Hip-hopas yra mano „maistas“

Tavo gyvenimas – toli gražu ne rožinės svajonės? Tai karti realybė? Tu nekenti sistemos, nes ji nekenčia tavęs? Gal tavo kambaryje skamba hip-hopas? Tai pirmieji ligos simptomai, kuria jau seniai susirgo ir mūsų pašnekovas „Mc Viper“ iš Vilniaus. Jis drąsiai teigia, kad Lietuvos hip-hopas nemiręs, o išgyvena savo renesanso laikotarpį.

Paklaustas, kodėl jaunimas žavisi hip-hopu, „Viper“ atsakė: „Tam, kad žmogus suprastų šią gatvės kultūrą ir muziką, reikia “atverti” protą ir peržengti dabartinės pasaulėžiūros ribotumą.“

DELFI Gatvė: Papasakok, kaip žengei pirmuosius savarankiškus žingsnius Lietuvos hip-hopo scenoje? Kas buvo sunkiausia?

„Mc Viper“: Tiesą pasakius, pirmieji žingsniai buvo žengti “iš neturėjimo ką veikti” taip pat aš mylėjau muziką.

Prisimenu, dar mokyklos laikais, grįžęs po pamokų, iškart sėsdavau prie sąsiuvinio ir kompiuterio, rašydavau, bandydavau suprogramuoti taip vadinamą "beatą". Gana greitai suradau bendraminčių, su kuriais rengėme pasirodymus.

Galiausiai 11-12 klasėse pradėjau važinėti į Vilnių ir lankytis hip-hopo vakarėliuose, būtent ten susipažinau su “Shmekla” ir kitais lietuviško Hip-hopo veikėjais. Su malonumu prisimenu tą laiką.

DELFI Gatvė: Pabandyk pristatyti save tiems, kurie dar nieko nėra girdėję apie tavo muziką.„Mc Viper“: Tiems, kurie nėra girdėję, matę, susipažinę, apsilankę mano myspace.com puslapyje, siūlyčiau pradėti nuo “G&G Sindikato” albumo "Betono Sakmės", kuriame ir pasirodė pirmosios mano dainos.Prieš kelis metus klausytojus pasiekė mūsų su “Shmekla” albumas - "Ish kitos ekrano pusės". Šiaip esu hip-hop Mc/Beatmakeris, tačiau man patinka įvairi muzika.Kitaip tariant, esu tikras melomanas. Prodiusavau daug hip-hopo atlikėjų ir ne tik: paskutinieji darbai - kelios dainos iš debiutinio Vaido Baumilos albumo, “Messiah” debiutinio albumo kūriniai, “Legato” naujausias gabalas. Šiaip nėra nieko, ko negalėtume sužinoti, pasinaudoję visagaliu “Google” (juokiasi).DELFI Gatvė: Kaip manai, kas pasikeitė mūsų gimtojoje hip-hopo padangėje nuo to laiko, kai lietuviai išgirdo pirmuosius beato garsus?„Mc Viper“: Visų pirma, atsirado tikrai daugiau techninių galimybių ir jos tapo labiau prieinamos kiekvienam norinčiam kurti. Tačiau tai sukėlė klausytojų abejingumą muzikai, nes interneto platybes užplūdo mėgėjiškos produkcijos tvanas. Tačiau ne viskas taip blogai, kaip atrodo. Iš tikrųjų padaugėjo atlikėjų, kurie turi savo “spalvą” ir stilių, kurie po truputį juda kokybiškos muzikos link.DELFI Gatvė: Ar hip-hopas Lietuvoje kada nors taps visaverte muzikos rinkos dalimi, o ne dar viena undergroundo?„Mc Viper“: Norėdami pasireklamuoti, atlikėjai dažnai prievartauja save kažkokiais bukais lietuviškos post-sovietinės muzikos standartais.Išeitis yra! Tai tobulėjimas ir noras išsiveržti iš Lietuvos muzikos tramdomųjų marškinių.

Puikus pavyzdys yra “Milky Lasers”. Džiaugiuosi dėl jų. Tačiau netgi didžiosios popmuzikos įrašų kompanijos, radijas bei televizija Lietuvoje yra susidomėję hip-hopu kaip reiškiniu ir jaunimo kultūros dalimi.DELFI Gatvė: Tiems, kas bent šiek tiek domisi Lietuvos hip-hopo muzika, “Shmekla” ir “Vaiper” – tarsi neatskiriamas tandemas. Kaip ir kodėl savo kolega pasirinkai “Shmeklą”, o ne kokį kitą MC?

„Mc Viper“: Tikrai neatskiriamas (juokiasi)... Susipažinom būtent tada, kai pradėjau groti. Netyčia atsidūrėm vienu metu toje pačioje vietoje, kai buvo paskelbtas “Open Mic” (“Laisva tribūna repui”).

Paskui ėjom pakalbėti apie kūrybą, taip viskas ir užsimezgė. Ir niekas nieko nesirinko - taip gavosi... Tačiau aš turiu dar daug kitų ruošiamų projektų ir projektėlių.DELFI Gatvė: Debiutinis jūsų albumas išėjo prieš trejetą metų ir vadinosi „Ish kitos ekrano pusės“. Kokie darbai laukia jūsų artimiausioje ateityje?„Mc Viper“: Iš esmės, pagrindinis darbas – naujas albumas. Labai nenoriu nieko pažadėti, nes dažnai būna taip, kad viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Galiu tik pasakyti, kad aplink mus susibūrė tikrai gera chebra. Muzikantų, prodiuserių ir MC, kurie jungiasi į “Despotin Fam”. Tikimės labai gero rezultato.DELFI Gatvė: Papasakok, kaip gimsta dainų tekstai. Ar visa tai, apie ką dainuoji yra tavo gyvenimo dalis?„Mc Viper“: Niekada neišsigalvoju nebūtų dalykų. Tai, ką jaučiu, tai ir rašau. Tai gali būti išreikšta metaforomis. Kitaip tariant, mano dainose gyvenimas nuspalvinamas tokiomis spalvomis, kokios man tuo metu labiau patinka.DELFI Gatvė: Kokią muziką dar mėgsti?„Mc Viper“: Šis klausimas man visada yra sudėtingiausias. Tikras muzikos mylėtojas niekada vienareikšmiškai neatsakys į šį klausimą. Galiu pasakyti tik tiek, kad esu sotus ne vien hip-hopu.

Net kai kurie lietuviškos muzikos atlikėjai mane džiugina, ypač pastaruoju metu. Aš jau žinau, kad tuoj mano grotuve bus “Shidlo” albumas. Klausau “Pieno Lazerių”, “Dublicate”, “Messiah” ir nemažai pogrindinių grupelių, kurių muzikantai nesiveržia ant žurnalo „Žmonės“ viršelio.DELFI Gatvė: Šiek tiek supažindink su tuo, ką veiki laisvalaikiu. Ar jo turi daug?„Mc Viper“: Laisvalaikio tikrai turiu nedaug, nes tenka daug dirbti. O mano laisvalaikis ir yra muzika, keliones, įrašų studijos, koncertai, kūryba. Mėgstu skaityti bei žiūrėti filmus.DELFI Gatvė: Ką norėtum pasakyti Delfi Gatvės skaitytojams...„Mc Viper“: Piktiems DELFI komentatoriams pacituosiu dukart Lietuvos MC čempioną – “Liezhuvį”: "Praplėsk akiratį, nes tuoj mano chebra išras dar vieną dviratį".

O šiaip palinkėsiu meilės viskam, ką bedarytum, nes tada viskas pavyks taip, kaip tu norėsi. Ačiū.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis