Keistos išleistuvių vakaro taisyklės: neįtikėtina, kad tokios suknelės yra draudžiamos (FOTO)

Praūžus šimtadienio šventei, daugelis moksleivių jau pradeda mąstyti apie artėjantį išleistuvių vakarą. Vaikinai renkasi kostiumus, merginos žvalgosi suknelių - tą vakarą trokšta suspindėti visi. Nors mūsų šalies mokyklose suknelių kodas (angl. dress code) nėra priimtas, JAV mokyklose į šį įstatymą yra žiūrima itin griežtai.

Viena iš JAV mokyklų, artėjant išleistuvėms, paskelbė 21 puslapio (!) ilgio sąrašą, kuriame išdėstė išleistuvėms skirtų suknelių taisykles bei ribojimus. Mokyklos vadovai papildė sąrašą nuotraukomis, jog mokiniams bei jų tėvams būtų lengviau įsivaizduoti, kaip atrodo draudžiamos dėvėti suknelės bei kostiumai.

Taisyklės - itin griežtos. Jokio atvirumo, suknelės priekis privalo būti uždaras, o iškirpimai suknelės gale itin nedideli. Taisyklėse taip pat parašyta, jog suknelės stilius privalo būti elegantiškas, kuklus, o pati suknelė negali skleisti patrauklumo. Nors ribojimai atrodo kiek absurdiški, moksleiviai privalo joms paklusti - pasirinkus netinkamą išleistuvių drabužį, vaikinas ar mergina gali būti išprašyti iš išleistuvių vakaro. Tai bent šventė, tiesa?

Šios mokyklos moksleiviai kaipmat sukilo prieš reikalavimus - apvalesnių formų merginos skundžiasi, jog tokie draudimai riboja laisvę pasirinkti konkrečiai jų figūros tipui skirtas suknelės. Daugeliui pilnesnes figūras turinčių merginų toli gražu netinka suknelės, aptempiančios krūtinę, o būtent tokios suknelės yra priimtinos dalyvaujant mokyklos išleistuvėse.

Prieš tokį griežtą sąrašą sukilo ir mokinių tėvai, kurie reikalauja sušvelninti taisykles bei atsižvelgti į mokinių pageidavimus. Vis dėlto mokyklos valdžia ir toliau laikosi savo pozicijų ir teigia nekeisiantys nė vieno sąrašo punkto.

Metas pažvelgti į suknelių draudimus. Nuotraukas, kuriose pamatysi draudžiamas sukneles, rasi ČIA ir ČIA.

Kaip manai, ar toks suknelių draudimas nėra laisvės ribojimas? O gal tai - standartinės taisyklės, kurių derėtų laikytis kiekvienai, planuojančiai dalyvauti išleistuvių vakare? Išsakyk nuomonę komentaruose!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis