Naujovė - gatvės muzika Panevėžyje

Trys merginos panevėžietės - Erika ir dvi Monikos - nusprendė sudalyvauti dar gegužę Vilniuje vykusiame "Gatvės muzikos" renginyje. Po jo gimė mintis tęsti užsiėmimą ir mūsų mieste. "Reikia Panevėžiui gyvybės", - teigė būsimoji dešimtokė Erika.

Pasak merginų, jos susirenka pagroti dėl smagumo, nes pinigai nėra muzikavimo esmė. "Svarbiausia, kad smagu ir mums, ir praeiviams", - tvirtina Erika. Panelės neslepia, kad "užgrotus" pinigus taupo. Monika sakė juos taupanti Dailės mokyklai reikalingiems dažams, o Erika ketina vykti pasižmonėti į sostinę.

"Grojantys žmonės Panevėžio gatvėse - vis dar labai neįprastas vaizdas, - pripažįsta Erika. - Nors daugelis panevėžiečių yra konservatyvūs, tačiau smagu, kad sustoja, klausosi. Toleruoja mūsų kvailiojimus."

Dainuoja ir prūsiškai

Daugiausia merginos groja lyrišką muziką, senesnį rokenrolą, hipių muziką. Rečiau galima išgirsti ir Ozio Osbourne'o, "The Monkeys", "Nightwish". "Sunkesnius "gabalus" padarom paprastesniais, - sako Erika, - Kad būtų ne tik lengviau sugroti, bet kad ir praeivių neišgąsdintume."

Pasak merginų, labiausiai joms patinka improvizuoti. "Dažnai išgirstam kokią nors dainą, atsirenkam akordus, susirandam internete žodžius ir dainuojam," - pasakojo būsimoji dešimtokė. Muzikantės prisiminė, kad buvo įvertintos ir Vilniuje, kai dainavo išnykusia prūsų kalba, ir apgailestavo, kad panevėžiečiai nepastebi, jog jos dainuoja prūsiškai. Muziką mylinčios ir jai pasišventusios panevėžietės tvirtino, kad nė viena jų nėra baigusi Muzikos mokyklos.

"Viena buvo pradėjusi mokytis, bet metė, - pasakojo Erika, - Kita išmoko grodama Kristaus Karaliaus Katedroje."

Erikos ir Monikos tėvai yra muzikantai, tad merginoms nesunku išmokti groti, o ir pasikonsultuoti visada yra su kuo. Jaunosios muzikantės tvirtina, kad tėvai neprieštarauja jų pomėgiui groti gatvėje, nesmerkia ir mokytojai.Žino geriausias vietas

Pašnekovės tikina: jei nori užsidirbti, privalai nuolat keisti vietą, kad galėtum padaryti išvadas, kuri aplinka sėkmingiausia. "Geriausia groti Trakuose: ten žmonės, kiek kartų eina pro šalį, tiek ir nepagaili praverti piniginės."

Palangoje, J.Basanavičiaus gatvėje, merginos per pusvalandį yra uždirbusios net trisdešimt litų. "Panevėžyje palankiausia groti Ukmergės gatvėje, - konstatavo faktą Erika, - Čia daugiausia žmonių praeina."

Pirmąją dieną grojusios netoli miesto centro merginos užsidirbo net septyniasdešimt litų. Jos prisiminė, kad pinigų labiausiai negaili užsieniečiai. "Esame gavę zlotų, pesų", - šypsosi Erika.

Merginos per dieną groja dvi, kartais tris valandas. "Tai nėra toks darbas, kai turi ateiti tam tikru laiku, pabūti ir išeiti", - aiškino Erika. - Atsikeliam, susiskambinam ir einam groti".

Moksleivės sakė, kad, prieš išeinant muzikuoti į gatvę, reikia tikrai mokėti groti. "Neužtenka tik paskambinti vos tris akordus", - patikino atlikėjos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis