Taisyklės norinčioms gyventi pagal „Zero waste“ filosofiją

Atėjus šiltiems orams norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore ir pasimėgauti vasaros teikiamais malonumais. Vienas jų – iškyla gamtoje. Pasaulyje vis populiarėjantis „Zero waste“ (išvertus į lietuvių kalbą - ,,Be atliekų“) judėjimas skatina pasirūpinti, kad jūsų piknikas būtų ne tik gardus, bet ir draugiškas aplinkai.

Nenaudokite vienkartinių indų

Indų, kurie būtų patogūs laikyti produktams bei juos transportuoti, yra gausybė. Tačiau ne visi jie draugiški aplinkai. Norint kaip įmanoma sumažinti atliekų kiekį, vertėtų atsisakyti vienkartinių maisto dėžučių, indų, taros ar serviravimo priemonių. Jas puikiai galite pakeisti daugkartinio naudojimo indais atsivežtais iš namų. Maistas bus daug skanesnis, jei jį patieksite mylimuose induose.


Transportavimui naudokite tvarias,

perdirbamas medžiagas

Tausojant aplinką taip pat svarbu sumažinti sunkiai perdirbamų medžiagų naudojimą, todėl vietoj plastikinių maišelių rinkitės medžiaginius, o plastikines maisto dėžutes pakeiskite stiklinėmis, kurios jums tarnaus ilgai.


Investuokite į kokybišką,

natūralios medžiagos pledą

Norėdami sukurti jaukią ir gražią aplinką, pasirūpinkite dekoro elementais. Viena svarbiausių iškylos detalių – pledas. Renkantis pledą įprastai didžiausią dėmesį kreipiame į jo dizainą, tačiau specialistai rekomenduoja pirmiausia pasidomėti iš kokios medžiagos pledas pagamintas. Rinkoje pasirinkimas platus, tačiau norint išsirinkti ilgaamžį, aplinkai draugišką ir patogų pledą, verta investuoti. Anot tekstilės verslo ekspertės, „Dreamon“ prekės ženklo atstovės Deimantės Stankevičienės, geriausiai „Zero waste“ piknikui tiks lininė tekstilė.


Atsisakykite vienkartinių servetėlių bei rankšluosčių

Organizuojant aplinkai draugišką iškylą rekomenduojama investuoti ne tik į kokybišką pledą, bet ir vienkartines servetėles pakeisti medžiaginėmis. Čia taip pat puikiai tiks linas. Lininiai audiniai turi antibakterinių savybių, juose nesidaugina mikrobai, todėl šio audinio servetėlės bei rankšluosčiai yra rekomenduojami higienos specialistų. Be to, linas greitai džiūna, todėl lininės servetėlės yra ne tik atsakingo vartojimo detalė, bet ir patogi popierinių servetėlių alternatyva.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis