JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Tamsos kunigaikštis su Lietuvos krepšinio marškinėliais

Šeštadienį Vilniaus “Siemens” arena lūžo nuo griausmingų ilgabarzdžių metalistų dainų. Birželio 2-ąją čia koncertavo britų “metalo dievas”, skandalingasis Ozzy Osbourne’as. Ne, šį kartą jis paukščiams galvų nekandžiojo, nesityčiojo iš Kristaus ir nevilkėjo juodvarnių plunksnų apsiausto.
Tiesa, koncerto metu, aptemus scenos žibintams, metalistas kažkaip įtartinai grabinėjo savo kelnes. Žiūrovams padovanojo savo diržą ir, kaip pasakoja arčiausiai scenos galvas kratę gerbėjai, – susirinkusiai miniai parodė užpakalį.
Na, bet buvo tamsu ir visa tai įvyko greitai. Niekas taip ir nesužinos, ką išties norėjo padaryti Ozzy.

„Siemens” arena buvo pilnut pilnutėlė prigužėjusi ketvirtą dešimtį pradėjusių metalo veteranų. Visi, gerokai įkaitę po Ozzy Osbourne’ą apšildžiusios grupės „Black Label Society“, su džiaugsmu pasitiko britų legendą. Pirmąsias dainas iš Ozzy pristatomo albumo „Black Rain“ repertuaro dainavo gera pusė susirinkusiųjų arenoje.

Siemensas neatlaikys! Tiek triukšmo čia dar nebuvo. Arena pilna, – kalbėjo prakaitą braukdamos merginos, į koncertą atėjusios pasiklausyti tamsos pasaulio simbolio Ozzy dainų. Kalbintos merginos labiausiai laukė žymiausių buvusio „Black Sabbath“ vokalisto dainų, „Suicide Solution” bei „Dreamer”.

Apie tris valandas vykusio koncerto metu Ozzy Osbourne’as su grupe atliko naujas dainas iš paskutiniojo albumo „Black Rain“. Vilniečiai galėjo savo ausimis išgirsti „Not Going Away“, „Thank God For The Almighty Dollar“, „11 Silver“, „Civilize The Universe“, „Black Rain“ ir kitus “gabalus”.

Buvo atlikti ir senieji Ozzy hitai tokie kaip “Mama, I’m Coming Home” bei šėtono himnu pramintą “Suicide Solution”. Pastarąsias dainas traukė visa sausakimša arena.

Ozzy Osbourne’as, koncertuodamas Vilniuje toli gražu nepriminė netašyto, žiauraus pragaro princo. Jis buvo guvus, draugiškas, nepaliovė gyręs savo gerbėjus: „You are f*cking great!“ – šaukė jis, plodamas rankomis ir šokinėdamas kaip paauglys. Beje, kitąmet Ozzy sukanka 60 metų.

Visų susirinkusiųjų nuostabai koncerto metu Ozzy persirengė Lietuvos krepšinio marškinėlius su nacionalinės vėliavos spalvomis, taip susilaukdamas pagarbių minios ovacijų.

Pasibaigus koncertui, miestą užplūdo įsilinksminusių metalistų grupės, kurios, traukdamos „Black Sabbath“ dainas, vakarą pabaigė Vilniaus naktiniuose baruose.

Tiems, kas negirdėjo apie Ozzy


Johnas Michaelis Osbourne‘as gimė 1948 m. gruodžio 3 dieną Anglijos mieste Birmingame.

Kaip vienas aštunto dešimtmečio grupės „Black Sabbath“ įkūrėjas, Ozzy Osbourne‘as vadinamas „sunkiojo metalo“ tėvu. Jo sukurtas naujas galingas garsas bei provokuojantis pasirodymų stilius amžiams išplėtė roko muzikos apibrėžimą.

„Black Sabbath“ vien Jungtinėse Valstijose pardavė 25 mln. įrašų.


Ozzy jau dešimt metų rengia kasmetinį festivalį-turą „OZZfest“, pritraukiantį vis naujas gerbėjų minias.

O. Osbourne‘o įtaka pramogų verslui dabar ne ką mažesnė, nei paskutiniais dešimtmečiais. O gal net didesnė.

Per 35-erius muzikinės karjeros metus jo populiarumas tarp sunkiosios muzikos gerbėjų nebuvo sumažėjęs. Nuo tų dienų, kai jis buvo legendinės roko grupės „Black Sabbath“ narys, jis pagrįstai gali didžiuotis priklausantis tai elitiniai mažumai, kurios atstovai gali būti vadinami roko ikonomis.

Muzikinę karjerą Ozzy pradėjo visiškai atsitiktinai. Jis nusprendė pabandyti groti draugo grupėje, nors sceninės patirties visiškai neturėjo. Netrukus O. Osbourne‘ui pasidarė “ankšta” pogrindinėje draugo grupėje, todėl jis pasirinko muzikuoti naujoje grupėje „Earth“.

Suvokę, kad jaunąją auditoriją domina siaubo filmai, naujosios grupės nariai nusprendė kurti „siaubo muziką“. Kai paaiškėjo, kad egzistuoja dar viena muzikos grupė tuo pačiu pavadinimu „Earth“, vaikinai iškart pakeitė savo pavadinimą į „Black Sabbath“.

1970 m. vasario 13 dieną, penktadienį, grupė išleido savo pirmąjį albumą „Black Sabbath“ ir netrukus Didžiojoje Britanijoje bei Amerikoje jau turėjo minias gerbėjų.

1971 m. pasirodė du grupės albumai: „Paranoid“ ir „Master of Reality“. Titulinis singlas „Paranoid“ tapo radijo hitu bei sunkiojo metalo himnu.


Jaunojo rokerio laukė šviesi ateitis, jis savo gyvenimą tvirtai laikė rankose. 1971 m. Ozzy vedė Thelmą Mayfa ir tapo patėviu žmonos sūnui Elliotui. Po kelių metų pora susilaukė pirmo vaiko – sūnaus Louiso.

Tačiau nesibaigiantys vakarėliai, kokainas ir alkoholis netrukus užvaldė Ozzy ir jo grupę. Jis pradėjo tolti nuo savo draugų, grupės narių bei muzikos.

O. Osbourne‘o atsidavimas muzikai blėso, jis nustojo lankytis repeticijose. Baigiantis albumo „Never Say Die“ (1978m.) pristatymo koncertiniam turui, Tonis Iommis išmetė Ozzy is grupės, o jį pakeitė buvusiu „Rainbow“ atlikėju Ronny Jamesu Dio.

Priklausomybė nuo narkotikų bei emocinė krizė baigėsi skyrybomis su Thelma. Ozzy persikėlė gyventi į viešbutį, kur toliau savo problemas skandino alkoholyje ir kvaišaluose.

Šviesa tunelio gale nušvito tada, kai į O. Osbourne‘o duris pabeldė Sharon Arden.

Sharon įkalbėjo smukusią žvaigždę pradėti solo karjerą. Jai tarpininkaujant O. Osboune‘as sujungė jėgas su „Quiet Riot“ gitaristu Randy Rhoadsu ir trijulė pradėjo darbuotis prie Ozzy debiutinio solo albumo „Blizzard of Ozz“, pasirodžiusio 1980 metais.

Albumas netrukus tapo platininiu ir Ozzy surengė turą, per kurį atliko ne tik dainas iš „Blizzard of Ozz“, bet ir iš „Black Sabbath“ repertuaro.

Per koncertus Ozzy elgdavosi šokiruojančiai: mėtė į žiūrovų minią žalią mėsą, nukando šikšnosparniui galvą. Žiniasklaida labai išpūtė pastaruosius incidentus, o O. Osbourne‘o įrašų pardavimai pasiekė neregėtas aukštumas.

Ozzy šėtoniška reputacija buvo galutinai įtvirtinta ir atlikėjas toliau kėlė vieną skandalą po kito. 1982 m. vasarį dainininkas buvo suimtas už tai, kad šlapinosi ant antkapinio paminklo priešais „Alamo“ muziejų San Antonijuje Teksaso valstijoje. Už tai jam buvo uždrausta dešimt metų koncertuoti San Antonijuje. 1992 m. O. Osbourne‘as paaukojo 20 tūkstančių šio muziejaus rekonstrukcijai.

Netrukus dainininkas atsidūrė reabilitacijos klinikoje.

Iš jos išėjus O. Osboune‘as sužinojo, kad jam pateiktas įtūžusių tėvų ieškinys, kurie dėl sūnaus savižudybės kaltina Ozzy dainą „Suicide Solution“. Dainininkas bylą laimėjo tvirtindamas, kad jo dainos žodžiai aukština gyvenimą, o ne mirtį.


Iki 1991 m. dainininkui pavyko visiškai atsisakyti priklausomybės nuo alkoholio. Tais pačiais metais jis išleido gerokai švelnesnį albumą „No More Tears“. 1993 m. už dainą „I Don‘t Wanna Change the World“ Ozzy gavo pirmąjį „Grammy“ apdovanojimą.

Ozzy ir Osbourne‘ų klano gyvenimas pasikeitė visiems laikams, kai jų namuose su kameromis pasirodė MTV – jie tapo didelio populiarumo susilaukusio šou „MTV Cribs“ dalyviais. Šio šou tikslas – parodyti žiūrovams, kaip gyvena jų pamėgtos garsenybės.

Nepaisant ekscentriškumo, nepraustaburniškumo ir okultizmu dvelkiančio interjero, Osbourne‘ai pasirodė susiduriantys su tokiomis pačiomis problemomis, kaip ir visos šeimos: maištaujantys vaikai paaugliai, biudžeto balansavimas, namų remontas, rūpinimasis augintiniais. Pro visur esantį chaosą buvo matyti, kad šios šeimos pagrindas – meilė.

Mano išsaugoti straipsniai