Nauja muzikų karta - Kauno Laisvės alėjoje

Praėjusį savaitgalį Kauno Laisvės alėja vaikštantys žmonės girdėjo „Naujų idėjų kamerinio orkestro“ (NIKO) atliekamą šiuolaikinę akademinę muziką. Kaune kolektyvas surengė orkestro kūrybinę stovyklą, kurios metu intensyviai ruošėsi naujo kūrinio premjerai, diskutavo apie muziką, sėmėsi įkvėpimo skaitydami autobiografines menininkų knygas.

„Po bemiegės nakties reikėjo atsigauti, todėl išbėgome sportuoti į mišką. Grįžę apsirengėme koncertiniais rūbais, pasiėmėme instrumentus ir visuomeniniu transportu važiavome groti žmonėms.

Tiesiog šiaip sau - nes mums tai patinka. Tai ne akcija ir ne koncertas, tuo nenorime pasakyti nieko daugiau nei tai, kad esame nauja muzikantų karta ir mąstome kitaip,“ - tokiais žodžiais apie NIKO kūrybinę stovyklą kalbėjo orkestro meno vadovas Gediminas Gelgotas.

NIKO nuolat įgyvendina originalias idėjas, reikalaujančias ypatingų artistinių sugebėjimų. „Kūno judesiai, dainavimas, improvizacijos - tai kūrinio „Body language“ partijos dalis.

Tikrai nemanau, kad Lietuvoje yra daug atlikėjų, galinčių atlikti tokius kūrinius, - tam reikalingas ypatingas kolektyvo pasiruošimas,“ - teigia orkestro meno vadovas Gediminas Gelgotas.

Šiandien NIKO jau pradeda trečiąjį savo koncertinį sezoną. Dėl naujo ir drąsaus požiūrio, netradicinių meninių sprendimų, aktyvaus siekio priartinti akademinę muziką prie šiuolaikinės visuomenės, orkestras nuolatos susilaukia didelio dėmesio, o kolektyvo atliekamos muzikinės misterijos tampa įsimintinais Lietuvos muzikinio gyvenimo įvykiais.

Naujame sezone kolektyvas ketina stebinti tiek Lietuvos, tiek užsienio publiką, artimiausias koncertas Vilniuje - rugsėjo 2 - ąją Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyksiantis šiuolaikinės akademinės ir improvizacinės muzikos projektas „Be dviejų brūkšnių“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis