Jauniausias Lietuvos „blogeris“ - naujienų ir technikos enztuziastas

Turi nepaprastų idėjų, žinai ypatingų receptų, kaip „pakabinti“ paną, ar turi „karštos“ medžiagos apie įžymybes, politikus, savo draugus ar kaimynus - dalinkis. Jau seniai Lietuvos jaunimėlis rašo blogus - tinklaraščius.

Tai ne tik puikus būdas paskelbti „karščiausias“ naujienas, kol to dar nepadarė didžiausi naujienų portalai, bet ir papasakoti žmonėms savo istoriją, pomėgius, atskleisti savo gyvenimo būdą ir pasidalinti įžvalgomis, t.y. padžiauti savo švarius ir nelabi skalbinius visiems matomoje vietoje.

Dabar jau kuriasi „blogerių“ bendruomenė. Jie bendrauja, komentuoja vienas kito rašinius, diskutuoja ir dalinasi naujienomis. Neseniai surengtoje „blogerių“ konferencijoje dalyvavo ir vienas jauniausių Lietuvos „blogerių“ - Andrius Kleiva, blogo kleiva.lt autorius.

Andrius blogą rašo jau metus, pradėjo - simbolišką dieną - 2007 m. balandžio pirmąją. Kaip pats teigia, kleiva.lt yra apie viską - keliones, technologines naujoves... Tai tiesiog „rašiniai kiekvienai dienai". DELFI gatvei Andrius pasakojo apie save, savo idėjas ir Lietuvos „blogerius“.

DELFI gatvė: blogą rašai daugiau negu metus. Ar tai reiškia, kad blogo rašymas nėra tiesiog vaikiškas susidomėjimas naujove?

Andrius: mano manymu, tai nėra tik paprastas vaikiškas susidomėjimas mada. Kai rašai blogą apie metus, jau esi spėjęs patirti įvairių „blogodepresijų“, idėjų trūkumo. Na, žodžiu, viskas, kas bloga, tave per tuos metus dažniausiai būna „aplankę“.

DELFI gatvė: ką tau reiškia blogo rašymas?

Andrius: blogo rašymas bent šiuo metu man reiškia labai daug. Čia aš kiekvieną dieną sutinku kolegų, su jais padiskutuoju, rašau naujus įrašus, gaunu komentarų, prasideda nauja diskusija…

DELFI gatvė: kiek laiko dar planuoji rašyti? Ką keisi savo tinklaraštyje, ką atnaujinsi?

Andrius: blogo rašymo laikas priklauso nuo mano ateities, mokslų bei kitų kriterijų. Bet aš asmeniškai stengsiuosi rašyti jį kiek tik galėsiu, neapleisti ir džiuginti skaitytojus naujais įrašais.

DELFI gatvė: kaip kilo mintis rašyti savo blogą?

Andrius: viskas prasidėjo pamačius kelių kolegų blogus. Mane labai nudžiugino vykstančios diskusijos, komentarai, įdomūs straipsniai. Ir pagalvojau: „O kodėl gi aš negalėčiau sukurti savo minčių vietos, kurioje galėčiau teikti žmonėms naudingos informacijos?“

DELFI gatvė: kiek laiko per dieną užima rašymas?

Andrius: priklauso nuo įrašo temos ilgumo. Vidutinišką, pusilgį įrašą paskelbti užima apie valandą arba dvi. Kol surandu papildomos informacijos, paveiksliuką… O juk reikia skirti laiko ir pačiam rašymui.

DELFI gatvė: iš kur semiesi idėjų?

Andrius: dažniausiai būna taip: einu gatve, parduotuve, naršau internete – pamatau kokį įdomų dalyką, ir tiesiog pagalvoju, kad tai nebloga idėja blogo įrašui.

„Blogeriai“ tuo ir skiriasi nuo kitų žmonių, jog jie vaikščiodami lauke ne gamta grožisi, o galvoja, ką čia „pabloginus“, kai grįši.

DELFI gatvė: pasakyk bent tris priežastis, kodėl DELFI gatvės skaitytojui verta aplankyti tavo blogą?

Andrius: 1. Sužinosite technologijų naujienas, susipažinsite su įvairiomis programomis, įdomiomis interneto svetainėmis.

2. Paskaitysite įvairių renginių recenzijas.

3. Pakeliausite kartu su manimi po įvairias šalis, nes grįžęs visad ją aprašau, ką mačiau, įdedu nuotraukų.

DELFI gatvė: ar blogą kuri pats vienas, niekas nepadeda?

Andrius: taip, blogo kurti man nepadeda niekas. Kuriu jį pats vienas, savarankiškai.

DELFI gatvė: ar galėtum šiandien gyventi be savo kompiuterio ir savo blogo?

Andrius: manau, kad taip. Tačiau kiekvieną kartą po ilgos pertraukos, internete pamatau tiek naujienų, kad pasijaučiu lyg būčiau „atitrūkęs nuo naujienų pasaulio“.

DELFI gatvė: ką tau reiškia „blogerių“ bendruomenė?

Andrius: blogerių bendruomenė man reiškia labai daug. Be jų blogo pradžioje aš būčiau buvęs niekas. Jie padėjo man iškopti į platesnius vandenis. Dėkui jiems!

DELFI gatvė: koks, tavo nuomone, yra tipiškas „blogeris“? Kuo jis ypatingas, kuo galbūt iš kitų išsiskiria?

Andrius: kaip jau minėjau „blogeris“ yra tikras naujienų, įvairiausių technologijų (ir ne tik), idėjų gaudytojas.

DELFI gatvė: kuo pats esi ypatingas?

Andrius: mano manymu, nesu niekuo ypatingas, išskyrus minėtus tipinius „blogerio“ bruožus. Esu paprastas moksleivis, rašantis blogą ir baisiai besidomintis technologijomis.

DELFI gatvė: kokie dalykai sekasi mokykloje?

Andrius: visų dalykų vidurkiai (bent jau kol kas) yra 9-10. Labiausiai patinka matematika, istorija.

DELFI gatvė: kuo nori būti baigęs vidurinę? Kodėl?

Andrius: jau nuo penktos klasės noriu būti programuotoju ar interneto dizaineriu. Pats savarankiškai mokausi, ieškau internete informacijos ir praktiškai bandau tai padaryti. Būtent į šią sritį ir žadu įstoti.

DELFI gatvė: kokia muzika tau patinka?

Andrius: pastovaus muzikos skonio neturiu. Viskas priklauso nuo nuotaikos. Klausau pačių įvairiausių. Nuo eilinio popso iki jazzo ar modernistinių kūrinių.

DELFI gatvė: gal gali parekomenduoti dar kelis blogus, kuriuos būtų verta aplankyti, kurie tau pačiam įdomūs?

Andrius: įdomesni blogai: slave.lt (psichologija, gyvenimas), nežinau.lt (technologijų sritis), vidas.bucinskas.lt/daily (dizainas), pocius.lt (renginiai, technologijos, gyvenimas).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis