JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Pradedančioji Lietuvos tinklaraštininkė: yra 5 grožio priemonės

Pradedančioji Lietuvos tinklaraštininkė: yra 5 grožio priemonės, kurias atėjus pavasariui reikėtų turėti kiekvienai (FOTO)

Monika (22) save pristato: „Esu nuoširdi ir paprasta mergina, kokią, tikiuosi, mane mato ir aplinkiniai“. Tinklaraščio „Melancholija“ įkūrėja studijuoja Kūrybines industrijas ir iki šiol sėkmingai studijas derina su darbu.

Monika yra didelė gamtos mylėtoja, dievina knygas kurios yra didžiausia jos silpnybė, dievina kavą su cinamonu, kuri ankstų rytą padeda lengviau pramerkti stipriai užsimiegojusias akis ir vadina save besidominčia sveika mityba – mergina dievina eksperimentuoti išbandant naujus sveikuoliškus receptus ir žalius kokteilius. Vis dėlto tinklaraščio „Melancholija“ rašymą mergina įvardina kaip vieną pagrindinių savo hobių.

Ar seniai rašai tinklaraštį “Melancholija”?

Pirmąjį tinklaraščio įrašą paskelbiau prieš daugiau nei pusantrų metų, tačiau tuo metu įrašai nebuvo reguliarūs, pasidalindavau naujienomis kartą per kelis mėnesius. Dar nebuvau atradusi savo nišos ir nežinojau, apie ką apskritai noriu rašyti, man tiesiog patiko pati tinklaraščio kaip asmeninės erdvės idėja. Taigi reguliarių įrašų pradžią laikyčiau praėjusių metų rudenį.

Tinklaraščio autorė
Tinklaraščio autorė
Asmeninio albumo nuotr.

Kodėl pasirinkai rašyti būtent apie kosmetiką, grožio produktus?

Man patiko pati apžvalgų idėja, kuri skatina apie produktą pasidomėti plačiau, panagrinėti jo sudėtį ir galiausiai nuspręsti ar jis yra vertas pirminės įsigijimo idėjos ir investicijos. Daugiausia rašau apie lietuvišką, natūralią kosmetiką, tad manau jog turime paremti vietinį verslą, o išbandyti kažką naujo visuomet įdomu. Manau jog kiekviena mergina man pritars jog užsukus į prekybos centrą neįsigyti kažko naujo tiesiog neįmanoma, tokia ta moteriška prigimtis.

Kokie grožio produktai yra tavo mėgstamiausiųjų sąraše?

Kadangi daugiausia akcentuoju natūralumą ir lietuviškus prekinius ženklus, mano mėgstamiausių produktų sąraše jie taip pat yra. Mėgstamiausių penketukas atrodytų taip:

1. „VIVI“ damasko rožių hidrolatas;

2. „The Organic Pharmacy“ sausas multifunkcinis aliejus;

3. „Origins GinZing“ gaivinamasis paakių kremas;

4. „Mac“ pro long maskavimo priemonė;

5. „The Balm“, „Mary Loumanizer“ švytėjimo suteikianti priemonė.

Ar daug dėmesio skiri savo išvaizdai, kosmetikos priemonių pasirinkimui?

Prieš įsigydama naują kosmetikos priemonę neperku jos aklai. Esu minimalizmo šalininkė ir visuomet renkuosi kokybę, o ne kiekybę. Akivaizdu, jog noriu žinoti, į ką investuoju pinigus, todėl mėgstu palyginti, ieškodama alternatyvų kainos atžvilgiu. Visą šį procesą galėčiau įvardinti kaip rūpinimąsi savo išvaizda, nes visuomet galvoju apie tai, ką naudoju savo veido ar kūno priežiūros rutinoje.

Kokiais kriterijais reikėtų vadovautis renkantis kosmetikos priemones, grožio produktus ir t.t.?

Pirmiausia, vertėtų įvertinti ar produktas tau iš tiesų būtinas. Peržvelgusios savo kosmetinę greičiausiai atrastume ne vieną nenaudojamą tos pačios paskirties produktą. Visada verta palyginti, ieškant kainos ir kokybės santykio. Taip pat pasidomėti, kas įeina į produkto sudėtį: verta skaityti ne tik tai, kas smulkiomis raidėmis yra nurodyta etiketėje, bet ir plačiau pasidomėti internete.

Savo tinklaraštyje dažnai rašai apie lietuviškus grožio produktus. Ar ir pati esi labiau linkusi rinktis lietuvišką kosmetiką? Kodėl?

Nedaug tinklaraštininkių savo įrašuose akcentuoja lietuvišką kosmetiką, todėl man automatiškai kyla susidomėjimas apie tai rašyti. Kodėl būtent lietuviška kosmetika? Manau, jog pasiūla yra itin didelė ir yra tikrai ne viena dėmesio verta kompanija. Iš pradžių išbandžiau vieną, patiko. Taip kilo susidomėjimas testuoti toliau, o kiekvieną kartą išbandydamas naują produktą atrandi vis šį tą geresnio. Esu už natūralumą ir tikslingą mąstymą, jog dekoratyvinė kosmetika mūsų veido odą apsunkina pakankamai. Todėl ją prižiūrint siekiu kuo natūralesnės sudėties, nes, esu tikra, tai teigiamai atsiliepia gilesniems odos sluoksniams.

Ar planuoji savo tinklaraštį “Melancholija” sieti su darbu, didesnėmis perspektyvomis? Galbūt jau iš to uždirbi?

Šiuo metu tinklaraščio rašymas man yra hobis, tačiau norėčiau tikėti, kad ateityje ši veikla galėtų pritraukti daugiau perspektyvų. Manau, tai pakankamai plati sritis, kuri suteikia daug galimybių augti ir tobulėti, tačiau tam, jog galėtum ateityje iš to uždirbti, reikia įdėti daug darbo ir pastangų.

Detalės
Detalės
Asmeninio albumo nuotr.

Kokių pasiūlymų, susijusių su “Melancholija” esi sulaukusi?

Reguliariai pradėjau rašyti tinklaraštį dar visai neseniai, tačiau jau esu sulaukusi kelių pasiūlymų. Džiaugiuosi, kad yra kompanijų, kurios mane pastebi tokioje ankstyvoje tinklaraštininkės stadijoje. Visgi su kuo noriu bendradarbiauti pasirenku pati, nes siekiu, jog apžvalgos būtų ne tik įdomios, bet ir naudingos skaitytojams ir, žinoma, atskleistų mano nuoširdžią, nesumeluotą nuomonę, tad rašyti apie „bet ką“ tiesiog negalėčiau.

Ar turėjai tinklaraštyje esminių pokyčių, kai nusprendei, jog reikia keistis? O galbūt visą tinklaraščio egzistavimo laiką išlaikei vienodą koncepciją, dizainą?

Nuo tinklaraščio sukūrimo dizainas yra pasikeitęs, stengiausi jį kiek įmanoma labiau išlaikyti minimalistinį: fonu neapkrauti turinio ir pagrindinės idėjos. Kalbant apie įrašų temą, ji šiek tiek pasikeitė – nuo konkrečių kosmetikos priemonių apžvalgų pereinu prie natūralių, lietuviškų prekės ženklų, produktų. Nesakau, jog rašyti apie kosmetiką man nepatinka, tačiau tai nėra stiprioji mano pusė. Aš profesionaliai rašyti nesistengiu, mano tikslas yra perteikti savą atsiliepimą ir asmeninį požiūrį.

Tavo nuomone, kas yra svarbiausia pradedant savo, kaip tinklaraštininkės, hobį, karjerą, jog sulauktum pasisekimo?

Svarbiausia nesistengti kopijuoti kitų tinklaraštininkių stiliaus, išlikti savimi. Liksi įvertinta ir pastebėta tik darydama tai, kas tau teikia asmeninį pasitenkinimą. Taip pat nevertėtų kreipti dėmesio į neigiamas aplinkinių replikas ar nepagrįstus komentarus. Akivaizdu, jog tokia veikla suprantama toli gražu ne kiekvienam, bet tai nereiškia, kad ji nėra naudinga. Na, o siekiant karjeros, kaip ir bet kurioje kitoje srityje, neverta manyti, kad „viskas bus patiekta ant lėkštutės“. Siekiant atitinkamų rezultatų, teks įdėti daug darbo ir pastangų, o svarbiausia turėti aišku tikslą ir sistemingai jo siekti.

Tinklaraščio autorė
Tinklaraščio autorė
Asmeninio albumo nuotr.

Ką galvoji apie vartotojiškumą? Tinklaraščiai yra puiki vieta tam tikrų produktų reklamai, produkcijos demonstravimui. Kaip manai, kiek tai lemia būsimo pirkėjo pasirinkimą?

Akivaizdu, jog esame ypatingai vartotojiška visuomenė, dažnai liekame nuginkluoti neretai itin absurdiškų akcijų… Tačiau per pastaruosius kelerius metus tinklaraščių paklausa lietuviškoje nišoje ženkliai išaugo. Manau, tai yra puiki galimybė prieš įsigyjant produktą pirmiausia apie jį pasidomėti, perskaityti išsamią apžvalgą ir tada rimtai apsvarstyti, ar verta jį įsigyti. Asmeniškai aš neinu į prekybos centrą, prieš tai tiksliai nežinodama, ko man reikia. Galiu tik patvirtinti, jog toks būdas tikrai sustabdo tave nuo neplanuotų išlaidų. Juk kur kas geriau pasikliauti išsamia tinklaraštininkės apžvalga, kuri aiškiai išdėsto visus produkto pliusus ir minusus nei aklai remtis konsultantės patarimu.

Monika, kokius tinklaraščius skaitai?

Neseku tipinių aukštosios mados tinklaraščių, mėgstu paprastumą ir natūralumo siekimą kasdienėje rutinoje. Jau ne vienerius metus žaviuosi skandinavių merginų gyvenimo būdu, nors didžiausią savo palaikymą atiduodu lietuvėms. Bet kuriuo atveju, manau, visos jos be galo skirtingos ir kiekviena individualiai įdomios. Man įdomiausi tinklaraščiai: http://www.alexadagmar.com/, http://kurmanoraktai.lt/, http://fashionframebyg.com/, http://www.amoureusedemode.com/, http://www.gabrielegz.com/

Tinklaraščio autorė
Tinklaraščio autorė
Asmeninio albumo nuotr.

Kur semiesi naujų idėjų savo tinklaraščiui?

Specifiškai naujų idėjų niekur neieškau, jos tiesiog kyla momentiškai. Labai myliu gamtą, tad dažniausiai mintyse iškyla nuotraukų kompozicijų idėjos. Praeiti pro gėlių parduotuvę ramiai tiesiog negaliu, visada užsuku pasižvalgyti: galbūt pamatysiu kažką naujo, džiovintų gėlių ar įdomesnių augalų, kurie tiktų nuotraukoms. Be abejonės daugybė inspiracijų kyla ir iš Instagram paskyrų – kol kas, tai geriausia platforma kūrybininkams. Tačiau stengiuosi ten per daug nesižvalgyti, kad netyčia nepasisavinčiau svetimų minčių.

Ar sulauki žinučių iš tinklaraščio sekėjų? Jei taip, kokios jos?

Yra tekę sulaukti šiltų atsiliepimų apie mano rašymo stilių, žmonės akcentuoja, kad man puikiai sekasi dėstyti mintis, paskatina judėti pirmyn. Didžiausia mano palaikymo komanda yra šeima ir artimiausios draugės. Šie žmonės mane įkvepia kurti ir judėti toliau.

Yra daug jaunų žmonių, ypač merginų, kurios norėtų rašyti tinklaraštį, bet pritrūksta ryžto, idėjų ar minčių. Ką Joms patartum?

Drįstu spėti jog pagrindinis jas stabdantis klausimas yra, ką apie mane pagalvos kiti? Tiesa ta, jog nedaugelis žmonių supranta tinklaraščių rašymą kaip naudingą veiklą, daugeliui, tai atrodo jokių apčiuopiamų rezultatų neduodantis užsiėmimas. Visgi tie žmonės nedaro jokios įtakos jūsų asmeniniam gyvenimui, tad galiu tik paskatinti pabandyti. Jei ne dabar, tai kada? Manau, jog turime išbandyti viską, apie ką drįstame pagalvoti. Juk kaip kitaip atrasime save ir veiklą kuri iš tiesų teikia pilnavertiškumo jausmą? Juk net jeigu ir nepasiseks, bet jau žinosi, jog pabandei ir toliau galėsi sėkmingai tęsti paieškas. Tad mano nuomone, pirmyn.

Detalės
Detalės
Asmeninio albumo nuotr.

Ką pasakytum, patartum pati sau, jei galėtum po tiek laiko vėl grįžti į pradinį tašką, kai “Melancholija” tik startavo?

Jei atvirai, nemanau, jog kažką pakeisčiau, be abejonės šis procesas man nesisekė tobulai, o man kaip šiek tiek perfekcionistiškam žmogui nėra taip paprasta, tai pripažinti, tačiau mėgaujuosi kiekviena akimirka, nes tapimas tinklaraštininke kaskart padeda man save atrasti kitaip. Apskritai, pradėjusi rašyti ėmiau mažiau galvoti,ką apie mane mano kiti, nes, kad ir ką bedaryčiau, jų nuomonės apie save vis tiek nepakeisiu.

Ką palinkėtum savo tinklaraščio “Melancholija” sekėjams?

Norėčiau ne tik palinkėti, tačiau ir padėkoti. Galbūt daugeliui pasirodys jog šiuo metu esantis mano skaitytojų ratas nėra didelis, tačiau kiekvienas iš jūsų asmeniškai man reiškiate labai didelį įvertinimą ir kas kartą vis kylantis sekėjų skaičius skatina mane judėti pirmyn. Kaip mane įkvepiate jūs, tikiuosi, jog lygiai taip pat ir aš galiu tapti sektinu pavyzdžiu, kuris įkvėps jus geresniems pasirinkimams.

Mano išsaugoti straipsniai