Speechy daina atskleidžia jaunimo reakciją į karantiną


Jaunas kūrėjas Speechy sukūrė dainą ir muzikinį vaizdo klipą pagal Juozo Erlicko eilėraštį „Išeit ar ne?“, kuris atliepia vieną pagrindinių karantino temų – „Kaip neišeiti iš proto?..“

Pasak jo, moderni klasikinio vaikams skirto eilėraščio interpretacija kviečia svarstyti būties ir nebūties klausimus. „Daugelis žmonių buvo įpratę bėgti nuo savęs, o dabar su savimi turi būti visą laiką“, – pastebi Speechy pseudonimu prisistatantis hip hopo ir R&B muzikos kūrėjas Justas Šiburkis.


(Iš)ėjimas iš proto – populiari karantino tema: daugėja depresijos, smurto artimoje aplinkoje atvejų, skyrybų. Vieni bando padaryti špagatą, kiti pradeda mokytis kinų kalbos hieroglifų...

Karantino metu sukurta Speechy daina išreiškia jaunosios karto maištą – kodėl mes turime būti uždaryti namuose?.. „Karantinas – didelis iššūkis. Mes praradome labai daug: įprastas laisvalaikio formas, kokybiškas studijas, bendravimą su draugais. Nusivylėme...“, – sako kūrėjas.


Pasak jo, pirmosiomis karantino savaitėms daugelis bendraamžių nenorėjo paklusti naujoms taisyklėmis – bet susidūrė su griežtu tėvų pasipriešinimu: apie tai ir dainuojama – „Ką, vaikeli, tu darai, gal iš proto išėjai?“.


„Pirmuosiuose klipo kadruose – STOP juosta užtvertos žaidimo aikštelės ne atsitiktinumas: tai ne tik vaikų aikštelės, bet ir mūsų stikliniai biurai, mūsų universitetai...“, – sako kartu klipą kūręs Jurgis Žurauskas, KTU multimedijų srities studentas.


Vaikinai prisimena, kad – išėję filmuoti klipo – pirmą kartą pamatė tokį keistą Kauną: viskas tuščia, gatvės tuščios ir apleistos. Viskas – tavo.


Speechy nuomone, kuriant vaizdo klipą „atėjo“ aiškus supratimas – kad kelio atgal nėra, mes (jau) negrįšime į tą pačią tikrovę. „Bet gal galime sukurti kažką gera?...“ – retoriškai klausia jis.


Karantinas Lietuvoje pratęstas iki birželio 1 dienos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis