Vaikų darželis: jauniausia Lietuvos nuotaka

Penkiolikmetė nuotaka ir devyniolikmetis jaunikis

Dženeta – penkiolikmetė mergaitė, sausio mėnesį tapusi jauniausia šių metų nuotaka Lietuvoje. Jos vyras – devyniolikmetis Ovidijus. Šioje keistoje, didele laime nekvepiančioje istorijoje, šokiruoja daug kas – keistai ankstyvas nuotakos lytinis gyvenimas, net jaunikio ir jaunosios ūgių skirtumai: jos – 160 cm, jo – 216 cm.

Beje, čia įspainiotię ne tik daug išgerti ir nieko nedirbti mėgstantys žmonės, bet ir ekrano žvaigždės… Taigi apie viską iš pradžių.

Šios vestuvės, be abejo, ne iš didelės meilės, ir jų iniciatorius – visai ne jaunikis ar jaunoji. Viskas čia kitaip – taip, kaip Lietuvoje po truputį darosi įprasta: lytiniai santykiai be apsisaugojimo priemonių, jų rezultatas – nelauktas nėštumas ir skandalas šeimoje…

Šis skandalas galėjo visai liūdnai baigtis – ir apie abortą žmonės galvojo, ir net apie kalėjimą… Bet po ilgų svarstymų jaunosios tėtis pasiryžo ne pats viską nuspręsti, o duoti jaunikiui savo laimę pasirinkti. Pasirinkimai buvo du: arba problemos su policija ir galbūt netgi kalėjimas, arba puošnios gražios vestuvės su savo kūdikio motina. Suprantama, vaikinas ilgai nesvarstė.

Dabar viskas gerai. Bent šios istorijos veikėjai taip sako… Vestuvės įvyko, kūdikėlis sveikas, tik va nuotaka ir jaunikis dažnai pasipyksta, bet jau visą mėnesį sugebėjo išgyventi nepadavę prašymų skirtis.

Pilna troba

Kaunas, Žaliakalnio rajonas. Viename penkiaukštyje, dviejų kambarių bute, mūsų laukia Dženeta. Ji – savo mamos namuose. Šį rytą jie pilni.

Greta mergaitės – jos tėtis Algis, čia užsukęs tik tam, kad pasikalbėtų su mumis, prie kompiuterio juokingus vaizdelius žiūri vyresnysis brolis Deivis, ant sofos guli mergaitės naujagimis Gabrielius, virtuvėje cigaretes vieną po kitos traukia chalatu apsisiautusi nuotakos mama Erika bei du šios moters broliai – treninguoti, gana agresyvios išvaizdos vyriškiai: „Nefilmuokit mūsų, mes nepasiruošę..." Ir mama nelabai kalbi: („Ponia Erika, gal apie dukrą ką galite papasakoti?") „Matai, aš tik su chalatu stoviu. Tai jokių pasakojimų nebus. Jai pačiai leidžiu pasirodyti."

Dženeta jau ilgą laiką į šiuos namus užsuka tik pasisvečiuoti, pernai ji susikrovė daiktus ir išėjo gyventi pas dabartinį savo vyrą. Šiandien čia susitinkam tik todėl, kad mergaitė laikinai paliko anuos namus: „Vakar vyro mama mane baisiai supykdė. Išvadino visaip, tad turėjau išeiti. Dabar baisioje situacijoje atsidūriau – čia man nėra vietos, ten taip pat nesu laukiama."

Nekalbus vyras

Kad aplinkiniai netrukdytų su nuotaka kalbėtis važiuojame į kavinę. Prieš tai užsukam į jos vyro namus. "Ten tikrai neisiu. Noriu, kad jis arba jo motina patys mane pasikviestų. Paskambink ir paprašyk, kad Ovidijus nusileistų", – paprašo Dženeta.

Trys mėginimai prisiskambinti nesėkmingi. Skambinti bando pati: „Nu labas, greit leidiesi į apačią, tave nori nufotografuoti ir pakalbinti. Nenervuok, aš tau pasakiau, kad reikia. A girdž? Numetė ragelį, parazitas. Tipo serga. Važiuojam į kavinę. Paskambinsi jam, viską telefonu papasakos."

Neplanuotas nėštumas arba seksas be prezervatyvo

(Esi jauniausia nuotaka Lietuvoje, žinojai tai?) „Rimtai? Ne, nežinojau. Kaip faina. O kaip šitą straipsnį pavadinsi? Gal taip ir pavadink, gerai skamba. (Džiaugiesi?) Nu faina, vis tiek, kad kažkokį rekordą pasiekiau. (Bet turbūt ne specialiai šito „rekordo" siekei?) Viskas savaime įvyko. Vestuvės nebuvo planuotos, bet, kai man pasipiršo, labai apsidžiaugiau.

(Būdama keturiolikos pastojai... Ankstoka...) Nu taip, bet vaiko mes neplanavom, viskas po vienos karštos nakties įvyko. (Pirmoji naktis – ir iškart kūdikis?) Ne, tai tikrai nebuvo pirmoji naktis. Eilinis seksas... Tik tą kartą Ovidijus nepasirūpino prezervatyvais. Prieš įkišant aš jam pasakiau, kad nenuleistų į vidų, jis pažadėjo, kad taip ir bus, bet apgavo.

(Nebėgai į vaistinę tokiems atvejams skirtų kontraceptikų pirkti?) Mes miegoti nuėjom, juk naktis buvo. (Nepykai, kad tave apgavo, nepasisaugojo?) Tą naktį jis mane labai gyrė, sakė, kad seksas buvo nepakartojamas. Tai nepykau, juk tiek komplimentų išgirdau."

Pirmas kartas – dešimties

(Apie nėštumą iš karto sužinojai?) „Ne, šita tema iš viso niekada su niekuo nesikalbėjau. Paskui dar daug kartų mylėjausi. Visą praėjusią vasarą su Ovidijumi „davėmės“, kur papuola – tai gamtoje, tai jo namuose, tai pas mane. (Ne per anksti aktyviam lytiniam gyvenimui?) Aš jau seniai myliuosi.

(Ką reiškia seniai?) Nu dešimties pradėjau. (Tave išprievartavo?) Nejuokink, pati norėjau. Tuo metu draugavau su aštuoniolikmečiu. Mūsų santykiai buvo pašėlę, jis toks vyriškas. (Įkalbėjo tave pasimylėti?) Nu, sakydavo, kad lovoje moka stebuklų. Tai ir atsidaviau jam.

(Kas nors žinojo apie tai, kad judu mylitės?) Tik draugės. (O kaip tėvai reagavo į aštuoneriais metais vyresnį vaikiną?) Jiems jis patiko. Jie gerai sutarė. (O žinojo, kad mylitės?) Ne, nepasakojau tokių dalykų.

(Man truputį keista, kad aštuoniolikmetis mylėjosi su dešimtmete...) Nu jis tai nežinojo, kiek man metų. Sakiau, kad septyniolika ar šešiolika. (Patikėjo?) Taip. (Tai kodėl judu išsiskyrėte?) Sužinojau, kad turi kitą merginą. Tas chamas mane apgaudinėjo."

Sumeluotas amžius

„Po išsiskyrimo nenorėjau ilgai būti vieniša. Susitikinėdavau tai su vienu, tai su kitu, kol galiausiai mano gyvenime atsirado Ovidijus. (Kaip susipažinote?) Vienas draugelis Ovidijui davė mano telefono numerį ir pasakė, kad aš esu labai graži ir maloni. Kadangi Ovidijus tuo metu buvo vienišas, parašė žinutę.

(Ką parašė?) Paklausė, kaip gyvenu. Tas SMS man labai patiko, todėl atsakiau ir paklausiau, kas jis. Ovidijus atrašė, kad aukštas ir patrauklus kaunietis. Nu taip ir rašinėjomės tris mėnesius. Paskui nutarėm susitikti.

(Nenusivylei pamačiusi?) Ne, man jis labai seksualus pasirodė. (Jis irgi liko patenkintas?) Be abejo, dėl manęs iš karto pametė galvą. (Ovidijus taip pat už tave vyresnis...) Taip, man buvo vienuolika, o jam beveik septyniolika.

(Nuo jo irgi slėpei savo amžių?) Aišku. Žinojau, kad vyresni vengia jaunų merginų, tai melavau, kad neprarasčiau jo. (O tas draugas, kuris judu supažindino, nepasakė Ovidijui tiesos?) Ne, ilgai slėpė mano amžių. Tik vėliau, kai kartu kažkur pasigėrė, pradėjo iš Ovidijaus juoktis, kad nežino visko iki galo.

(Kaip jis sureagavo?) Normaliai. Gal truputį pyko, bet viskas baigėsi gražiuoju. Tą dieną pakvietė mane į pasimatymą ir paprašė, kad parodyčiau savo pasą. Pasakiau, kad palikau namuose. Žinojo, kad meluoju, todėl nuvežė iki namų ir liepė nueiti atnešti. Va tada ir prisipažinau, kad iš tiesų esu daug jaunesnė."

Patirtis ir nekaltybė

(Sužinojęs tiesą nepanoro skirtis?) „Ne, jau per toli nuėję buvom. Aš jam labai daug reiškiau. Iki ausų mane įsimylėjo. (Mylėtis nuo pirmų draugystės dienų pradėjot?) Ne, ne nuo pirmųjų, bet labai greitai. (Vėl pati norėjai ar šį kartą Ovidijaus noru?) Taip, ir vėl pati to norėjau. Šita istorija netgi juokinga. Ovidijus iki manęs dar nė karto nesimylėjo. Tai aš, būdama vienuolikos, iš jo atėmiau nekaltybę. Jis labai dėkojo ir džiaugėsi, kad nors viena jam „davė". Mudviejų seksas buvo labai geras, todėl pradėjom mylėtis vis dažniau ir dažniau.

(Ovidijus nebijojo mylėtis su nepilnamete?) Tada dar nežinojo tikrojo mano amžiaus, tad nereikia pykti, kad pasinaudojo jaunesne. Pati tą suorganizavau."

Įsimylėję ir pavydūs

„Mūsų santykiai buvo tobuli, pykdavomės tik kelis kartus per savaitę, o mano draugės su savo vaikinais kasdien skirdavosi. Nuo Ovidijaus neatsitraukdavau – ir į kiemą kartų eidavom, ir kebabų valgyti. Abu esam labai pavydūs, todėl stengėmės vienas kito niekur nepaleisti. (O kai paleisdavote?) Kai paleisdavom, tai amžinai nesąmonių nutikdavo. Tai jis su kokia kompanija mergų gerdavo, tai aš su kokiais bernais pasitūsinti išlėkdavau. Vieną kartą tai visai katastrofa buvo, su drauge ir jos dėde nuvažiavom cepelinų valgyti.

Kai Ovidijus sužinojo, visai įsiuto. Maniau, „į galvą duos“, ėmė rėkti, klykti... Bet atleido. Pasakiau, kad sekso nebuvo, kad tik jį vieną myliu. (Iš tikrųjų ar visada jam ištikima buvai?) Tik vieną kartą su kitu „pasidaviau“ ir Ovidijui prisipažinau. Jis supyko, bet atleido."

Nauji vyro namai

„Kad nebebūtų tokių nesąmonių, pernai iš tėvų namų išsikrausčiau pas Ovidijų. (O jis vienas gyvena?) Ne, su mama ir jaunesniu broliu. Bet ten vis tiek geriau nei pas mano mamą.

(O kas blogai?) Ten amžinai triukšmas, kambariu su broliu dalytis turiu. (Pas Ovidijų gavai atskirą?) Ne, tame pačiame kambaryje gyvena ir jo mama, bet su ja gerai sutardavom. Tik dabar kažkas nutiko, kad mane paleistuve vadinti pradėjo.

(O kaip tavo tėvai reagavo į tavo išsikraustymą?) Pernai mano tėvų namuose darėsi nesąmonės. Tėvas skyrėsi su motina, dar mamos brolis atsikraustė. Nu žodžiu, mano reikalai nelabai rūpėjo šeimos nariams."

Neįvykęs abortas

(Jei nebūtum iš ten išsikrausčiusi, galbūt nebūtų ir nėštumo?) „Nemanau, juk mylėjomės skirtingose vietose. (Kaip reagavai, sužinojusi, kad laukiesi?) Nepatikėjau. Pasitikrinusi su vienu testu, bėgau pirkti kito. Kai ir jis parodė, kad tikrai nėščia, ėmiau verkti. (Tą sunkią akimirką kas nors tave palaikė?) Vyras iškart liepė pasidaryti abortą, o mama ramino, kad viskas bus gerai.

(O jo mama ką sakė?) Nuo jos ilgai slėpėm. Drįsom pasakyti tik per Ovidijaus gimtadienį. Visi buvo išgėrę, todėl manėm, kad reakcija bus geresnė. Tačiau ji pasiuto. Ėmė rėkauti... Bet nusiramino ir pasakė, kad pasidarysiu abortą, ir viskas bus kaip buvo anksčiau.

(O tu aborto nenorėjai?) Norėjau ir aš. Netgi buvau nuvažiavusi jo darytis. (Tai kas atsitiko?) Išsigandau, bet ne pačio aborto, o kraujo tyrimo prieš jį. Kai sugrįžau iš klinikos, vyrui pasakiau, kad viskas padaryta. (Patikėjo?) Taip. Labai bijojau, kad nesužinotų tiesos, todėl po kelių dienų vėl važiavau, bet ir vėl nedrįsau.

Po savaitės – vėl tas pats... Žodžiu, tempiau su tuo reikalu taip ilgai, kad abortui buvo per vėlu. Tada vyras ėmė įtarinėti, kad jį apgaudinėju. Ėmė prikaišioti, kad storėju. Bet aš nesakiau tiesos, meluodavau, neva čia nuo persivalgymo figūra pasikeitė."

Septynių klasių išsilavinimas

„Kai sužinojo, kad vis dėlto aborto nepasidariau – supyko. Bet nieko nebegalėjo padaryti. (O pati ant savęs nepykai?) Taip, žinojau, kad vaikas gali sugadinti mano gyvenimą. Bet savęs nekaltinau, manau, kad dėl visko kalta to kraujo tyrimo baimė.

(Kelintoje klasėje mokeisi, kai pastojai?) Buvau septintokė. O po vasaros atostogų į mokyklą nebesugrįžau. Mudvi su mama nuėjom pas direktorių ir pasakėm, kad turėsiu vaikelį. Jis maloniai sutiko išleisti mane motinystės atostogų. (Nenorėjai mokytis nuotoliniu būdu?) Ne, o kam? Juk septynias klases normaliai baigiau. Daug ko išmokau.

Jei norėsiu, mokslus galėsiu tęsti, nors iš tikrųjų, kai sužinojau, kad nebereikės vaikščioti į mokyklą, labai apsidžiaugiau. Man ten visai nepatiko. Nei su mokytojais gerai sutariau, nei su klasiokais bendrą kalbą rasdavau.

Visi mano draugai vyresni. Iš klasės tik su keliom merginom normaliai pasikalbėti galėdavau.

(Turbūt esi pirmoji, iš visų draugių susilaukusi vaikelio?) Taip, ir tai labai keista. Juk draugauju ir su pilnametėmis... Jos visos į klubus laksto, po pasimatymus tamposi, o aš su vaiku sėdžiu. Keista, kad esu rimtesnė negu tos „atseit subrendusios“.

Skausmingas gimdymas

(Kaip sekėsi gimdyti?) „Labai sunkiai. Pirmą kartą tokius skausmus kentėjau. (Greitai pagimdei?) Ne, visą valandą kankinausi. Maniau, kad išprotėsiu iš skausmo. (Vyras buvo šalia?) Buvo, bet labai trumpai. Kai pamatė, kad kūdikis jau lenda, jam pasidarė bloga ir išbėgo iš operacinės.

(Gimdei labai jauna. Komplikacijų nebuvo?) Ne, sakė, kad tiek aš, tiek kūdikis esame sveiki. Jaučiausi pavargusi. Kelias dienas stengiausi tik gulėti, norėjau atsigauti. (Norėtum antro vaikelio?) Ne, tikrai nenorėčiau. Gal kada pasensiu, pagimdysiu antrą, bet kol kas seksas bus tik su gumytėmis."

Vestuvės už tūkstantį litų

(Kodėl sumanėte tuoktis?) „Jis labai nenorėjo vestuvių, bet mano tėvas aiškiai pasakė, kad jeigu mes netapsim vyru ir žmona, jis kreipsis į policiją. (O kodėl į policiją?) Nu Ovidijus santykiavo su nepilnamete. Čia toks kriminalas, kad gal net į kalėjimą sėdęs būtų. Tai Ovidijus išsigandęs sutiko ženytis.

(Vestuvėms ilgai ruošėtės?) Kelis mėnesius. Susižadėjom, kai man tebuvo keturiolika, gal jau tada būčiau tapusi jo žmona, betgi reikėjo gauti visokių teismo leidimų... Tai užsitęsė iki šio sausio. Spėjau net pagimdyti. Nu bet gerai, bent figūra atsigavo. Vėl galėjau seksualiai pasipuošti.

(Didelė puota buvo?) Labai. Gėrėm, valgėm, kiek norėjom. Net šešiolika svečių atvažiavo. (Galima sakyti, kad tavo vestuvės buvo tokios, apie kokias svajoja kiekviena mergina: balta graži suknelė, didžiulė puota, brangios dovanos?) Nu taip. Suknelę labai gražią turėjau, norėsiu nusifotografuoti su ja ir žurnalui.

(Brangi?) Ne, vos už kelis šimtus litų. Mes taupiai susisukom. Vakarėlis vyko Ovidijaus namuose, tai pripirkom „Maximoje" maisto, ir viskas. Iš viso išleidom gal kokį tūkstantį litų. (Kas apmokėjo?) Visi draugiškai susimetėm. (Daug dovanų gavot?) Labai. Kaip ir suaugusios poros, gavom visokių servizų, kvepalų. Nu labai fainai viskas.

(Bažnyčioje tuokėtės?) Ne, užteko tik Santuokos rūmų. Kai ženijomės, nežinojau, ar tikrai Ovidijus yra tas, su kuriuo iki gyvenimo galo gyvensiu, tai nesiryžau kunigo palaiminimo prašyti."

Garsios aktorės vilionės

(Po vestuvių jūsų santykiai kaip nors pasikeitė?)„Po jų dar nė karto nesimylėjome. Po gimdymo sekso buvo, bet po vestuvių kažkas nutiko, kad jis nebenori. (Gal meilužę susirado?) Nemanau, jis pernelyg didelis bailys.

(O yra moterų kurios jį „kabintų“?) Taip. Net viena žinoma mergina jam ant kaklo kabinasi. Ar žinai tokį serialą „Nekviesta meilė"? Tai ten tokia aktorė Laura Karvelytė vaidina. Va, ji ir lenda prie Ovidijaus. Viską daro, kad tik kartu su juo būtų. (Ką konkrečiai daro?) Jam parašė dainą, kurią per televiziją nuolat dainuoja. Rašinėja intymias žinutes, siūlo mane palikti.

(O kodėl jai taip reikia tavo Ovidijaus?) Mano vyras sportininkas, lankė tokį sporto klubą, kur ta Laura barmene dirbo. Tai ten ji ir pradėjo prie jo kabintis. Ovidijus tikras chamas. Kai rodo tą „Nekviestą meilę", man nuolat prikaišioja, kad geriau su ta Laura vaiką būtų pasidaręs, nei su manimi... Tipo vaidina, kad jos nori. Mane tai labai erzina, norėčiau, kad jos neberodytų per televiziją, nes beveik kasdien tą patį girdžiu.

(O tu ar daug turi gerbėjų?) Manau, ne vienas bernas norėtų manęs, bet nerūpi man jie. Čia tik Ovidijui atrodo, kad noriu paįvairinti seksualinį gyvenimą. Ir išvis jam taip galvoje susisuko, kad nuolat vaidenasi, jog manęs visi aplinkui nori. Atseit, aš jam tokia gražuolė atrodau."

Bendradarbiai vyras ir žmona

(Dabar, kai esate vyras ir žmona, turbūt iš tėvų pinigų neimat. Iš ko pragyvenat?) „Ovidijus labai darbštus. Šiuo metu jis bedarbis, bet nori pradėti mašinas remontuoti. (Tai pinigų neuždirba?) Ne, bet iš kažkur jų gauna. Žinau, kad iš mamos tikrai neima, nes ji pati bedarbė. (Tai gal pati jam duodi?) Ne, aš neturiu pinigų. Mano tėvas taksistu dirba, o mama bedarbė. Tai sunku mums.

(Pašalpą gauni?) Turėčiau gauti, bet kol neturiu paso, negaliu susitvarkyti visų reikalingų dokumentų. (Gal ketini pradėti dirbti?) Kol kas tikrai ne. Dabar reikia vaiku rūpintis. Vyras eis dirbti, manau, tų pinigų mums abiem turėtų užtekti. (Jis turi išsilavinimą?) Taip, aštuonias klases baigė, paskui į profesinę perėjo. Ir kažkiek ten pasimokė. Nieko tiksliai nežinau, bet esu tikra, kad aštuonias klases jis tikrai baigė."

Pykstasi kasdien

(Šianakt vėl nakvojai pas mamą... Labai susipykai su Ovidijum?) „Sakiau, kad čia per tą jo mamą iš tų namų išėjau. O su Ovidijum pykstamės kasdien. Labai sunku mums gyventi. Jis kažkoks piktas pasidarė. Bet nieko, aš ant jo taip parėkiu, kad greit apsiramina. (Skirtis dar nesiruošiat?) Ne, juk trejus metus draugaujam, tai tų pykčių būdavo. Vienas kitą labai gerai pažįstam.

(Dar nesigaili tapusi jo žmona?) Ne, bet verkti dažnai tenka. Tačiau visos žmonos verkia. Ir mano mama su tėvu pykosi, ir serialuose mergos amžinai rėkia ant vyrų. Bet vis tiek faina, kad esu jauniausia Lietuvos nuotaka."

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis