„Filtered Tools“ atskleidė, kaip gimė „eurovizinis“ kūrinys ir pristato vaizdo klipą

Šių metų nacionalinėje „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankoje dalyvaujančios grupės „Filtered Tools“ nariai brolis ir sesuo – Eglė Tamulionienė ir Donatas Sabaliauskas nusprendė atskleisti daugiau faktų apie specialiai šiam konkursui sukurtą jausmingą kūrinį „Survival“. 

Prieš 15 metų susikūrusios grupės narių karjeroje gausu skirtingų projektų: pasirodymų garsiausiuose šalies naktiniuose klubuose, gyvo garso koncertų, kurie suformavo tai, kas šiandien džiugina jų gerbėjus, tačiau pastaruoju metu „Filtered Tools“ visas savo kūrybines jėgas skiria pasiruošimui „Eurovizijos“ atrankai. Pasak grupės atstovų, apsisprendimas dalyvauti šiame konkurse buvo ilgai brandintas ir gerai apgalvotas.


„Šiandieniniame muzikos pasaulyje netrūksta kūrinių, neturinčių jokios prasmės. Svarstydami dalyvauti „Eurovizijoje“ išsikėlėme labai aiškų tikslą – sukurti dainą, turinčią reikšmę, taip gimė „Survival“ – kūrinys, pasakojantis apie pasaulinę problematiką – pasaulio užterštumą. Turime puikią komandą ir tikime šia daina“, – sako D. Sabaliauskas, geriau žinomas kaip Dj Donato.


Talentingi atlikėjai įsitikinę, kad kalbėti apie besaikį vartojimą, gamtos užterštumą – itin svarbu. Į šią opią problemą „Filtered Tools“ siekia atkreipti dėmesį kūriniu „Survival“.


„Nors šiandien esame apsupti įspūdingo gamtos grožio, pasaulio išnykimo riba yra labai trapi. Jei norime ir toliau gerėtis kvapą gniaužiančia gamta, privalome ją tausoti. Priešingu atveju, pasaulis gali apsiversti aukštyn kojomis. Būtent apie tai byloja mūsų kūrinys ir klipas“, – sako E. Tamulionienė, sukūrusi šios dainos žodžius.„Filtered Tools“
„Filtered Tools“
Organizatorių archyvasNieko nuostabaus, kad tiek Donatui, tiek Eglei gamtos išsaugojimo klausimas yra itin svarbus. Jų vaikystė bėgo vienoje įspūdingiausių Lietuvos vietų – Lakajos kraštovaizdio draustinio Labanoro girios apsuptyje.


„Nuo kūdikystės mudviejų vasaros bėgo netoli šio draustinio. Augome matydami nepaprastą gamtos grožį, todėl jautriai reagavome į šios vietos neigiamą evoliucionavimą. Liūdna pripažinti, tačiau gamtos išnykimo problema yra pasaulinio masto, todėl turime kuo daugiau apie ta kalbėti visomis įmanomomis formomis“, – įsitikinės D. Sabaliauskas.


„Survival“ muzikinis klipas sukurtas naudojant dokumentinę medžiagą. Jį montavo vienas grupių narių – talentingas muzikos prodiuseris Liudas Kamblevičius.


Būsimų pasirodymų metu grupė žada ant „Eurovizijos“ scenos pateikti ne vieną siurprizą.


„Šio konkurso scenoje stoviu ne pirmą sykį, tad turime reikalingos patirties. Pirmojo pasirodymo metu norėjome, kad žiūrovai išgirstų dainą, todėl pasirodymas alsavo harmoniją, tačiau, jeigu pateksime į pusfinalį, būsimų pasirodymų metu netruks siurprizų ir šou elementų“, – intriguoja E. Tamulionienė.


Naująjį grupės „Filtered Tools“ kūrinį „Survival“ galite įvertinti čia:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis