Atsargiai, iškylautojos! Baugi paauglio akistata su plėšriu gyvūnu - pamoka kiekvienai (FOTO)

Visą šaltąjį sezoną žvalgėmės iškylavimo komplekto - kokybiškos palapinės, šilto miegmaišio ir dailaus lietpalčio. Atėjus vasarai smagu paiškylauti, pabūti gamtoje su draugais ar apsilankyti šauniame muzikos festivalyje.

Šiltas oras masina ir paauglius, kurie savaitgalio naktis renkasi leisti ne namuose ar mieste, o gamtos prieglobstyje. Iškylą gamtoje susiplanavo ir JAV, Kolorado valstijoje gyvenantis septyniolikmetis Dylanas. Su keletu draugų nusprendęs paiškylauti paauglys atradęs tinkamą lokaciją iš karto įsirengė stovyklavietę, tačiau net nenumanė, jog jo laukia košmariška naktis.

Paiškylavę, išsimaudę vietiniame ežere, paaugliai užmigo palapinėse. Dylanas kietai miegojo, tačiau pabudo nuo keisto pojūčio ir šaižaus garso. Atsimerkęs paauglys negalėjo suprasti, sapnuoja ar vis dėlto tai, kas vyksta, yra realybė. Pasirodo, Dylano galva buvo... juodojo lokio nasruose! Lolys įsėlino į Dylano palapinę ir griebė Dylano galvą, kurią, ko gero, būtų suskaldžiusi aštriais dantimis. Anot Dylano, vaikinas tuo metu regėjo tamsą, veidas buvo šlapias, o jo galvą spaudė lokio nasrai, todėl nežmoniškau skaudėjo. Visa laimė, jog Dylanas staigiai sureagavo ir išlindo iš lokio nasrų. Pradėjęs klykti Dylanas taip išgąsdino juodąjį lokį, jog šis nubėgo į miško tankymę.

Į persigandusio paauglio palapinę atbėgę draugai kaipmat suskubo reaguoti ir iškvietė greitąją pagalbą. Nors paauglys nebuvo smarkiai sužeistas, ištiktas šoko vaikinas negalėjo net tiksliai papaskoti, kas ką tik nutiko. Laimei, Dylas atsipirko vos keliais menkais sužalojimais, tačiau baugu ir prognozuoti, kuo galėjo būti toks juodojo lokio pasirodymas palapinėje.

Juodasis lokys
Juodasis lokys
Shutterstock

Aplinkosaugininkų teigimu, JAV miškuose gana dažnai pasirodantys juodieji lokiai dažniausiai nėra agresyvūs ir jų grobių netampa žmonės, tačiau smarkiai išsigandę, pasimetę, jie gali imtis neracionalių veiksmų bei pulti. Praėjusį mėnesį nuo juodųjų lokių JAV jau nukentėjo penki žmonės, o keliems iš jų susdūrimas su juoduoju lokiu buvo mirtinas - iškylautojus juodieji lokiai taip sukandžiojo, jog šie mirė nuo daugybinių sužalojimų.

Juodieji lokiai, dar kitaip vadinami amerikietiškais juodaisiais lokiais, pastebimi daugiausia JAV miškuose ir yra laikomi plėšriais gyvūnais, todėl jei tau kada nors tektų iškylauti už Atlanto, imkis visų saugumo priemonių ir pasirink saugomas teritorijas.

Žinoma, Lietuvos miškuose juodųjų lokių nematyti, tačiau net ir leidžiant laiką mūsų šalyje galima susidurti su pavojingais miško gyvūnais. Būkime atsargios - telieka tokios istorijos tik mūsų košmaruose!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis