JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Aistė Dringelytė: „Niekada nelyginkite savęs su kitais ir nenorėkite būti panašūs į „kietesnius“: išmokite vertinti savo unikalumą“

Aistė Dringelytė: „Niekada nelyginkite savęs su kitais ir nenorėkite būti panašūs į „kietesnius“: išmokite vertinti savo unikalumą“

Aistė Dringelytė – nuoširdumu spinduliuojanti mergina, kuri stengiasi visapusiškai tobulėti ir tai puikiai matyti stebint jos tik tok paskyrą. Aistė savo sekėjams žeria daug patarimų ir naudingų life hack. Kadaise bandžiusi pritapti prie kitų, šiandien ji džiaugiasi įspūdingu sekėjų skaičiumi – net 785 tūkst.!

Aistė Dringelytė: (@digitalicetea):

„Niekada nelyginkite savęs su kitais ir nenorėkite būti panašūs į ,,kietesnius“. Išmokite vertinti savo unikalumą ir tuomet kiti pradės vertinti jus.“

Sekėjai mato tave kaip ryškią, spalvingą asmenybę. Kas esi realiame gyvenime, kuo užsiimi?

Esu vaizdo turinio kūrėja lietuviškame „YouTube“ kanale „CraftyPanda“. Laisvalai­ kiu mėgstu užsiimti įvairiomis originaliomis veiklomis: domina geek ir anime pasaulis, cosplay kostiumų gamyba, kompiuteriniai žaidimai, taip pat, kai randu laiko, mokausi 3D modeliavimo, filmuoju ir montuoju savo sukurtus vaizdo įrašus. Taip pat skaitau knygas ir vis ieškau būdų, kaip dar kitaip galėčiau lavinti savo mintis, protą ir kūną.

Turi didžiulį skaičių sekėjų, įdomu, kuo juos sudomini?

Jei atvirai, „Tik Tok“ programėlę parsi­ siunčiau šią vasarą, o aktyviau pradėjau naudotis visai neseniai. Manyčiau, daug sekėjų atsirado ne dėl mano kuriamo turinio, o dėl to, kad trumpuose vaizdo įrašuose esu atpažįstama iš „CraftyPanda“. Galbūt „Tik Tok“ programos sekėjų skaičius atrodo dide­ lis, tačiau „YouTube“ kanale mane seka net 10 mln. prenumeratorių. Tad galima sakyti, šios dvi socialinės medijos gelbsti viena kitai, kalbant apie sekėjų skaičių.

Ar daug laiko atima tiktoko pa-skyros administravimas?

Kasdien vaizdo įrašų nefilmuoju. Vis dėlto, jei sumąstau idėją, įprastą vaizdo įrašą sukurti užtrunka iki pusantros valandos. Jei įrašas su­ dėtingesnis, su įvaizdžio keitimu ar įdomesniu makiažu, gali užtrukti ir iki trijų valandų.

Aistė Dringelytė
Aistė Dringelytė
Organizatorių archyvas

Kaip manai, ko reikia, kad būtum popu-liarus?

Pirmiausia, nereikia vaikytis sekėjų nuo pirmos profilio susikūrimo dienos. Jei skelbia­ mas turinys bus įdomus, sekėjų ratas augs savaime. Pastebėjau, jog sekėjus augina ir peržiūras didina tie vaizdo įrašai, kuriuose naudojama tuo metu programėlės „topuose“ esanti muzika. Jeigu esi naujokas, gali nepikt­naudžiaudamas pakopijuoti kitus tiktokerius, išanalizuoti jų kuriamą turinį. Jei vaizdo įraše nori pademonstruoti sudėtingus judesius, kar­ tok juos iki tol, kol atliksi nepriekaištingai. Iš pirmo karto puikiai pavyksta retai kam, tačiau būk kantrus ir nenustok bandyti.

Kaip manai, kodėl „Tik Tok“ programėlė vis labiau populiarėja Lietuvoje?

Greičiausiai dėl to, kad yra lengvai nau­ dojama ir smagi. Čia galima rasti visus vaiz­ do įrašams kurti reikalingus įrankius, taip pat yra puikios filmavimo ir montavimo funkcijos, nesunkiai galima įterpti garsą, pridėti efektus. Tiesiog imi ir kuri puikų, linksmą vaizdelį.

Daugelis užsimena apie patyčias. Ar iš tiesų vaizdo įrašai gali sukelti negatyvių reakcijų?

Visas internetas gausus patyčių, bet ne čia yra problema. Patyčių buvimas ar nebuvimas priklauso nuo žmonių, sėdinčių priešais margąjį ekraną, būdo ir veiksmų. Patyčios yra bendra visuomenės, o ne kon­ krečios programėlės problema, – ji tik dar viena platforma, kurioje tai pasireiškia.

Nebijai išsiskirti iš kitų. Ką patar-tum jaunam žmogui, kuris baiminasi parodyti savo unikalumą?

Esu kilusi iš kaimo, pradėjusi eiti į gimnazi­ ją didesniame mieste pirmus metus buvau pa­ tyrusi klasiokų patyčias. Iš nevilties bandžiau net įkalbėti tėvus nupirkti man naujų drabužių, kad pritapčiau prie populiaresnių merginų. Kiek vėliau susibendravau su mano sielai artimų žmonių kompanija ir atradau tuos draugus, kurie mane pripažino. Puikiai žinau, kaip savęs iki galo neatradusiam žmogui sun­ ku realizuotis bandant kopijuoti kitų įvaizdį. Siūlau investuoti laiką ne į įvaizdžio kūrimą, bet į savęs tobulinimą, į mokslą, žinias, kurias galėtum panaudoti ateityje. Nebijok sunkių užduočių, nemesk jų iškilus pirmosioms nesėk­ mėms, mokykis iš klaidų ir taip tobulėdamas ugdyk savo unikalumą.

Mano išsaugoti straipsniai