Rasa Kaušiūtė: „Viską, ką turiu, pasiekiau pati!“

Ryški plaukų spalva, skardus užkrečiantis juokas, stiprus ir jausmingas balsas – šiais žodžiais galima apibūdinti dainininkę Rasą Kaušiūtę.

Mergina nesigaili pasirinkusi būtent muzikantės specialybę ir džiaugiasi savo jėgomis pasiekusi tai, kuo dabar gali didžiuotis: pasibaigus Lietuvos televizijos projektui „Klasė“, kur pateko į penkių gabiausių mokinių penketuką, Rasa pakviesta dalyvauti sėkmingai antrą sezoną pradedančiame projekte „Dainų dešimtukas. Iššūkis žvaigždėms“. „Savas“ nusprendė pakalbinti šią žavią ir veiklią raudonplaukę.

„Savas“: kodėl pasirinkai muziką kaip savo gyvenimo kelią?

Rasa Kaušiūtė: pasirinkau, nes nebuvo abejonių rinktis kažką kita... Tiesa, galvojau apie lietuvių kalbos ir literatūros studijas, bet dėl dabartinio savo pasirinkimo tikrai nesigailiu.

„Savas“: papasakok apie studijų metus. Kuo jie buvo ypatingi?

Rasa Kaušiūtė: studijų metai buvo ilgi ir sunkūs. Studijavau labai sunkią, galima sakyti, „vyrišką“ specialybę – chorinį dirigavimą, kuris, švelniai tariant, nebuvo man prie širdies (šypsosi). Bet tiesiog taip išėjo.

Tais laikais chorinis dirigavimas buvo vertinamas kaip perspektyvi specialybė. Baigusi muzikos mokyklą šią specialybę keturis metus studijavau Panevėžio konservatorijoje, vėliau šešis metus Lietuvos Muzikos Akademijoje.

Su kurso draugais juokaudavom, kad tiek ilgai mokosi tik medikai ir muzikantai (juokiasi). Na, bet nesigailiu, nes esu įgijusi aukščiausią muzikinį išsilavinimą, koks galimas Lietuvoje, ir tai suteikia supratimą apie muziką, jos atlikimą, pajautimą.

„Savas“: kuo dar užsiimi be dainavimo?

Rasa Kaušiūtė: dar mokau jaunimą dainuoti „Lietuvos vaikų ir jaunimo centre“ bei konsultuoju privačiai. Kuriu dainas, tekstus, rengiu šou pasirodymams, ruošiu mokinius įvairiems konkursams. Tenka dažnai duoti interviu, dalyvauti fotosesijose, filmuotis televizijos laidose ir projektuose. Stengiuosi rūpintis savo sceniniu įvaizdžiu.

„Savas“: esi užsiėmusi. Ar lieka laiko laisvalaikiui? Kaip jį leidi?

Rasa Kaušiūtė: laiko laisvalaikiui lieka, nes jei neliktų, jausčiausi blogai – juk žmogus turi atsipalaiduoti po dienos darbų. Dažnai einu į koncertus, spektaklius, bendrauju su draugais, lankau jogą – nors pastaruoju metu retokai ten užsuku.

Taip pat einu į baseiną, pirtį, kartais į naktinius klubus. O save lepinu įvairiomis grožio procedūromis ar naujais pirkiniais (šypsosi).

„Savas“: kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet dalyvauji LRT projekte „Iššūkis žvaigždėms“. Kodėl vėl pasiryžai avantiūrai?

Rasa Kaušiūtė: pasiryžau, nes dalyvaudama projekte jaučiuosi labai gerai, galiu būti savimi. Nuostabus orkestras groja gyvą muziką, yra galimybė pabendrauti su įdomiais, išskirtiniais žmonėmis.

Be to, visi pasirodymai yra ruošiami padedant tikriems profesionalams, tuo rūpinasi būrys žmonių: stilistai, choreografai ir t.t. Jie paiso mano nuomonės ir dainuodama projekte galiu išreikšti save, atlikdama įvairaus žanro kūrinius.

„Savas“: praėjusių metų dueto partneris Vitalijus Cololo skiriasi nuo Vido Petkevičiaus, su kuriuo dainuoji dabar. Ar manai turinti daugiau šansų laimėti dainuodama su Vidu?

Rasa Kaušiūtė: apie tai kol kas negalvoju – tiesiog stengiamės kiekvieną pasirodymą paversti žaviu, nepakartojamu, atiduodame visas jėgas darome viską, kas nuo mūsų priklauso.

Su Vidu turime daugiau galimybių repetuoti ir vienodai stiprią motyvaciją pasirodyti kuo geriau ir kuo ilgiau išlikti projekte. O tai priklauso ne tik nuo mūsų abiejų, bet ir nuo komisijos palankumo bei žiūrovų simpatijų, kurias stengiamės užsitarnauti.

„Savas“: kaip pakomentuotum posakį: „Jei tavęs nėra televizijoje, tavęs nėra niekur?“

Rasa Kaušiūtė: manau, tame yra tiesos. Pridursiu, kad ne tik televizijoje, bet ir žurnaluose, radijo eteryje...Bet aišku, televizija – stipriausia jėga.

„Savas“: kokis muzikos mėgsti klausytis? Su kokiu atlikėju labiausiai norėtum padainuoti duetu?

Rasa Kaušiūtė: mėgstu klausytis ramios muzikos – įvairių džiazo atlikėjų, Evos Cassidy, Alicios Keys, Carlos Bruni – tai mano sielos muzika. Beje, vyrų atlikėjų klausausi itin retai – galbūt dėl to, kad iš moterų galiu daugiau pasimokyti, o vyrų kitokia fiziologinė sandara ir balso ypatumai.

Duetu norėčiau padainuoti su Povilu Meškėla, Kastyčiu Kerbedžiu – tai tikri muzikos grandai, turintys stiprų „vidinį užtaisą“, gražų bei itin stiprų balsą!

„Savas“: mėgsti planuoti savo gyvenimą ar viską darai spontaniškai?

Rasa Kaušiūtė: anksčiau labai mėgdavau planuoti, dabar esu spontaniškesnė, dažniausiai planuoju savaitę į priekį, bet būna, kad Dievas kartais iš tų planavimų labai pasijuokia. Beje, „žiauriai“ reikia prodiuserio, kuris galėtų prisiimti atsakomybę už mano karjeros planavimą.

„Savas“: dažnai atlieki savo kūrybos dainas. Kas įkvepia tave kurti?

Rasa Kaušiūtė: kaip bebūtų keista, mane įkvepia nelaiminga meilė, visokios negandos, sunkumai bei nelaimės, o ypač retai – teigiami pojūčiai...

„Savas“: kokie artimiausi tavo planai? Žadi išleisti solinį albumą?

Rasa Kaušiūtė: artimiausi planai – pritrenkiančiai pasirodyti per „Iššūkį žvaigždėms“ (juokiasi). Solinį albumą išleisti žadu šiais metais, bet dabar jo darbai sustoję – esu labai įsitraukusi į duetų projektą, o man sunkiai sekasi mastyti apie daugelį dalykų iškart.

„Savas“: kaip reaguoji į apkalbas? Ar išgyveni, jei aplinkiniai susidaro neteisingą nuomonę apie tave?

Rasa Kaušiūtė: hm... Jei pati jaučiuosi gerai, tada į apkalbas nereaguoju. Nors, be abejo, neigiama nuomonė veikia, ypač jei ji neteisinga, bet ką jau čia bepadarysi.

Aš manau, kad plačiau mąstantys žmonės supranta mano šou ir tai, ką darau...Neturiu užnugario ir žmonių grupės, padedančios formuoti sceninį įvaizdį. Viską, ką turiu, pasiekiau pati.

Man patinka charakteringos, aistringos dainos ir personažai, atlikti dainą paprastai man yra nuobodu. Tik kartais būna skaudu, kai įdedi daug pastangų ir būni neįvertinta, o masės nuomonė formuojama netinkamais komentarais.

„Savas“: kaip įsivaizduoji savo gyvenimą po dešimties metų?

Rasa Kaušiūtė: visiškai neįsivaizduoju. Bet tikiuosi, kad būsiu gerai „išsilaikiusi“, žavi moteris.

„Savas“: ar tiki likimu? Ar manai, kad patys geriausi dalykai nutinka to nesitikint?

Rasa Kaušiūtė: tikiu likimu. Galbūt geriausi dalykai atsitinka nesitikint, bet ruošti jiems dirvą reikia nuolatos. Tikiu, kad svajonės pildosi, tik reikia jas tiksliai suformuluoti, dirbti ir būti pasiruošusiam, kai jos taps realybe. Kitaip tariant – reikia svajoti atsargiai. Turiu neblogą nuojautą ir galiu pasakyti maždaug iškart, kas bus pasmerkta žlugimui, o kas – sėkmei.

„Savas“: ko palinkėtum Lietuvos studentams?

Rasa Kaušiūtė: Lietuvos studentams noriu palinkėti suprasti, kad ateitis – jų rankose. Linkiu nepamiršti, kad studijų laikas iš tiesų vienas gražiausių, šviesiausių gyvenimo laikotarpių! Būkite geros nuotaikos, džiaukitės ir dirbkite!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis