Kitoks Advento kalendorius: 24 dalykai, kuriuos turi padaryti iki Kalėdų

Gruodžio 1-oji tradiciškai simbolizuoja Advento pradžią. Nors tikroji šio laikotarpio reikšmė jau mažai kam žinoma, daugumai žmonių ji asocijuojasi su kasdieniais šokolado malonumais ar, kaip dabar jau ypač populiaru, tam tikrų grožio priemonių bandymais.

Ir aš kalbu ne apie ką kitą, o adventinius kalendorius. Šiais metais siūlau vietoj įprastinių šokoladinių saldainių ar grožio dėžutėmis virtusių kasdienių džiaugsmų išbandyti ir šiek tiek neįprastą, bet labai šventišką ir sukuriančią ypatingą kalėdinę atmosferą, veiklą. Pats laikas šiais metais vietoj tradicinių kalendorių susigalvoti 24 dalykų, kuriuos reikės padaryti iki Kalėdų sąrašą, ir jį įvykdyti. Na, žinoma, jei vis dėl to esi smaližė, gali už tai save apsidovanoti ir, atlikusi darbą, išsilukštenti šokolado gabalėlį ir iš tradicinio Advento kalendoriaus.


Kad būtų lengviau sugalvoti užduotis, aš paruošiau pilną sąrašą pasiūlymų, kuriuos arba beliks įvykdyti, arba dalį jų panaudoti galvojant savo tikslus. Be to, sudarydama tokį kalendorių atsižvelgiau į tai, kokia savaitės diena tuo metu bus, tad užduočių sunkumas ir užimtumas atitinkamai priklauso nuo to, ar tai darbo diena, kai reikia eiti į mokyklą/universitetą ir atlikti su tuo susijusius darbus, ar savaitgalis, kuomet laiko daugiau ir galima užduočiai paskirti ilgesnę laiko atkarpą.


1 diena. Sekmadienis tiesiog puiki diena užsiimti planavimo darbais. Pats metas pradėti planuoti įvairius sąrašus dalykų, kuriuos reikia įsigyti iki Kalėdų. Pavyzdžiui, kalėdinių dovanų ir patiekalų. Pradėk galvoti, ką dovanosi ir susidaryk sąrašą, kur tai galėtum įsigyti. Tas pats galioja ir šventiniam stalui. Su šeima nutarkite, kokius patiekalus

gaminsite, ir po truputį pradėk daryti sąrašą maisto produktų, kuriuos reikės įsigyti. Turint tokius užrašus sutaupysi ne tik laiko, bet ir nereikės suktis visoje kalėdinėje karštinėje, kuri neretai užplūsta daugumą žmonių, neturinčių nei konkretaus plano, nei tikslo.


2 diena. Sudaryk kalėdinės muzikos grojaraštį. Švenčių laukimo metas neįsivaizduojamas be tam tinkančios muzikos. Bėda ta, kad dažniausiai melodijos būna girdėtos šimtus kartų, net ir šiek tiek nusibodusios. Tad pirmadienio vakarą paskirk naujų melodijų paieškoms. Atlikėjai dažnai sukuria bent po vieną naują kalėdinę dainą, tad ir tavo grojaraštis, dar likęs iš praeitų metų, turėtų pasipildyti naujais skambesiais.


3 diena. Patikrink namų dekoracijų atsargas iš praeitų metų. Prieš pradedant gaminti naujas dekoracijas pravartu patikrinti, kas liko iš ankstesnių puošimų. Galbūt kai kas per metus neišsilaikė tinkamai, galbūt kai ką reikia pataisyti. Tik viską peržiūrėjusi galėsi nuspręsti, ką reikia išmesti ir ką naujo pagaminti.



Kalėdiniai žaisliukai
Kalėdiniai žaisliukai
Shutterstock nuotr.


4 diena. Pradėk galvoti apie šių metų namų puošimo elementus. Kai jau ankstesnių metų atsargos patikrintos, gali pradėti galvoti apie naujas. Peržiūrėk idėjas internete (jų gali rasti tokiose platformose kaip Pinterest ar WeHeartIt), pasitelk vaizduotę ir susirašyk visas idėjas, kokias tik sugalvoji. Vėliau jas atrink ir patikrink, kokių priemonių norams įgyvendinti dar trūksta.


5 diena. Perskaityk negirdėtą šventinę istoriją. Kalėdos yra tokia proga, kuriai turbūt yra sukurta daugybė istorijų - nuo įprastų apie Grinčą iki netikėtų stebuklų. Tokie pasakojimai nuteikia ypač linksmai ir šventiškai.


6 diena. Pirmasis Kalėdų laukimo penktadienis tiesiog idealus laikas surengti kalėdinių filmų maratono vakarą. Kiekvienais metais įvairios kino kompanijos pasistengia dėl žiūrovų ir sukuria ne vieną įdomų ir tiesiog šventine dvasia alsuojantį filmą. Žinoma, legendinio „Vienas namuose“ neaplenkė dar niekas, tačiau ir kiti filmai sukuria ne blogesnę emociją, be to, reikia atrasti ir naujus siužetus. Taip pat rekomenduoju vietoje spragėsiu ir gaiviųjų gėrimų pasirinkti karštą šokoladą ir nedidelio dydžio minkštutėlius zefyrus. Puikiai praleistas vakaras garantuotas!


7 diena. Dar viena pakankamai populiari, bet šiek tiek primiršta veikla – kalėdinių atviručių gamyba/siuntimas. Nors šiuo metu ypač daug dėmesio sulaukia vaizdo skambučiai, internetiniai sveikinimai, kviečiu prisiminti ir paprastą, bet tikrai daug šilumos ir meilės skleidžiantį rankų darbo atvirukų gaminimą. Įvairių pavyzdžių gali rasti interneto platybėse, beliks tik pasitelkti vaizduotę, parašyti tekstą ir išsiųsti tokiu būdu nustebinant artimuosius.


8 diena. Metas prisiminti, kur pasidėjai kalėdinių dovanų sąrašą ir imtis jo išpildymo. Kadangi šiandien sekmadienis, gali daugiau laiko skirti būsimoms šventėms ir išeiti į miestą ieškoti dovanų ir jų priedų (kaspinų, pakavimo popieriaus, juostelių, lipdukų). Nusipirkusi tokiu laiku dovanas tikrai išvengsi kalėdinės sumaišties prekybos centruose.


9 diena. Pakuokime dovanas. Turbūt tai viena iš įdomiausių veiklų visu šventiniu laikotarpiu. Ant stalo pilna kaspinų, blizgančių juostelių ir ritiniai įvairiausiais raštais išmarginto popieriaus pakavimui. Argi gali būti geresnis metas?


10 diena. Snaigė ne tik danguje, bet ir rankose. Gražiai ant nagų nutūpusi ji atrodys ne tik žiemiškai, bet ir sukurs šventinę, puošnią nuotaiką. Kadangi sniegas mus lepina ne taip dažnai, smagu bent dalelę nešioti su savimi. Tad pirmyn ieškoti šventinio manikiūro idėjų!


11 diena. Įsitaisyk patogiai, nes šiandien knygos vakaras. Kiekvienais metais leidyklos pasistengia ir išleidžia bent kelias kalėdines knygas. Dažniausiai vyrauja kokios nors meilės istorijos, bet net jeigu jų ir nemėgsti, kartą per metus paskaityti visai smagu.



Kalėdos, knyga
Kalėdos, knyga
Shutterstock nuotr.



12 diena. Kur dingo kalėdinės kojinės? Minkštos, pūkuotos pakabintos kojinės suteikia džiaugsmo. Beje, jos gali būti ne tik tradiciškai kur nors pakabintos ir laukiančios, kol ten įkris sauja saldainių, bet ir ant kojų, suteikiančios ypatingos šilumos.


13 diena. Įvairiuose tinklapiuose rašoma, jog tinkamiausias laikas puošti Kalėdų eglutę yra 12 dienų prieš artėjančias gražiausias šventes. Šiais metais tai bus 13 diena ir dar penktadienis. Tikintiems įvairiomis pranašystėmis eglutės puošimas ir sėdėjimas namie bus puikia proga ne tik nenuobodžiai leisti vakarą, bet ir namams suteikti puošnumo. Juk be kalėdinės eglutės didžiausios metų šventės tiesiog neįsivaizduojamos.


14 diena. Kai eglutė jau stovi gražiausioje namų vietoje ir tarsi šildo mus savo buvimu, belieka tik pabaigti dekoruoti likusius namus. Tam puikiausiai tiks iškarpytos snaigės, šviečiančios lemputės, nedidelis kalėdinis miestelis ar vainikas. Kad paprastos iš popieriaus iškarpytos snaigės nebūtų per daug paprastas ir nuobodus papuošimas, jas gali padaryti 3D formatu ar net išlankstyti origami būdu.


15 diena. Šventinių meduolių kepimas. Šie skanėstai taip pat vienas iš labiausiai kalėdinę nuotaiką kuriančių atributų. Eglutės, žmogeliuko, elnio ar žvaigždės formos, kvepiantys imbieru ar cinamonu kepiniai ilgai laikosi, o papuošti glajumi puikiai derės ne tik ant šventinio stalo, bet ir supakuoti permatomame maišelyje dovanoms. Jie ilgai lieka šviežūs, tad galima pagaminti ir iš anksto. Tik nepamiršk sudėti į sandarią dėžutę.


16 diena. Pramogų diena. Koks gi švenčių laukimas be svarbiausio dalyko nuotaikai sukurti – atrakcionų? Nueik pačiuožinėti ant ledo ar nusileisk nuo kalno (jeigu bus sniego tuo metu) ir smagiai praleisk laiką. Į kompaniją pasiimk drauges ar netgi augintinį.


17 diena. Puiki diena papildyti savo nuotraukų albumą. Grįždama namo iš mokyklos/universiteto/darbo, neskubėk ir aplankyk kalėdiškai nusiteikusį miestą, eglutę ir pasidaryk gražių nuotraukų, kurias vėliau galėsi panaudoti net dekoruojant kambarį.


18 diena. Karšto šokolado diena. Iki šiol jau padarei labai daug darbų ir beveik pasiruošei artėjančiai švenčių karštinei, tad šią dieną paskirk poilsiui, tačiau nenukrypk nuo šventinės atmosferos kūrimo – pasigamink karšto šokolado su mažyčiais zefyriukais ir įsitaisyk lovoje po pledu.


19 diena. Ne itin linksma diena laukia - metas susitvarkyti. Dovanos supakuotos, dekoracijos ir eglutė jau savo vietose, tad jau pats metas atlikti ir paskutinius darbus namų srityje – juos susitvarkyti. Turbūt nebūtų labai smagu, jei tarp gražiausių papuošimų kyšotų kokia nors nereikalinga popieriaus skiautė.


20 diena. Penktadienis – diena, kai idealesnės progos smagiai praleisti laiką tiesiog nėra. Šįkart siūlau surengti kalėdinių dainų karaoke vakarą. Įprasta karaoke šventė būna ypač linksma ir pilna juoko, o čia net teminė. Garantuota geros nuotaikos ir šventinės atmosferos dozė!


21 diena. Surenk kalėdinių dovanėlių apsikeitimą su draugais. Kiekvienais metais mokykloje yra organizuojamos panašios atrakcijos tarp bendraklasių, tad tokią šventę pasidaryk ir artimų draugų rate.



Kalėdinių dovanėlių apsikeitimas
Kalėdinių dovanėlių apsikeitimas
Shutterstock nuotr.



22 diena. Metas pagalvoti apie šventinę aprangą. Kai jau didžioji dalis pasiruošimo įveikta, reikia nuspręsti, kuo tą dieną pasipuoši. Apžiūrėk turimą garderobą ir susikurk šventinį įvaizdį – tai gali būti tiek suknelė, tiek kalėdiniais motyvais puoštas megztinis. Laisvę fantazijai!


23 diena. Dieną paskirk idėjų paieškai. Tam, kad nereikėtų per šventes tiesiog sėdėti prie stalo ir valgyti įvairius skanėstus, o vėliau skųstis priaugtais kilogramais, derėtų susirasti žaidimų, įdomių laidų ar koncertų, kitokios veiklos.

Gali net susidaryti tam tikrą sąrašą, ką norėtum nuveikti ir ką įdomaus rodys per televizorių be kurio turbūt neapsieina nė vienas šventinis vakaras. O galbūt paieškok kokių renginių ar koncertų, vyksiančių tą vakarą ir sėdėjimą iškeisk į apsilankymą renginyje?


24 diena. Šiandien jau Kūčios, paskutinė diena prieš Kalėdas. Ypatingos užduotys jau įvykdytos, belieka tik pasiruošimo darbai artėjančiam švenčių maratonui. Šią dieną tiesiog praleisk su šeima, padėk ruošti šventinį stalą ir smagiai praleisk laiką. Dažnai įprastą dieną per skubėjimą tiesiog neatsiranda laiko pokalbiams ir ramiam buvimui. Tad šiandienos užduotis tau – bendravimas ir buvimas kartu su artimiausiais žmonėmis.


Štai ir visas mano pasiūlymų sąrašas artėjančioms 24 dienoms iki ilgai lauktų Kalėdų. Kad ir kiek užduočių įvykdysi, svarbiausia iš jų paskutinioji – bendravimas ir buvimas su mylimais žmonėmis.


Tekstą paruošė PANELĖS autorė Aurėja Lapšytė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis