomas fizinis artumas (glamonės, apsikabinimai, seksas ir kita) sukuria didžiulę tuštumą mūsų viduje. Aišku, kūniški geiduliai niekur nedingsta, todėl santykių per atstumą išvarginti žmonės kai kada neatsilaiko ir tampa neištikimi arba nusprendžia santykius nutraukti ir ieško žmogaus, kuris patenkins ne tik emocinį, bet ir kūno alkį.


Tačiau neretai tokio įskaudinimo ar santykių pabaigos apsuptyje žmonės būna sumišę, nuliūdę ar išsigandę, dėl to nemąsto blaiviai ir pamiršta ieškoti paprastų sprendimų. Juk labai gaila nutraukti santykius su žmogumi, kuris rūpi, todėl verta paieškoti sprendimo, tiesa?


Sprendimų, kaip sumažinti fizinio artumo trūkumą per atstumą, yra keli. Pakalbėkime apie juos.


Seksas telefonu


Vienas iš seniausių, porų per atstumą naudojamų sprendimų yra seksas telefonu. Jeigu jaunystėje esate skambinę į specialų numerį, kuriame tokia paslauga buvo teikiama arba jau apie tai girdėjote – to pristatinėti nereikia. Nežinantiems pasakysime, kad seksas telefonu yra toks procesas, kada du žmonės telefonu kalbasi apie juos jaudinančius dalykus, įsivaizduoja scenarijus ir tuo pačiu metu gali patenkinti kūniškus poreikius.


Tam reikia pasiruošti, tačiau niekas, kas pabandė, negali nuneigti to fakto, kad seksas telefonu suartina. Jis taip pat gali padėti sukurti labai pikantiškų akimirkų tarp jūsų. Jeigu norite – galite suorganizuoti ir vaizdo skambutį.


Atviri santykiai


Toks sprendimas nėra skirtas kiekvienai porai. Tiesą pasakius, tik labai reti asmenys gali neužpavydėti kitam, kad jis arba ji miega su kitais žmonėmis. Atskirti seksą nuo meilės ir nepavydėti seksualinio artumo – sunku. Tačiau, jeigu manote, kad jūsų santykiams tikrai nepakenks joks pašalinis asmuo ir vienos nakties nuotykiai nėra tokie svarbūs, kaip meilė bei juos galite atriboti – apsvarstykite ir atvirų santykių scenarijų. Čia reikėtų apsibrėžti ir nusistatyti taisykles, kurių abu privalėsite laikytis.


Sexting‘as


Tai yra terminas, kuriuo vadinamos pikantiškos, intymaus turinio žinutės ir susirašinėjimai. Saugokite tokią informaciją nuo pašalinių akių, tačiau sextint‘i galite net ir darbo metu bei palaikyti nuolatinę intrigą visos dienos eigoje. Tokiu metu galima vienas kitą palepinti pikantiškomis nuotraukomis ar atskleisti pačias slapčiausias fantazijas.


Išmanūs, nuotoliniu būdu valdomi žaislai


Na ir dar vienas įdomus sprendimas, kuris labai padeda poroms, turinčioms santykius per atstumą – išmanūs ir/ar nuotoliniu būdu valdomi sekso žaislai. Kaip ir sexting‘as, jie leidžia pagyvinti bendravimą, sustiprinti ryšį ir sukurti įsimintinas akimirkas, nes patenkina fizinio artumo poreikį. Atstumo buvimo reikšmė sumažėja iki minimumo, nes jūs galite kalbėti telefonu ir tuo pat metu kontroliuoti tam tikro vibratoriaus veikimo stiprumą (kalbame apie pultelį vyro rankose, kai vibratorius stimuliuoja moters kūną). Taip kalbėdami telefonu galite vienas kitą apipilti saldžiais žodžiais, gundyti, erzinti, vilioti, žaisti ir pildyti savo bei antros pusės fantazijas.


Didelį tokių vibratorių asortimentą siūlo We Vibe prekinis ženklas. Jų gaminamuose vibratoriuose yra įdiegta We-Connect programėlė, kurią galima parsisiųsti į išmaniuosius telefonus ir taip valdyti žaisliuką skiriant tūkstančiams kilometrų.


Kaip žinote, jeigu pavyksta pasiekti kulminaciją, tai nėra tik laiminga pabaiga. Jūsų kūne išsiskiria gausybė hormonų, kurie mažina stresą, atpalaiduoja, leidžia pailsėti ar atsipalaiduoti.


Tiek pati vibratoriaus atsiradimo istorija – labai įdomi, tiek jo nauda sveikatai – neturi lygių. Jeigu dvejojate ar verta įsigyti tokį žaislą ir kokią naudą jis turi santykiams, galite paskaityti šį straipsnį: Viskas, ką turite žinoti apie vibratorius.


Kas dar padeda santykiuose per atstumą?


Išvardinome vos keletą sprendimų ir priemonių, kurios padeda gerinti ir stiprinti santykius (arba bent jau neatitolti vienas nuo kito), kai esate per atstumą. Tačiau tuo pat metu reikėtų prisiminti, kad reikėtų nevengti susitikti su antra puse, nevengti susiskambinti ir neatidėlioti kontakto. Santykių ekspertai ir psichologai ragina stengtis neatleisti vadelių ir stengtis neleisti kartelės savo poreikiams pernelyg daug. Jeigu nesitikėsite nieko gero – nieko gero ir nebus. Tačiau tuo pat metu nereikėtų norėti ir pernelyg daug. Tokiu būdu automatiškai save emociškai užprogramuosite tam, kad partneris(-ė) jums neįtiks.


Pabaigai


Pabaigai norėtume priminti tik tiek, kad visi žmonės yra skirtingi. Vieni mėgsta asmeninę erdvę, kiti nori nuolatinio dėmesio ir artumo. Jeigu pažįstate savo partnerį(-ę), žinosite, kas patinka jiems. Stenkitės kompensuoti visas netektis, kurios atsiranda dėl nebuvimo kartu. Turime omenyje ne tik seksą (nors jis ir yra labai svarbus), tačiau ir bendravimą, laisvalaikio leidimą kartu ir panašius dalykus. Kelkite sau tikslą neprarasti artumo ir ryšio. Tada viskas tikrai turėtų būti gerai!

Užsakymo nr.: PT_66248

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis