Živilė Ba: „pramogų pasaulis ir šlovė nėra mano tikslas“

Suintrigavo pavadinimas? Taip, tiesa, vienos lietuvaitės Živilės Bagdonaitės nedomina pramogų pasaulis. Živilė scenoje prisistato slapyvardžiu „Živilė Ba“. Živilė 2007 metais dalyvavo festivalyje „Vilnius – Eurorock2007“ ir laimėjo antrą vietą, šį pavasarį ji tapo Baltijos šalių muzikos konkurso „Baltic new music chart“ nugalėtoja.

DELFI gatvei pirmą kartą mergina prisipažino, kad turi vaikiną, papasakojo apie savo mokyklos laikus, konkursus, pomėgius ir svarbiausia - ką mano apie pramogų pasaulį ir jame besisukančius žmonės? Kodėl Živilė nesiveržia tapti jo dalimi? Sužinosite viską, perskaitę interviu su Živile.

DELFI gatvė: kaip ir kada susidomėjai muzika?

Živilė: muzikos klausiau nuo vaikystės, dainuodavau kartu su mėgstamais atlikėjais. Būdama šešiolikos nusipirkau gitarą ir tuomet prasidėjo mano nuoseklus domėjimasis muzika.

DELFI gatvė: su kokiais atlikėjais dainuoji?

Živilė: dažniausiai pasirodau viena su savo grupe. Tiesa, pritariu vienoje grupės „The Fly“ dainoje, bet tik tiek ir tėra to „bendradarbiavimo“ su kitais atlikėjais. Ateityje tikrai bendradarbiausim daugiau.

DELFI gatvė: dalyvavai „Vilnius – Eurorock 2007“ festivalyje ir laimėjai antrą vietą. Kodėl dalyvavai šitame festivalyje?

Živilė: iki šio konkurso gausiai publikai grojusi nebuvau, išskyrus savo draugams. Paprasčiausiai norėjau išbandyti savo jėgas, nesitikėdama laimėti.

DELFI gatvė: ar labai jaudinaisi dainuodama tokiai dideliai publikai?

Živilė: jaudulys buvo nemažas, ypač per finalą. Juk tai buvo pirmieji mano pasirodymai tokiai gausiai publikai!

DELFI gatvė: kaip vertini savo pergalę?

Živilė: ji man atvėrė nemažai kelių, suteikė stimulą nesustoti. Galbūt be šio konkurso taip ir nebūčiau pradėjusi rimčiau muzikuoti.

DELFI gatvė: šį pavasarį su daina „Stop that train” tapai Baltijos šalių jaunų atlikėjų/grupių konkurso „Baltic new music chart” nugalėtoja. Kaip jautiesi tapusi nugalėtoja Baltijos šalyse?

Živilė: be abejo džiaugiausi, nors nebuvo didelio šoko ar siurprizo. Džiaugsmą greitai nugesino galvosūkis: „Kokį prizą pasirinkti ?“ (juokiasi). Pasirinkau albumo įrašymą Rygoje.

DELFI gatvė: kada išleisi albumą? Kuo jis skirsis nuo kitų lietuviškų albumų?

Živilė: tikslios datos dar nenusprendėme, bet labai tikiuosi, jog planavimas ir pasiruošimas netruks ilgiau metų. Bet čia tik labai abstraktūs planai. Konkrečios albumo idėjos taip pat neturime, taigi negaliu kalbėti apie skirtumus. Tačiau tikrai stengsiuosi jį padaryti originalų ir, kiek įmanoma, kokybiškesnį.

DELFI gatvė: kaip sukūrei dainą „Stop that train“?

Živilė: su gitara rankose ( juokiasi). Panašiai, kaip ir visas savo dainas. Dažniausiai jas įkvepia užklupusios nuotaikos, „gandos“ ar negandos, potyriai.

DELFI gatvė: ar galvojai, kad ji tau atneš pergalę?

Živilė: priimdama pasiūlymą dalyvauti konkurse ir jame dalyvaudama apie tai negalvojau. Žinoma, norėjau, tačiau didelių vilčių nedėjau ir nesvajojau.DELFI gatvė: ar nežadi susirasti gerą prodiuserį ir išgarsėti Lietuvos pramogų pasaulyje?

Živilė: kol kas ne. Susirasti žmogų, kuris padėtų dirbti su mano dainomis ir kuris mąstytų panašiai, kaip aš – taip. Galima jį vadinti ir prodiuseriu arba tiesiog kolega. Bet apie pramogų pasaulį aš negalvoju. Tai nėra mano tikslas.

DELFI gatvė: ar sudalyvautum muzikiniame realybės šou „Kelias į žvaigždės 4“?

Živilė: ne. Kaip ir minėjau, pramogų pasaulis ir šlovė – ne mano tikslas. Tiesiog noriu, kad mano muzika būtų klausoma bent nedidelio būrelio žmonių.

DELFI gatvė: kodėl taip nenori patekti į pramogų pasaulį?

Živilė: nes ten neįdomu. Esi priverstas daryti tai, ko kažkas iš tavęs reikalauja, turi „perlipti per save“ ir, ne paslaptis, norėdamas išsilaikyti, privalai pataikauti publikai. Visa tai panašėja į darbą, o kadangi muzika yra mano laisvalaikis ir tai, kas leidžia save realizuoti, pramogų pasaulis ne man.

DELFI gatvė: galbūt pramogų pasaulis tavęs nevilioja dėl kitų atlikėjų konkurencijos, nenori, kad žurnalistai rašytų apie tave tik gandus?

Živilė: konkurencija yra sveikas ir labai sveikintinas reiškinys. Šito tikrai neverta bijoti. Nesu iš tų žmonių, kuriems visuomet reikia pirmauti, įrodinėti savo pranašumą prieš kitus. O gandai apie mane būtų labai neįdomūs.

DELFI gatvė: kaip vertini Lietuvos muzikinį gyvenimą?

Živilė: nei teigiamai, nei neigiamai. Na, galbūt labiau neigiamai, tačiau didelių vilčių teikia pasirodantys nauji atlikėjai ar grupės, kurie vis daugiau dėmesio skiria kokybei ir originalumui, nei „šou“, o jei tie „šou“ ir būna, jie taip pat atitinkamo lygio. Tačiau tokių apraiškų kol kas nėra daug.

DELFI gatvė: kada ir kur kuri muziką?

Živilė: dažniausiai tai vyksta namuose, kai aplink ramu ir niekas netrukdo.

DELFI gatvė: kokios muzikos klausai?

Živilė: įvairios, nors ji dažniausiai panaši į tą, kurią groju arba norėčiau groti. Turiu silpnybę neįprastiems vokalams.

DELFI gatvė: kokių turi pomėgių?

Živilė: nors keliauju nedaug, tačiau be galo mėgstu išvykti kur nors, ypač su grupe, pakoncertuoti. Kad ir labai netoli, Lietuvoje. Dar mėgstu turėti daug laisvo laiko, kad galėčiau prisigalvoti visokių nesąmonių, dainų ar kažko panašaus (juokiasi).

DELFI gatvė: kokia buvai vaikystėje?

Živilė: vaikiška. Pradinėje mokykloje buvau iš tų „aktyviųjų“ vaikų, dar kartais vadinamų lyderiais. Po to viskas labai pasikeitė – tapau ramesnė, ėmiau lankyti dailės mokyklą, įsivaizdavau esanti „meniškos natūros“ ( juokiasi).

DELFI gatvė: ar mokykloje buvai gera mergaitė?

Živilė: pakankamai. Buvau kitokia, nei dauguma mano klasės draugų. Kartais tą kitoniškumą žmonės palaikydavo blogumu, tačiau didelių išdaigų nekrėsdavau.

DELFI gatvė: kuriuos dalykus mėgdavai mokykloje?

Živilė: neblogai sutariau su anglų kalba ir istorija. Nedraugavau su matematika. (juokiasi).

DELFI gatvė: kokius būrelius lankei mokyklos laikais?

Živilė: kažkada labai seniai ir trumpai – chorą, po to įvairius šokių būrelius, šokio teatrą, dailės mokyklą.

DELFI gatvė: ar turi vaikiną?

Živilė: taip, turiu. Bet gal nereikia šito klausimo (juokiasi)?

DELFI gatvė: kodėl nereikia šito klausimo? Bijai, kad sužinos apie tavo vaikiną visa Lietuva ir pradės kalbėti tik apie jus, o ne apie tavo muziką?

Živilė: nieko aš tikrai nebijau, tiesiog manau, jog ši tema su muzika neturi nieko bendro. Nesu tokia populiari, kad lietuvių tautai būtų labai įdomu aptarinėti mano asmeninį gyvenimą.

Džiaugiuosi, jog žmonės kol kas daugiau domisi mano muzika. Jūs pirmieji, pradėję knaisiotis po mano asmeninį gyvenimą (juokiasi).

DELFI gatvė: Kiek laiko jau kartu esate?

Živilė: pakankamai daug laiko esame kartu.

DELFI gatvė: kaip ir kur susipažinote?

Živilė: gražiai, Vilniuje.

DELFI gatvė: kaip vertini tai, kad garsios atlikėjų poros reklamuojasi spaudoje, televizijoje, pasakoja apie savo vestuves, skyrybas?

Živilė: tai yra labai nuobodu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis