Stovykla tarp debesų su Sauliumi

Žvilgtelėjus į Sauliaus kalendorių sunku nepastebėti raudonu rašikliu apibrauktos liepos 1-osios, o šalia kiekvieno vasaros savaitgalio esančių užrašų „Oro Skautų Stovykla“. Pamatęs mano žvilgsnį Saulius šypteli: "Atvažiuok ir tu, pamokysim tave skraidyti". „Mielai, bet juk nesu skautė,“ – atsakiau aš.

„Jei tik patiks mūsų draugija, galėsi bet kada ja tapti, čia renkasi ne tik skautai, bet ir visi tie, kurie galbūt norės jais tapti,“ – nuramina mane vienas iš stovyklos organizatorių, oro balionų pilotas Saulius Kalašnikovas.

Pamažu išsišnekame, jog liepos 1-ąją prasideda oro skautų stovyklų sezonas, truksiantis visą vasarą. Penktąją oro skautų stovyklą organizuoja Lietuvos Skautija drauge su Tautiniu aviacijos sporto žaidynių komitetu.

Trakų rajone, 30 km nuo Vilniaus esančiame Paluknio aerodrome, pernai visą savaitę palapinėse gyveno dvidešimt 10-16 metų vaikų.Šiemet, pasak Sauliaus, norinčių susipažinti su aviacija bei besidominčių skautų gyvenimu jaunuolių užsiregistravo kelis kartus daugiau.„Stovyklų metu gyvensime aplinkoje, kur verda tikras lakūnų gyvenimas – rytą vakarą virš galvos ratus suks sklandytuvai, matysime, kaip kilimo taku įsibėgėja lėktuvai. Tai vieta, kur prasideda tikrų pilotų gyvenimas“, – pasakoja Saulius.Nieko nelaukdamas jis išsitraukia kruopščiai suplanuotą pirmosios stovyklos programą, kurioje numatyta ekskursija po aerodromą, lėktuvų angarus, yra suorganizuota sportinių žaidimų, žygių po Trakų apylinkes, orientacinių varžybų, oro balionų čempionatų, susitikimų su senais aviatoriais.

Visi stovyklos dalyviai profesionalių pilotų bus paskraidinami įvairiomis skraidymo priemonėmis. „Stovyklautojai turės progą ir patys pasimokyti valdyti ant balansuoklio pakabintą sklandytuvą „LAK-16, o įgiję daugiau patirties – ir savarankiškai pakilti į orą.

Būtent nuo to prasideda mokymasis sklandyti“, – pasakoja Saulius.

Nei viena skautiška stovykla neapsieina be laužų, žygių bei vadinamosios „pionerijos“, kurios metu stovyklautojai mokosi skautiškų mazgų bei stato įvairius statinius iš gamtoje randamų medžiagų.

Baigiant pokalbį, Saulius atsisveikina stovyklos šūkiu tapusiais žodžiais „Pakilk ir tu, ten kur skraido paukščiai!“.

Daugiau informacijos apie oro skautų stovyklą rasite adresu www.oroskautai.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis