JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Raganos veidas su magijos šydu

Išjunk televizorių! „San Francisko raganos” ir iki skausmo mielos „Fokus Pokus” moteriškės yra tik dar viena vartotojiška propaganda, kur apie magiją ir raganystes kalbama mažai apie tai išmanant.
DELFI Gatvė iš pirmų lūpų pasakoja apie raganos gyvenimą. Su mumis kalbėjosi magija besidominti ir burtus praktikuojanti mergina.

Magija turi ne vieną kryptį, o ją praktikuojančios raganos – žmonės iš kūno ir kraujo. Dar XV a. devintajame dešimtmetyje išspausdinta knyga „Raganų kūjis” skatino inkviziciją ir visuotinę isteriją.

Šių laikų TV serialų herojės, „turinčios” mistiškų galių, būtų makabriškai sudegintos ant laužo.

Anksčiau žmonės gyveno nežinioje ir baimėje, buvo tvirtai tikima, kad raganos yra šėtono parankinės.

1490 metais Inkvizicija pasmerkė „Raganų kūjį”, paskelbė knygą eretiška, tamsieji amžiai praslinko.

Dabar raganavimas siejamas su ritualinėmis apeigomis, šokiais, stipriu ryšiu su gamta, gamtos reiškinių valdymu, likimo numatymu ir gebėjimu apžvelgti aplinką daugiau nei 180° kampu.

Raganų stiprybė – gamtos jėgos

Lakstymas basomis per žarijas, šviečiant pilnačiai, šamaniški susibūrimai, gilus transas, gamtos dvasių iššaukimas bei gydymas žolelėmis jau kvepia raganyste…

„Jeigu saulė leidžiasi į debesį, lauk blogo oro, jei į skaidrų dangų – gero. Rausvas mėnulis žada lietų”,- pasakojo jaunoji ragana.

Mergina nuo vaikystės domisi mistiniais reiškiniais: „Mano močiutė buvo žolininkė. Pamenu, kai ką nors skaudėdavo, siūlydavo eiti kalbėtis su medžiu, bendrauti su gamta. Turiu išsirinkusi savo medį.”

Pasak studentės, etimologiškai lietuvių kalbos žodis „ragana“ kilęs nuo žodžio „regėti“. „Kiekvienas žmogus ar daiktas – atversta knyga, kurią gali perskaityti,“ – viduramžių vienuolio frazę ištaria mergina. Tai, ką pastebi įgudusi akis, lieka paslaptimi.

Raganų įvaizdis kilo iš pagoniškųjų tikėjimų. Pagonišką kulto formą reiškia žodis „Wicca”, jis siejamas su gamtos jėgų garbinimu ir magija. Jaunoji ragana pasakojo sekanti senuoju pagonių keliu: „Man patinka kalbėtis su gamta. Nueinu į mišką, medituoju, kviečiuosi kokį gyvūną, atsimerkiu – šalia manęs stirna.”

Pažaiskime Vudu

Pasak merginos, magijos negalima skirstyti į juodąją ir baltąją, nes abi magijos rūšys yra naudojamos savanaudiškiems tikslams. „Magija nėra ingredientai, sumesti į katilą, o tai, kas “eina” iš tavęs – vidinė liepsna ir tikėjimas savo galiomis,“ – įsitikinusi studentė, svajojanti nukeliauti į Afriką arba Pietų Ameriką, apsilankyti vudu salone ar pas šamanus.

Vudu magija praktikuojama kai kurių Afrikos tautelių bei Pietų Amerikos genčių. Ji naudojama, stengiantis priversti žmones įsimylėti. Tačiau ragana teigia, kad vieną sielą „pririšti“ prie kitos yra nusikaltimas.

Iš pirmo žvilgsnio magijai naudojamos vudu lėlės atrodo tarsi mažų vaikų žaisliukai. Žinoma, be adatėlių.

Lėlės badymas smeigtukais yra siejamas su Europos liaudies magija. Internete mirga marga užrašai: „Vudu figūrėlės padės prisitraukti sėkmę, mylimą žmogų, apsaugos nuo stichinių nelaimių, o apie finansinį pasisekimą apskritai nėra kalbų – jūs jau milijonierius!“

Pigus ir nelabai juokingas pokštas, mat vudu – ne adatėlių badymo varžybos. Priešingai, tai stiprios magijos praktikavimas, kuris dažnai siejamas su satanizmu. Vis dėlto manoma, jog toks požiūris klaidingas, nes satanizmas – kitokio pobūdžio magijos sritis.

Jaunoji ragana pabrėžė – itin stipria magija žmonės užsiima Rusijoje: „Vieną dieną moterys ateina melstis į cerkvę, kitą dieną jos prakeikia žmogų. Prakeiksmas toks galingas, kad beveik nėra būdų, kaip jį panaikinti”.

Raganų šventės – aštuoni metų rato pasukimai

Anot knygos „Kaip tapti ragana” autorės Basilissos, raganos pripažįsta aštuonias šventes per metus. Kiekviena šventė kildinama iš senovės tradicijų ir yra susijusi su gamta. Metų ratas pasukamas Visų šventųjų dienos išvakarėse, spalio 31d.

Prasidėjus raganų Naujiesiems metams laukiama Saulės atgimimo, pavasario lygiadienio. Bene labiausiai žinoma mistiškoji Valpurgijos naktis. „Tai naktis iš balandžio 30 į gegužės 1 dieną, švenčiama visą savaitę. Jos metu įvyksta dievo ir deivės vestuvės”, – pasakojo jaunoji ragana.

Pasak studentės, kalbos apie šventėje vykstančias orgijas nėra visiškai iš piršto laužtos, mat jos metu susijungia dvi priešybės. Metų rato ciklas uždaromas, prasidėjus rudens lygiadieniui, rugsėjo 21-ąją dieną raganos dėkoja mistinėms jėgoms už apsaugą. Beje, mergina prasitarė – gegužė yra medaus mėnuo, birželis – puikus laikas dviejų žmonių jungtuvėms.

Kai siela išeina pakeliauti…ir grįžta

Ragana magiškai paminėjo astralines keliones, kai siela palieka kūną.

Pasak merginos, tai gali nutikti tik nugrimzdus į gilią meditaciją: „ Jauti itin stiprią vibraciją, kai palieki kūną. Iš pradžių buvo baisu. Atrodo, atgal gali ir nesugrįžti,“ – neįtikėtinais potyriais dalinosi studentė.

Praktikuojamas ir fizinis metodas, kai žmogui suleidžiamas insulinas ir jį ištinka koma.

Raganaujanti mergina prisipažino: jos silpnybė – Taro kortos, jų ji turinti ne vieną kaladę. Jai ne kartą teko pranašauti ateitį ir sau, ir draugams, gaminti žolelių nuovirus nuo peršalimų, artritų, kojų sausgyslių patempimų, skrandžio skausmų, daryti meilės eliksyrus.

Ragana pasakojo, jog magija reikalauja didžiulio susikaupimo, vidinės ramybės. Tik pradėjus raganauti merginai reikėjo 4-5 val. meditacijos, norint krištoliniame rutulyje pamatyti ženklus. Į klausimą, ar simboliai negali tapti žmogaus fantazijomis ir interpretacijomis, mergina atsakė: „Raganaujantis žmogus mato ženklus, kurie kažką reiškia jo gyvenime. Tu negali išvysti konkretaus simbolio, pavyzdžiui, sėkmę nešančio dobilo lapo.”

Raganiškos ritualinės apeigos neįsivaizduojamos be katilo, taurės, šluotos, burtų lazdelės, kardo, ritualinio peilio, druskos, didelės lėkštės.

Mano išsaugoti straipsniai