Projektas „Sustabdyk beždžiones!“

Ar buvai kada nors pavadintas beždžione, o gal tokia pravarde paženklinai ne vieną savo pažįstamą? Anksčiau buvęs populiarus posakis - „tu beždžionė“ - įgijo naują prasmę. Šiuo šūkiu naudojasi gaujelė žmonių, provokuojanti aklus sustabarėjusius lietuvius.

Kaip tai jaunoji karta daro ir kodėl, DELFI gatvė bandė išsiaiškinti, kalbindama „Kovotojus prieš beždžiones“.

DELFI gatvė: kodėl ėmėtės šios veiklos?

„Kovotojai prieš beždžiones“: imtis šios veiklos tiesiog privertė mūsų lietuviška socialinė aplinka, kuomet jau akivaizdžiai tapo aišku, jog vadinamasis „minedizmas“ baigia uzurpuoti aplinkinius ir aplinką.

Tai pastebima praktiškai visuose socialiniuose sluoksniuose – nuo populiariosios kultūros apraiškų iki žiniasklaidos kanalų.

Mūsų vienas pagrindinių tikslų yra pasiekti, jog bent maža dalis žmonių, nesvarbu kokiam socialiniui sluoksniui ji priklausytų (ar moksleiviams, ar profesionalams) sugebėtų atskirti, kas yra kas. Mūsų siekis yra padaryti, kad jie taptų sąmoningesni, ir pradėtų matyti pasaulį savo akimis.

DELFI gatvė: kada pradėjote užsiimti šia veikla?

„Kovotojai prieš beždžiones“: labiau norėtume tai vadinti tiesiog vyksmu ar judėjimu, nes tai vyksta savaime visur aplink mus, bevaikštant gatvėje, minioje žmonių.

Jau keletą metų atidžiai stebime Lietuvos aplinką, jos pokyčius. Ir nuo šių metų pradžios ėmėmės aktyvesnių veiksmų – burti bendruomenę, kuri atkreiptų žmonių dėmesį į visas svarbiausias, mus nuolat lydinčias problemas.

DELFI gatvė: gal žinote kokių nors pavyzdžių užsienyje?

„Kovotojai prieš beždžiones“: iš labiau populistinių galėtume paminėti itin pastaruoju metu žinomą – Banksy, iš mažiau žinomų, tačiau itin aktyvių underground'o scenoje – Ispanijoje – „Black October“, Japonijoje – „Bathing Ape“, Vokietijoje – „Lesbischen People“, ir daugelis kitų. Stengiamės palaikyti su jais ryšius.DELFI gatvė: kiek jūsų kovotojų dabar yra?

„Kovotojai prieš beždžiones“: šiuo metu Lietuvoje mus vienija jau gerokai virš tūkstančio narių bendruomenė, didžioji dauguma buriasi didžiuosiuose miestuose, tačiau pamažu mūsų idėjomis susidomi ir mažesnių miestelių gyventojai.

DELFI gatvė: kokia veikla užsiimate platindami šią idėją?

„Kovotojai prieš beždžiones“: įsikūrimo pradžioje buvome uždaresni ir keitėmės idėjomis tik su bendruomenei priklausančiais nariais, tačiau ilgainiui atsirado poreikis bei noras atkreipti ir kitų žmonių dėmėsį į tai.

Šiuo metu aktyviausi žmonės buriasi vadinamosiose „gatvės“ ir „interneto“ erdvėse, jie visą dėmesį skiria provokacinių veiksmų galvojimui, kūrimui ir įgyvendinimui – pradedant nuo dėmesį atkreipiančių skelbimų mieste kabinimo iki internetinių video kūrimo.

DELFI gatvė: ko siekiate „kovodami prieš beždžiones“?

„Kovotojai prieš beždžiones“: savo provokaciniais veiksmais siekiame atkreipti dėmesį visų žmonių, kurie jau kuris laikas brandina mintis ir norą kardinaliai keisti aplinką, nesvarbu, ar tai būtų dabar ypač minimas „Karas keliuose“, ar tai būtų skeiterių santykiai su miesto savivaldybe…

Šiuo projektu norime užmegzti su šiais žmonėmis dialogą, kurį plėtodami, manome, galėsime pasiekti kur kas reikšmingesnių rezultatų nei veikdami pavieniui. „Stiprybė yra mūsų vienybė“.DELFI gatvė: kas yra „beždžionė“?

„Kovotojai prieš beždžiones“: beždžione gali tapti visi. Kai kurie šį įvaizdį „turi“ nuo mažumės, kai kurie jį įgyja, gyvendami tarp kitų „sustabarėjusių“ žmonių.

Perteikiant „beždžionės kiauto“ idėją, verta pasakyti, kad tai – „gyvenimas pagal sėkmingos veiklos imitaciją – vien tik dėl to, kad gaučiau bananą (nieko nedarau, kas neišbandyta), esu absoliučiai nesąmoningas“.

Kaip ir rašėme, mūsų vienas pagrindinių tikslų – padidinti sąmoningųjų skaičių. Mūsų tikslas - itin sąmoninga bei aktyviai veikianti visuomenė įvairiuose sluoksniuose.

DELFI gatvė: ką reiktų daryti, norinti virst iš „beždžionės“ į žmogų?

„Kovotojai prieš beždžiones“: esame visiškai tuo įsitikinę, jog efektyviausias būdas – skaityti knygas, daug jų…

DELFI gatvė: kaip manote, ar veikia žmones jūsų veikla?

„Kovotojai prieš beždžiones“: sprendžiant pagal susidomėjimą iš pavienių žmonių, o taip pat iš verslo kompanijų, galime teigti, jog tikrai veikia. Dar tik pradedame įsibėgėti.DELFI gatvė: kokius šūkius vartojate?

„Kovotojai prieš beždžiones“: „People kill people, Stop IT, Stop The Monkey. Stabdyk Beždžionę“.

DELFI gatvė: ar atskleidžiate savo asmenybes?

„Kovotojai prieš beždžiones“: šiuo metu tarpusavyje bendraujame slapyvadžiais, atskleisti savo tapatumą bent jau kol kas nejaučiame poreikio.

DELFI gatvė: kuriuose miestuose veikiate?

„Kovotojai prieš beždžiones“: veikiame visuose didesniuose Lietuvos miestuose – t.y. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Utenoje, Alytuje, taip pat sulaukę vasaros vis aktyviau sekasi suburti ir grupeles mažesniuosiuose miesteliuose.

DELFI gatvė: žadate plėstis? Kokie ateities planai?

„Kovotojai prieš beždžiones“: apsiribosime Lietuva, didesnį dėmesį sutelkdami į mažesnių miestelių žmones.

Tačiau jau esame užmezgę ryšius su Latvijos bei Estijos underground’o scenų atstovais.

DELFI gatvė: kaip galima įsijungti į kovotojų ratelį?

„Kovotojai prieš beždžiones“: pradėti galima nuo www.stopit.lt - ir mes su jumis susisieksime.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis