Baggy B ir Vanila. Kaip sukurti hip-hop stiliuką

Baggy B ir Vanila – du lietuviškos scenos hiphoperiai. Hiphoperiai jie ar ne – kaip tik tai ir stengėmės išsiaiškinti. Vieni juos keiksnoja už šaipymąsi iš hiphopo kultūros, dainuojant toje pačioje scenoje su pop atlikėjais, kiti – džiaugiasi, kad per televizorių gali pamatyti stilingų jaunuolių.

DELFI gatvė pasidomėjo, ką šie plačiakelniai dainuoja, kaip kuria savo įvaizdį, kuo puošiasi ir ko niekada nedėvėtų.

Ką jie dainuoja?

Neseniai išgarsėjęs daininkas Vanila dažnai pristatomas kaip reperis, tačiau jis savo atliekamą muziką vadina hip hop – pop kūryba.

DELFI gatvė: kodėl tave pristato kaip reperį, jei neatlieki repo?

Vanila: aš save laikau reperiu, rengiuosi šiuo stiliumi… O kaip kitaip į mane kas nors atkreips dėmesį, jei nesivadinsiu reperiu? Nesakysi gi tiesiog pop scenos atlikėjas.

Reperio etiketė turi patraukti gerbėjų dėmesį, o panelės, kaip supratome, turi pulti į Vanilos glėbį tiesiog gatvėje. Tačiau, nors Vanila ir vadinasi reperiu, toks jo vardas dar nespėjo patraukti gerbėjų. Vanila liūdnai pripažįsta, kad gerbėjų būriai gatvėse dar nesekioja…

Vaikystėje Vanila klausėsi Eminemo. Koncertuodamas mokykloje jis apsirengdavo baltus marškinėlius, kad būtų panašesnis į mėgstamą žvaigždę. Tačiau dabar Eminemas Vanilai jau nebėra įkvėpėjas… (Gal reiktų atkreipti dėmesį į pseudonimą?)

Baggy B savo atliekamos muzikos stilių vadina amerikietišku hiphopu. Jis gerokai skiriasi nuo hiphopo, kurį kuria G&G Sindikatas, Viper’is ar Šmėkla.

Tačiau Baggy B repertuare yra ir popsinių dainų. Dainininkas prisipažino nevertinąs tokių dainų, kurias galiama sukurti ryte, o vakare jau dainuoti koncerte. Tačiau nuo tokios muzikos jis nebėga.

Dainą „Gyvenu gerai” jis sutiko vadinti ,,greita produkcija”. Paklaustas, kodėl dainuoja tai, kas nepatinka, Baggy B atsakė: „Tokios dainos gerai įkaitina publiką, „pasikrauni” energijos. O tuomet jau gali atlikti ir savo mėgstamus kūrinius.” (Ar čia kalbama apie publikos užmigdymą?)

Apie stilių

Vanila ir Baggy B sieja ne tik hiphopas, bet ir krepšinis. Dainininkai dažnai išbando jėgas aikštelėje.

Vanila: kiek pažįstu reperių, visi mėgsta krepšinį, ypač žiūrėti NBA varžybas. Dauguma turi žymių žaidėjų marškinėlius. Pavyzdžiui, aš nešioju Kevino Garneto praėjusio sezono „maikutę”.

DELFI gatvė: o kur perki drabužius? Ar didelis „reperiškų” rūbų pasirinkimas Lietuvoje?

Vanila: manau, kad pasirinkimas normalus. Yra kelios parduotuvės. Taip pat ir Gariūnai. Ten pigiai galima apsipirkti. Nors kokybė man svarbu, bet vaizdas daug svarbesnis.

DELFI gatvė: kokia aprangos detalė tau svarbiausia?

Vanila: džemperis. (Jei Vanila su džemperiu – tai jis jau kaip ir apsirengęs…)

O mėgstamiausi Vanilos aksesuarai – auskarai ir guminės apyrankės su įvairiais užrašais ( pvz.„Lietuva” ir pan. ).

DELFI gatvė: ko niekada nesirengtum?

Vanila: į sceną nelipčiau su kostiumu. Aš net neturiu jo, skolinuosi iš tėčio. (Tai mes apie hiphopą ar apie provincijos šokius?)

Baggy B prasitarė, jog Lietuvoje trūksta vietų, kur galėtų įsigyti drabužių. Todėl dažniausiai jis apsiperka užsienyje arba internetu. Čia jis randa garsių firmų kokybiškų drabužių, kokių Lietuvoje nėra.

Mėgstamas Baggy B aksesuaras – skarelė, rišama ant galvos, vadinama du-rag. Taip pat jis dažnai puošiasi laikrodžiais.

Savo aprangos dainininkas neįsivaizduoja be plačių kelnių. Baggy B negalėjo pasakyti, kokio drabužio niekada nedėvėtų: „Daug ką esu išbandęs. Ir kostiumas negąsdina, esu jį vilkėdamas lipęs ant scenos.”

Aprangos taisyklė, kuria vadovaujasi Baggy B - „rengtis taip, kaip tau patinka, juk gerai jaustis svarbiausia”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis