Vasara pagal žvaigždes

„Vasara atėjo ir prasidėjo“ - dainuoja viena garsi lietuviška popmuzikos grupė. Tačiau ką atkeliavusio karštojo sezono metu veikia Lietuvos garsenybės? Dažnai galima išgirsti, kad mūsų šalies dainininkams šis metų laikas toli gražu nėra atostogų ir tinginiavimo metas.

Atvirkščiai, žvaigždės pluša kaip bitutės koncertiniuose turuose, festivaliuose, įvairiose projektuose bei renginiuose. DELFI gatvė domėjosi mūsų žvaigždūnų vasara - kaip atostogauti pagal Zvonkę ar Svarą, sužinosi perskaitęs straipsnį.

Pataria užsidirbti pinigų

Populiarios grupės „Yva“ dainininkė Natalija Zvonkė šią vasarą tiesiog skendi darbų jūroje. „Daug ruošiuosi šokių „Eurovizijos“ Lietuvoje atrankai, kurioje žadu dalyvauti. Be to, laidos vedimas ir vaidinimas situacijose atima labai daug laiko. Pradžioje galvojau, jog tam teks įdėti šiek tiek mažiau pastangų“, - šios vasaros veiklos sritis vardija atlikėja.

„Taip pat bus labai daug koncertų, gastrolių. Pavyzdžiui šį savaitgalį skrendame koncertuoti į Dubliną, o liepos viduryje vykstame į garsų festivalį „Slavianskij bazar“, kuris vyks Baltarusijoje.“

„Jame dainuosime „Yvos“ ir Zvonkų dainas, išverstas į rusų kalbą“, - apie būsimą pasirodymą pasakoja N.Zvonkė. Įdomi detalė, pasirodo, minėtame festivalyje, „Yva“dainuos iš karto po Rusijos superžvaigždžių, taip pat merginų grupės „Blestyashie“.

DELFI gatvė: ką veikdavai vasaros metu, kai dar nekoncertuodavai, buvai paauglė?

N. Zvonkė: pas močiutę kaime ravėdavau braškes, jas valgydavau, taip pat nuo bulvių rinkdavau kolorado vabalus. Padėdavau atlikti ūkio darbus bei paprastus buitinius dalykus. Šiaip buvo labai smagu, dar su dviračiu pasivažinėdavome po kaimą.

DELFI Gatvė: ką veikti vasarą patartum moksleiviams?

N. Zvonkė: šiek tiek padirbėti. Štai aš dirbau nuo 14 metų ir vertinau uždirbtus pinigus. Kuomet uždirbi, po to labai smagu tuos pinigus išleisti. Tu juos leidi visai kitaip negu tuomet, kai duoda tėvai. Savo uždirbtus pinigus taupai, neperki to, ko nepanaudosi, kas nereikalinga.

Žinoma, yra problema, jog į darbus mieliau priima tik tuos, kuriems jau yra 18 metų, tačiau vis tiek galima pabandyti susirasti darbą turguje, pardavėju kioske ar dar kur nors. Pagaliau nuvažiuoti į Palangą ir galbūt padirbėti ten. Tokiu atveju bus suderintas poilsis su darbu.

DELFI gatvė: apie kokią idealią vasarą svajojate?

N. Zvonkė: norėčiau turėti savo sodybą, kurią galėčiau gražiai įsirengti, joje poilsiauti bei priimti svečius, tvarkyti aplinką. Po tokio aktyvaus darbo, koks yra dabar, norisi ramaus poilsio. Kartais pagalvoju, kad būtų gerai tiesiog pažiūrėti į ežerą ar paklausyti, kaip kurkia varlės.

DELFI gatvė: kuri daina galėtų pretenduoti tapti vasaros hitu?

N. Zvonkė Nauja „Yvos“ daina: „Važiuojam prie jūros po vasaros dangum, kur bangos ir saulė akį merkia mum“ (padainuoja priedainį). Šią dainą mes kol kas atlikome dar tik kokiose 5 TV laidose, ji dar neleidžiama radijo stotyse.

Vasara – ant motociklo

Grupės „G&G Sindikatas“ narys Svaras teigė, jog jam vasara niekuo nesiskiria nuo kitų metų laikų. „Esu pats sau direktorius, dėl to viską atlieku kada noriu, specialiai tam vasaros nereikia“, - paaiškina atlikėjas.

Pasak jo, paauglystėje vasara jam taip pat niekuo nesiskirdavo nuo pavasario ar žiemos: „Būdamas keturiolikos pradėjau važinėtis motociklu, ilgą laiką būdavau garaže, ką nors taisydavau, tvarkydavau.“

Besiskundžiantiems veiklos stoka paaugliams Svaras pataria pakeliauti, nuvaryti į muzikos festivalius : „Jei nori, visada atsiranda ką veikti“, - apibendrina dainininkas.

Vasara lovoje

Dar vieno buvusio KĮŽ3 dalyvio, dainininko Vudžio laukia aktyvi vasara. „Jau dabar yra suplanuoti 24 koncertai, o už poros savaičių išeis mano antrasis albumas,“ - veiklą vardija atlikėjas. Jam pačiam šis metų laikas asocijuojasi ne tik su atostogomis, bet ir su darbais.

DELFI gatvė: galbūt atmintyje yra įsirėžusi kokia ypatinga vasara?

Vudis: kuomet visą vasarą pragulėjau ligoninėje (juokiasi). Kažkas pasidarė su sveikata, tačiau gydytojai nieko nediagnozavo. Vėliau įleido vaistų į nugarą ir „atjungė“ kojas, todėl negalėjau vaikščioti. Po to teko mokytis tai daryti iš naujo. Šito tikrai niekada nepamiršiu.

Na, o jei kalbėsime apie geras vasaras, tai jas visuomet praleisdavau stovyklose, sode pas močiutę. Būdavo faina. Visos mano vasaros buvo ir yra geros.

DELFI gatvė: koks yra puikios vasaros receptas?

Vudis: reikia susiorganizuoti kuo daugiau laisvo laiko ir jį praleisti ne mieste, bet gamtoje su artimaisiais ar draugais. Taip pat daug keliauti, važinėti į miškus, prie upių, ežerų. Žodžiu, aplankyti kuo daugiau naujų vietų.

Vudis taip pat prisipažino turėjęs kažką panašaus į vasaros romaną: „Kartą, vasaros stovyklos Kačerginėje, pirmą kartą pasibučiavau su pana. Tada man buvo 13-14 metų.“

Galiausiai, vasarai atlikėjas rekomenduoja dainą „Geri berniukai“ iš naujausio savo albumo. Kodėl būtent ją? Vudis trumpai paaiškina:„Ta daina yra apie tai, kaip susitinkame su draugais, važiuojame mašina. Muzika groja, šilta, gražu. Manau, šis kūrinys labai artimas.“

Mino vasara – tai laisvė

„Ieškau tinkamo laiko „prasukti ratuką“ per Italiją. Ten planuoju aplankyti senus draugus, kolegas bei padaryti fotosesiją savo būsimam albumui, kuris pasirodys žiemos pradžioje. Pastarajame žadu grįžti prie „itališkumo“, - planais dalijasi dainininkas.

DELFI gatvė: su kokiu dalyku jums asocijuojasi vasara?

Mino: pirmas žodis – laisvė. Laisvė nuo to, ką tu darai ištisus metus. Kai eidavau į darželį, vasara reiškė laisvę nuo jo, kai mokyklą – nuo pastarosios. Nuo universiteto laikų laisvė tapo kitokia. Visos vasaros buvo pradirbtos. Ne Anglijoje ir ne laukuose, o Italijoje. Dirbau restorano virtuvėje, teko pabūti virėju, atlikti nedideles koncertines programas.

Šiaip man vasara yra kitoks metų laikas. Net psichologiškai kažkas pasikeičia. Laikas tarsi sulėtėja, nebėra bėgimo, išnyksta stresas, net jei ir kažko nepadarai.

Paprašytas įvardyti savo vasaros hitą, Mino kiek pamąstęs išrinko kūrinį „O Tam Saulėtam Pajūry“: „Visa ši daina yra apie pajūrį, vasarą. Ankščiau ją dainuodavo S.Povilaitis, dabar atlieku aš. Be šio kūrinio neįsivaizduoju nei vieno vasaros koncerto Palangoje ar kur nors kitur pajūry“, - pasirinkimą paaiškina atlikėjas.

DELFI gatvė: karštasis metų laikas garsėja ir tokiu dalyku kaip „vasaros romanas“. Ar esate pergyvenęs tokį?

Mino: jo, esu, bet apie šį faktą atvirauti per daug nenorėčiau. Tai buvo, kuomet dirbau Italijoje. Susipažinau su mergina, slovėne. Tačiau ją vadinčiau tiesiog gera drauge. Šiuo metu laiku protas būna „atsipalaidavęs“. Buvome pasidavę įdomiai intrigai, avantiūrai.

Improvizuodami nusprendėme nuvykti į Kroatiją. Susimetėme daiktus į kuprinę, važiavome dviračiais, o tada porą dienų plaukėme keltu. Iš jo išlipome ten, kur patys sugalvojome.

Tai buvo nuošali, nuo civilizacijos atskirta sala. Jos pajūry gyvenome keletą dienų tiesiog besimaudydami ir besidegindami. Į miestą nuvažiuodavome tik nusipirkti geriamojo vandens bei dar ko nors…

DELFI gatvė: kuo vasaros metu užsiimti patartumėte jaunimui?

Mino: moksleiviams vasarą išnaudoti pasiūlyčiau, plečiant akiratį bei pažįstant Lietuvą. Nesvarbu su kuo – kolegomis, draugais ar tėvais.

O „studenčiokams“ rekomenduoju išvykti padirbėti ar pakeliauti po užsienio šalis. Na, o po to, sugrįžus į Lietuvą, uždirbtus pinigus investuoti į mokslą bei puikiai čia gyventi. Manau, vasara yra puikus metas „prisidurti“ pinigėlių.

Poilsiauti nežada

Ironiškasis, neseniai veiklą pabaigusios grupės „Gravel“ lyderis Tomas Sinickis į klausimus atsakinėjo lakoniškai. Šią vasarą jis teigė žadantis dirbti.

DELFI gatvė: darbą susijusį su muzika ar neseniai prasitartu planu kurti virtualią vibratorių parduotuvę?

T.Sinickis: na, gal ir bus susiję. Aš dar nieko nežinau, man reikia viską suplanuoti. Bet žadu dirbti, nežadu atostogauti.

DELFI gatvė: su kokiais dalykais asocijuojasi išgirstas žodis „vasara“?

T.Sinickis: su karščiu, labai daug girtų lietuvių pajūry, gaisrais ir karu keliuose.

Pasidomėjus ar pats T.Sinickis neprisideda prie minėtos vasariškos girtų lietuvių minios, išgirstame paaiškinimą: „Stengsiuosi šiais metais atsiriboti, todėl neatostogausiu“.

DELFI gatvė: kokia yra pati įdomiausia buvusi vasara?

T.Sinickis: mano gyvenimas apskritai yra pakankamai nuobodus, todėl aš nemanau, kad mano vasaros yra kažkuo išskirtinės. Šia tema jums daugiau galėtų papasakoti Giedrė Rusytė. Jos vasaros tikriausiai įdomesnės.

G. Rusytei, deja, neprisiskambinome, tačiau dar pasidomėjome kaip dainininkas vasaras leisdavo būdamas paauglys. „Aš karves ganydavau kaime. Kaime pas močiutę. Todėl niekuo neišsiskiriu iš pilkosios mūsų piemenėlių masės“, - paaiškina T.Sinickis.

DELFI gatvė: keli patarimai jaunimui kaip praleisti vasarą, kad ji nebūtų nuobodi.

T.Sinickis: manau jaunimas vasarą turėtų skaityti knygas. Aš jas skaitydavau ir tą patį patariu atlikti jauniems Lietuvos žmonėms. Juk yra pilna literatūros, kurią reikia perskaityti per vasaros atostogas, tegu ir skaito. Aš negalvoju, kad reikia atsipalaiduoti ir ieškoti kokio nors ypatingo užsiėmimo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis