Sparčiai modelio karjeros laiptais kylanti Laura: „Įspūdingo grožio kojos – genų dovana“ (FOTO)

Kad ir kiek daug žinotume ar būtume skaičiusios apie modelių pasaulį, vis negana. Ši sfera traukia didžiulėmis galimybėmis – kelionės po pasaulį, pažintys su įtakingais mados pasaulio atstovais, naujausių kolekcijų demonstravimas. Vis dėlto ne visos, turinčios modeliams reikalingus fizinius duomenis, gali tapti sėkmingomis šios industrijos atstovėmis. Vilnietė Laura Balčiūnaitė pripažįsta – nuostabių veido bruožų nepakanka norint įsitvirtinti modelių pasaulyje.

Laurai gamta padovanojo įspūdingą išvaizdą, aukštą ūgį, ilgas kojas ir nuostabius plaukus, tačiau ne tik tai lemia, jog mergina džiaugiasi pasiekimais mados sferoje. Lietuvaitė pasižymi vidine stiprybe bei gebėjimu pakovoti už savo interesus ir pripažįsta, jog be šių dviejų asmeninių ypatybių išsilaikyti modelių rinkoje neįmanoma.

Su Laura kalbamės apie modelių darbo aspektus ir pasiteiraujame mums, merginoms, aktualių stiliaus bei grožio klausimų. Prisipažinsime – slapčia baltai pavydime merginai gamtos dovanotų nuostabių, ilgų kojų! Belieka tik žavėtis.

Esi perspektyvus, jaunas modelis. Trumpai papasakok merginoms, kaip atradai modelių pasaulį, o gal jis tave susirado?

Kai buvau dar jaunesnė visuomet su pasigėrėjimu žvelgdavau į pasaulinio lygio modelius ir įsivaizduodavau, kaip pati norėčiau žengti podiumu, tačiau niekada tuo metu negalvojau apie tai kaip apie realią galimybę. Visada buvau gana aukšta ir liekna, tačiau negalėjau pati žengti žingsnio svajonės išsipildymo link. Vis dėlto turėjau labai gerus draugus, kurie mane pastūmėjo link to ir, galima sakyti, tiesiog laikydami už rankos nuvedė mane į modelių atranką, kuomet man buvo 16 metų. Ten išgirdau savo pirmąjį ,,taip’’ ir modelių pasaulis tapo ranka pasiekiamas.

Kokios modelių darbo ypatybės tave žavi? Galbūt galėtum įvardinti įsimintiniausią akimirką modeliaujant?

Žavi tai, kad gali iš arti matyti įvairių dizainerių sukurtus tikrų tikriausius meno kūrinius. Apsivilkusi dizainerio drabužį tu tarsi prisilieti prie prie to meno kūrinio ir tampi savotiška jo dalele. Tai grožis, prie kurio be dizainerio dirba stilistai, vizažistai, modeliai ir fotografai. Tai grožis, kurį tu turi pajausti. Būtina suprasti, ką kūrėjas norėjo savo kūriniu išreikšti, nes nuo mano, kaip modelio, įgūdžių bei pastangų priklauso ir bendro darbo rezultatas. Mano, kaip modelio, tikslas yra pateisinti dizainerio ir žiūrovų lūkesčius. Tai tarsi egzaminas, kuriam turiu būti pasiruošusi.

Man įsiminė visi pasirodymai, kuriuose esi dalyvavusi, tačiau pačias įsimintiniausias akimirkas galėčiau priskirti dizainerio Juozo Statkevičiaus kolekcijos demonstravimui. Kadangi komanda, kurianti kolekcijos pristatymą, daugelį metų išlieka ta pati, jauti tą ypatingą ryšį, tampi kaip šeima, kuri yra vedama vienos bendros nepakartojamos idėjos ir noro ją įgyvendinti. Matai dizainerio, visažistų, stilistų, modelių jaudulį ir norą, kad šou pavyktų kuo sklandžiau. Šios bendros emocijos tiesiog sujungia visus kartu!

Esi madai neabejinga mergina. Iš kur semiesi stiliaus paslapčių, gal būt turi sektinų mados ikonų?

Kadangi esu jauna ir veržli, todėl stengiuosi, kad drabužis atspindėtų mano asmenybę. Dažnai nebijau ryškių spalvų paryškinti kasdienybei, ar neįprastų derinių paįvairinti rutinai. Jei renkuosi juodą aprangą, tokiu atveju visada aprangai skonio suteikiu ryškiu ar dėmesį atkreipiančiu aksesuaru ar rankine. Niekada nebijau eksperimentuoti ir kurti, kiekvienas esame savo stiliaus kūrėjas. Tai padeda mums net neprabilus savotiškai parodyti žmonėms, kokie esame, nes drabužis atspindi mus.


A post shared by Laura Balčiūnaitė (@laura.balciunaite) on Jan 12, 2018 at 10:46am PST

Kadangi domiuosi žmonėmis, užsiimančiais ta pačia veikla, šiuo atveju - modeliais - dažnai semiuosi įkvėpimo iš jų, kaip pvz: Hailey Baldwin, Gigi Hadid, Romee Strijd ar Elsa Hosk.

Viena ryškiausių tavo išvaizdos ypatybių – ilgos, liaunos kojos. Daugelis merginų apie tokias gali tik pasvajoti! Ar pati kojų ilgį stengiesi išryškinti apranga, avalyne?

Ūgį paveldėjau iš savo tėvų, o ilgas ir liaunas kojas – iš savo mamos. Tad šiuo atveju dėkinga esu savo geriems genams. Ir taip, be abejo, visada tai stengiuosi paryškinti, aptempiančiais aukšto liemens džinsais. Pasirinkus aukštinto liemens kelnės kojos iš karto vizualiai atrodo ilgesnės. Mano nuomone ilgos, liaunos kojos vienas ryškiausių moters bruožų, tad kodėl mums tuo nepasidžiaugus? (šypsosi)

—-> swiiipeee • 👠🖤

A post shared by Laura Balčiūnaitė (@laura.balciunaite) on Feb 8, 2018 at 2:00pm PST

Turi nepriekaištingą figūrą. Papasakok kaip ja rūpiniesi, kokia yra tavo sportinė rutina?

Daug pastangų ja rūpindamasi ja neįdedu. Esu natūraliai liekna ir labai griežtos dietos nesilaikau, vis dėlto modeliaujant neišvengiamai tenka pržiūrėti savo figūrą, tad visada stengiuosi valgyti sveiką maistą ir kuomet esu Lietuvoje, lankau sporto klubą. Su manimi dirbo nuostabus ir labai reiklus treneris prisidėjęs prie mano pokyčių (Robert Šuškievič) - jis man parinko ir mitybą, ir sportinius pratimus. Esu jam be galo dėkinga. Vis dėlto aš daug dirbu užsienyje, tad kai galiu renkuosi ne viešąjį transportą, o ėjimą pėsčiomis, net ir ilgesniais atstumais ir stengiuosi mankštintis, nes užsiėmimams sporto klubuose laiko nebelieka.


A post shared by Laura Balčiūnaitė (@laura.balciunaite) on Jan 27, 2018 at 5:49am PST

Dažniausiai modelių pasaulis jame nesisukantiems žmonėms atrodo tarsi blizgus, dailus popierėlis, tačiau grožio industrijos atstovai dažnai užsimena apie modelių darbo negatyvias puses. Ar pati patyrei kokių nors sunkumų modeliaudama?

Grožio industrijoje vyrauja didžiulė konkurencija, todėl natūralu, kad tenka susidurti su sunkumais. Tai didžiulis iššūkis. Visada turi atrodyti nepriekaištingai - pailsėjusi, susitvarkiusi, besišypsanti, spinduliuojanti energija. Turi išstumti jaučiamą nuovargį, kurį tenka jausti gana dažnai ir mokėti to neparodyti, net jei šiandien atsikėlei visai ne ta koja iš lovos. Privalai nuolat šypsotis ir nesiskųsti, jei tau kažkas netinka ar nepatinka. Manau, tai reikalauja labai daug stiprybės ir pasiryžimo. Tenka išgirsti ir ,,ne’’, nes vis dėlto ne visuomet girdi ,,taip’’. Kiekvienas dizaineris turi skirtingus reikalavimus ir turi užsiauginti storą odą bei suprasti, kad visiems neįtiksi. Dirbant modeliu, nuoširdžiai iš savo patirties pasakysiu - neužtenka gražaus veidelio. Turi žinoti, kad tai reikalaus ir stipraus charakterio bei ištvermės.

Visgi nepaisant sunkumų man patinka modelio darbas, nes jis mane sustiprino bei subrandino kaip asmenybę, leido pažinti pasaulį. Be to, tai galimybė pažinti kitas šalis, kultūras, naujus žmones, praplėsti savo akiratį.

• the most beautiful thing you can wear is confidence ✨

A post shared by Laura Balčiūnaitė (@laura.balciunaite) on Jan 15, 2018 at 10:30am PST

Negalime nepastebėti ir tavo natūralių sveikų plaukų bei spindinčios odos. Kaip rūpiniesi šiais grožio elementais? Jei gali, įvardink 2 mėgstamiausias plaukų priežiūros ir 2 mėgstamiausias odos priežiūros priemones.

Plaukai ir veido oda - tai dvi svarbios išvaizdos ypatybės, reikalingos darbe, tad nuolatos tenka tuo rūpintis. Turiu ilgus plaukus, todėl įdedu į jų priežiūrą nemažai pastangų. Noriu, kad kasdienis galvos trinkimas nepakenktų mano plaukams, todėl stengiuosi nenaudoti plaukų džiovintuvo. Naudoju plaukų šampūną, skirtą kasdieniniam naudojimui. Mėgstu natūralias priemones, todėl dievinu kokosų ir ricinos aliejus. Be jų niekaip neišsiverčiau! Kadangi makiažas yra neatsiejama mano darbo kasdienybė, stengiuosi dienos pabaigoje savo veidą atgaivinti drėkinančiomis kaukėmis. Labiausiai mėgstu molio kaukes ir niekada neinu miegoti nenusivaliusi makiažo. Mano veido oda riebesnė, todėl naudoju ,,Bioderma Sebium“ liniją. Veido odą valau su ,,Bioderma Sebium“ miceliniu vandeniu ir naudoju ,,Sebium Global“ kremą.

• idk & idc. #yes #itscomfortable in case you are wondering.. 🙃

A post shared by Laura Balčiūnaitė (@laura.balciunaite) on Dec 19, 2017 at 12:33pm PST

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis