Gero gyvenimo formulė - go go

Tais metais, kai „The Beatles“ išplaukė į Amerikos vandenis, o kino ir televizijos ekranus okupavo „Muzikos garsai"(„The sound of music"), teisingai - septintame dešimtmetyje, sužibo ne tik televizijos ar muzikos žvaigždės, tada prasidėjo go go šokių istorija!

Žinant, kad go go šokėjos tik linksmina išgėrusių vaikinų akis, gali pasirodyti keista, kad go go - beveik menas.

Pasirodo, šis karštų, po soliariumų lempomis įdegusių, kūnų šokis atsirado tuomet, kai 1960 metais Niujorko merginos užšoko ant stalų ir pradėjo trepsėti. Ir ne kokią polką su ragučiais, o tuomet dievinamą tvistą.

Tai tik graži, solidi ir gan kukli go go pradžia. Vėliau prasidėjo pirmieji pasirodymai top less. Tai atsitiko San Franciske, o mergina, nepasikuklinusi parodyti savo silikoninių krūtų, tapo populiariausia go go šokėja…

Didžiausias dėmesys plikoms šokėjoms buvo Vietname. Ten geriausios šokėjos? Na, nesiginčysim, gal, bet tikroji priežastis - Vietnamo karas. Taigi, Amerikos ir Vietnamo kareiviai, prieš išvykdami į karo lauką, turėjo kur paganyti akis. Go go buvo nei daugiau, nei mažiau - pramoga.

Vis tik šis šokis - ne tik barų erotika, skirta seilėtiems diedams. Go go šoka ir vyrai. Jie pasirodė žydruosiuose ekranuose (ir patys įgavo šį atspalvį) per vieną iš Amerikos kanalų – NBC.

Tada atsirado go go naujovės – šokimas narvuose (grrrr) bei muzikos ir šviesų improvizacijos per pasirodymus. Televizijai reikėjo „gero vaizdo“, taigi šokėjai vargo prie choreografijos, akrobatikos, triukų, šou… Šokio tikslu tapo grožis, aistra ir profesionalumas.

Žingsnelis „shake your coconuts“ (pajudink savo „kokosus“ - klubus) – buvo jau nebeintriguojantis. Šokį paįvairindavo gyvatės, įvairūs spindintys kostiumai, žaisliniai ginklai (kas sako, kad suaugę nesuvaikėja...) ir ugninės (dabar jau elektrinės – mažiau pavojaus) lazdos. O visa tai apibendrinus gavosi meniškas šokis.

Štai ir praėjo įspūdingas ir spalvotas vienas go go dešimtmetis. Aštuntas dešimtmetis neatnešė jokių naujienų. Karštis atvėso ir buvo manyta, kad go go nieko naujo nesukurs…

Bet užpakaliuką krutinti ėmė Madonna. Jos video klipai, pasirodę per MTV, išjudino sustabarėjusius kauliukus tų, kuriuose glūdėjo go go dvasia. Išjudino ir dar dabar tebejudina.

Kodėl užpakaliuko krutinimas vadinasi go go (angl. eik eik)?

Vieni sako, kad tai žodžiai apibūdinantys patį šokį, go kartais reiškia jėgą, galią, energiją. Kiti mano, kad tai pavadinimas, kilęs nuo klubo, kuriame buvo pirmąkart parodyta tiek nuogybių.

Tretieji teigia, kad žodis go, kad ir kaip interpretuosi, siejamas su naktimi, todėl naktiniai šokiai taip ir vadinasi.

Lietuvoje go go taip pat populiari pramoga. Žinoma, ji kiek labiau susijusi su „akių ganymu“, tačiau merginos nepasiduoda provokacijai – go go - ne erotinis viliotinis…

Kad mūsų kraują užlietų maloni pavasariška šiluma, pakalbinome vieną žavią, egzotiškai rusvą gražuolę. Ji kaip ir daugelis lietuvaičių – liekna, stilinga… Jos pašaukimas - go go.

DELFI gatvė: kodėl šoki šituos šokius?

Indrė: taip jau susiklostė, pašaukimas. Jau nuo 4 metų lankiau įvairius šokius (Indrė lankė tautinius, sportinius ir street šokius).

DELFI gatvė: kiek laiko jau šoki go go?

Indrė: 2 metus jau šoku klubuose arba renginuose.

DELFI gatvė: o tau yra jau 18 metų?

Indrė: taip, man dabar 18.

DELFI gatvė: nemanai, kad kiek per anksti 16 metų pradėt lankyti go go?

Indrė: ne, tai visai normalu.

DELFI gatvė: nemanai, kad tai kiek erotinis šokis?

Indrė: pana turi gražiai atrodyti, gerai šokti… Bet nebūtinai erotiškai. Nuo 16 metų šokau klubuose tik bandydama, bet pasirodo patikau, tad mane nuolat ir imdavo, kad šokčiau.Va šokau neperseniausiai „Posh“, „Helios“ buvo renginys, „Mens’uose“.

DELFI gatvė: pradėkime dabar nuo to, kas akivaizdu – apranga. Kokia ji?

Indrė: tai sijonukas trumpas, korsetai arba maudimuko viršus, šortukai gali būti, aukštakulniai. Aprangas siūnuosi.

DELFI gatvė: ir kiek kainuoja?

Indrė: įvairiai, nuo medžiagos ir siuvimo priklauso, nuo 20 Lt gali būti sijonukas.

DELFI gatvė: o medžiaga būna blizganti, su kokiais „pribumbasais“?

Indrė: būna ir blizganti, būna vienspalvė, ją puošia įvairūs diržai.

DELFI gatvė: na, o tada įdegis, jis būtinas?Indrė: aš lankausi soliariume, nes man ten relax‘as. Tikrai ne dėl šokio. Aišku, kad yra laaabai gerai, kad pana turi spalvą, nes klubinės šviesos ją dar labiau gali nubalinti...

Išsitepam mes aliejukais, kurie padaro odą slidžią, blizgančią.

DELFI gatvė: o dėl ko? kad prisijaukintum berniukų?

Indrė: tai yra visur reikalaujama, kad šokėja atrodytų pritrenkiančiai. Juk visi žvilgsniai - tik į jas. Jos įvaizdis turi susilieti su šokiu. (Leidžiu kiekvienam interpretuot taip, kaip suprantate).

DELFI gatvė: tau pačiai ką reiškia go go? Ką tu jauti, kai šoki?

Indrė: man patinka šokti, net nežinau, pripratau jau. Siekiu, tobulėti. Patinka renginiai, „tūsai“, naujos pažintys, faina.

DELFI gatvė: turi kokių naudingų pažinčių?

Indrė: turiu ir net labai daug.

DELFI gatvė: gal kokių įžymybių sutinki?

Indrė: aš šokdama jų nespėju sužiūrėti.

DELFI gatvė: o pati ką nors žinai apie go go istoriją?

Indrė: go go istorija? Tai kokia ji? Visos panos šokančios klube šoka go go, nes kitaip to šokio ir nepavadinsi. ( girdėjau, kad sakoma „kaip pavadinsi - nepagadinsi“).

DELFI gatvė: konkurencijos tarp panų nebūna?

Indrė: esu girdėjusi, kad būna, bet aš nesusidūriau. Dažniausiai mes būname visos draugiškos ir suprantame viena kitą, juk nėra lengva atsiduoti publikai.

DELFI gatvė : o iš pradžių jautei kokių kompleksų?

Indrė: niekados.

DELFI gatvė: ar išdrįstum apsinuoginti, gal jau yra tekę?

Indrė: ne neteko, nes tai jau būtų top less’as. O aš jo nešoku ir klube nieks neleistų apsinuoginti.

DELFI gatvė: kaip manai Lietuvoje populiarus go go?

Indrė: labai!

DELFI gatvė: šie šokiai, ką jie tavo gyvenime pakeitė? Kuo jie naudingi?

Indrė: daugiau pažinčių, pasiūlymų, čia kaip ir darbas - užsidirbi pinigų. Į klubus lekiam nemokamai, vien dėl to, kad šokėjos. Laukia renginiai. Laimėjome „Grand Prix“ vietą, kelionę į Italiją šią vasarą. Siūlo išvažiuoti į Ibizą šią vasarą. Šokant daug gerų pasiūlymų sulaukiame.

Nemokami vakarėliai, daug naudingų pažinčių, pasiūlymai važiuoti į užsienį, ten kur šilta, įspūdinga ir gražu, tu vis dar manai, kad darai tai, ką nori?

Gero gyvenimo formulė – go go! (Grrrrr).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis