PANELĖS komanda vaikų namuose įkvėpimu dalijosi su mažosiomis moterimis

Kovo 8-ąją – Tarptautinę moters dienąPANELĖS komanda skubėjo į aukštomis sienomis aptvertus Vilniaus laikinosios globos namus „Atsigręžk į vaikus“, kuriuose gyvena dešimtys nuostabių jaunųjų moterų. Šokančių, skaitančių detektyvus, besidominčių kulinarija, svajojančių studijuoti gimtąją kalbą...

Užsidariusios nuo „įkyrių vaikinų“ su globos namų auklėtinėmis ir dienos centro merginomis kalbėjome, kam reikia eiti į pamokas, kaip knygų pagalba gali pakilti virš aukščiausių sienų, kodėl esame visos skirtingos.

Su fotografais ir žurnalistais tempėme dėžes įsivaizduodami, kad mažąsias paneles pralinksmins papuošalai, knygos, kosmetika, bet tik nuvykę ir susipažinę supratome, ko joms iš tikrųjų trūksta – pokalbio, patarimo ir paprasčiausio prisiglaudimo. Žinojimo, kad ir vėl ateisime pasakyti, jog užaugus už šių sienų pasaulyje plyti daugybė galimybių.

Vaikų namuose už renginius ir paramą atsakingos socialinės darbuotojos Evos Ignatovič dėka kovo 8-ąją globos namuose mus pasitiko su vaišėmis, balionais ir tulpėmis: „Pirmą kartą mūsų namuose mergaitėmis švenčia šią dieną su tortu, paruošta programa. Tikime, kad svarbu ją paminėti, ne tik pasilinksminti, bet ir pasikalbėti apie mergaitiškas bėdas ar rūpesčius. Renginio pradžioje mes papasakojome apie šios šventės istoriją ir prasmę. Norime, kad mergaitės išmoktų vertinti savo teises. Pirmą kartą darėme renginį tik mergaitėms, visi renginiai iki tol vykdavo su berniukais. Jos turėjo išskirtinę progą pasipuošti ir gavo asmeninio dėmesio. Džiaugiamės tuo, kokios talentingos ir užsispyrusios jos auga!“

Mūsų visų nuostabai, merginos iki aštuoniolikos nepuolė pirma prie kosmetikos ar grožio priemonių dėžių. Daugiausia dėmesio ir diskusijų sukėlė knygos, kurias nebuvo taip lengva pasidalinti. Vėliau per akimirką dingo PANELĖS žurnalai, o makiažo priemonės merginas sudomino mažiausia. Tik įdėmiai išklausiusios instrukcijų jaunosios damos pasiėmė po vieną pabandyti, kaip tikros kritiškos klientės!

Tikras džiaugsmas stebėti, kaip draugiškai sutaria būrys merginų, kokios empatiškos yra viena kitai. O, kad taip ir darbe, mokykloje, universitete! Pasistenkime viena kitą palaikyti, užtarti, ištiesti pagalbos ranką, neleiskime, kad kažkas šaipytųsi iš mažesnės ar silpnesnės. Kartu mes – neįveikiamos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis