Dėl „žvaigždės“ padaryčiau bet ką

„Nepatekę į filmavimus renkamės į grupeles ar po vieną prie žydrųjų ekranų, palaikom Ją mintimis, balsuojam, kas mažiau, kas daugiau, bet balsuojam! Raginam, tai daryti ir kitus, žodžiu, stengiamės aplaužyti ragučius, balsuojantiems už Jos konkurentus.

Taip pat kartu su Ja išgyvenam, nepasisekus, ar tiesiog kai matom Ją pačią besinervinančią, ir džiaugiamės Vilijai puikiai pasirodžius“, – taip palaiko Viliją Aušra, kuri yra Vilijos fanų klubo prezidentė.

Fanų klubą turi beveik kiekvienas dainininkas, grupė ar žinomas žmogus. Internete galima atrasti „Mis Lietuvos 2007“ Jurgitos Jurkutės, taip pat mago Arvydo Stonio, krepšinio, futbolo komandų , serialų aktorių fanų klubus.

Gerbėjai bendrauja forumuose, susitikimuose, taip pat rengia susitikimus su savo mylimais atlikėjais. Fanų klubą daugiausia sudaro merginos… Bet visad kyla intrigų tarp skirtingų fanų klubų koncertuose, kartais konfliktai vos nesibaigia muštynėmis.

DELFI gatvė pakalbino Jurgos Šeduikytės fanų klubo prezidentą ir svetainės „jurga.info“ įkūrėją Edgarą. Kaip jis pats teigia, jis – ne prezidentas, nes nesijaučia viršesnis už kitus. Taip pat pakalbinome atlikėją Mino, kuris teigia, kad be fanų klubo būtų sunku kurti dainas...

DELFI gatvė: kodėl įstojai į Jurgos fanų klubą?

Edgaras: kartu su šiuo fanklubu esu jau daugiau nei du metus. Viskas prasidėjo nuo parduotuvės lentynoje atrasto albumo „Aukso Pieva“.

Jis man, aišku, labai patiko ir internete pradėjau ieškoti daugiau informacijos apie Jurgą. Tada ir gimė idėja suburti visus fanus virtualioje erdvėje ir, manau, kad man pavyko.

DELFI gatvė: kiek jau laiko esi fanų klubo prezidentas?

Edgaras: fanklubo prezidentas - labai abstrakti sąvoka. Kiekvienas ją gali suprasti savaip. Aš nesijaučiu viršesnis už kitus, nes visi mes prisidedame prie fanklubo veiklos bent jau minimaliai. Aš tiesiog bandau suteikti fanklubo nariams ir šiaip užklystantiems žmonėms informacijos apie Jurgą, jos muzikinę veiklą ir koncertus. O visi fanai bendrauja diskusijų forume, kuriame diskutuoja apie Jurgą, fanų klubo susitikimus, muziką, literatūrą.

DELFI gatvė: ar nesulauki iš merginų priekaištų, kad esi vaikinas ir domiesi fanų klubais?

Edgaras: kol kas tai vienintelis fanklubas, kuriame aš kažkuo užsiimu. Ir tikrai nemanau, kad kažkam mano veikla turėtų trukdyti. Kam nepatinka, tas nežiūri ir nieko nesako. Tai yra tik laisvalaikio praleidimas, bet jokiu būdu ne gyvenimas.

DELFI gatvė: ar susitinkate su Jurga?

Edgaras: didesni fanklubo susitikimai buvo du: vienas 2007-ųjų rudenį, kai susitiko vien fanklubo nariai ir kartu keliavo į Jurgos koncertą, o kitas – 2008-ųjų vasarą, kai mes susitikome su Jurga Vilniuje ir šiltai bei maloniai praleidome popietę.

Tačiau Jurga niekada neatsisako pabendrauti su žmonėmis ir fanklubo nariais po koncertų. Visada galima paplepėti ir sužinoti ką nors naujo.

DELFI gatvė: ką reiškia būti Jurgos fanu?

Edgaras: būti Jurgos fanu reiškia mėgti jos kuriamą muziką ir ją palaikyti, kai tik prireikia. O fanu gali būti kiekvienas, ir mažas, ir didelis, nes muzika suvienija visus žmones.

DELFI gatvė: ar nesulaukiate, per koncertus iš kitų fanų klubų pavydo?

Edgaras: tiesą sakant dar nė karto nebuvome susidūrę su kitais fanklubais, dėl to nelabai turiu ką atsakyti į šį klausimą.

DELFI gatvė: kokie renginiai vyksta fanų klube?

Edgaras: buvo tik susitikimai su Jurga ir kitais fanais. Tačiau mes visada susitinkame koncertuose ir šiltai palaikome Jurgą. Gera būna ir mums, ir jai.

Taip pat visai nesenai visi kartu nusprendėme, kaip turėtų atrodyti mūsų fanklubo ženkliukai. Kiekvienas mėgstantis Jurgos muziką jau dabar gali tokį daikčiuką turėti.

DELFI gatvė: kuo sužavėjo tave Jurga?

Edgaras: mane ji sužavėjo savo užsispyrimu siekti svajonės, kūrybiškumu ir atvirumu. Aš manau, kad tai yra labai geros ir gražios žmogaus savybės.

DELFI gatvė: ko išmokai naujo būdamas fanų klube?

Edgaras: išmokau geriau suprasti kitus žmones, nes visi mes esam skirtingi ir savaip žavūs.

Taigi, Jurgos gerbėjai didžiuojasi turintys juos vienijantį klubą. Tapti fanklubo nariu labai paprasta, o tai, žinoma, garantuoja pažintį su palaikoma žvaigžde… Gal ir verta įstoti, jei paskui Jurga kalbėsis su manimi po koncerto...

O ką žvaigždės mano apie savo gerbėjų klubus?

DELFI gatvė: kaip vertini savo fanų klubą?

Mino: manau kiekvienam atlikėjui svarbus jo fanų klubas. Tai savąjį aš irgi gerbiu ir palaikau jo idėjas bei veiklą.

DELFI gatvė: ar jauti didelį palaikymą iš savo fanų?

Mino: kasdieninėj veikloj kiekvienas turime savo užsiėmimų, o jau kai reikia pakovoti, pabalsuoti ar morališkai palaikyti, tuomet fanai sužiba.

DELFI gatvė: kada ir koks pirmas buvo susitikimas su savo fanu klubu?

Mino: koks buvo pirmasis susitikimas nebeprisimenu. Buvo jų įvairių ir skirtinguose miestuose. Svarbu, kad nebūtų paskutiniojo.

DELFI gatvė: ar dažnai bendrauji su fanais?

Mino: nelabai dažnai, nes mano fanai vyresni ir turi veiklos mokykloje ar universitete. Visiems mums mažai laiko lieka.

DELFI gatvė: kokias dovanas gauni iš fanų?

Mino: esu gavęs ir rimtų, ir juokingų. Ir valgomų, ir dėvimų. Greitai gendančių ir net brangiai kainuojančių.

DELFI gatvė: kaip reaguoji, kad fanų klube yra tik merginos? Ar niekados nesulaukei iš merginų nepadorių pasiūlymų?

Mino: fanų klube nėra vien tik merginos. Čia, matyt, supainiojai su filmu „Džiaze tik merginos“. O kad jų dauguma – gražu. Juk merginos - grožis.

DELFI gatvė: ar galėtum kurti muziką, jei nebūtų gerbėjų?

Mino: galėčiau. Bet sunkiau būtų pasiekti visuomenės ausis be fanų. Sunkiau būtų gauti klausytojų nuomonę ir įvertinimą. Jie tarsi tarpinė grandis tarp mano kūrybos ir klausytojo. Už tai jiems ir „ačiū“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis