Evelinos stažas aukštojoje mados savaitėje Paryžiuje

Dvidešimt keturios dienos Paryžiuje. Skamba romantiškiau, nei šiuo metu Lietuvoje išpopuliarėjęs kino filmas „2 dienos Paryžiuje“. Kaunietė Evelina Petraitytė, laimėjusi MTV bei telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ organizuotą projektą „Ežio stažas“, stažavosi Paryžiaus „Women managment“ mados namuose bei paragavo mados pasaulyje „verdančios košės“.

Dvidešimtmetė mergina tikina, jog laimėtas konkursas jos gyvenimui suteikė naujų spalvų, o įgauta patirtis bus naudinga visą likusį gyvenimą.

„Man labai pasisekė, nes Paryžiuje viešėjau aukštosios mados savaitės metu. Tai didžiausias mados renginys visame pasaulyje ir unikali proga susipažinti su naujausiomis mados tendencijomis.

Lietuvoje nėra nieko panašaus, o Paryžiaus aukštosios mados savaitės renginiuose dalyvauja kviestiniai svečiai, garsūs dizaineriai ir žinomi modeliai“, - pasakojo mergina.

E.Petraitytė atvirauja, jog, nors jai ir teko dirbti tik modelių asistentės darbą, į jį ji žiūrėjo rimtai ir atsakingai.

Grožis – ne privalumas asistentės darbui

Visame pasaulyje žinomus modelius – Natasha Poly, Vlada Roslyakova, Inguna Butane bei Bruna Tenorio savo akimis mačiusi mergina kalba, jog stažuotis važiavo žinodama, jog darbas pareikalaus šimto procentų jėgų.

„Modelių namuose dirbau įvairius darbus: siunčiau faksogramas, sudarinėjau vairuotojų darbo grafiką, užsakinėjau viešbučius bei apartamentus atvykstantiems modeliams, tvarkiau manekenių fotosesijų albumus, priiminėjau į agentūrą atėjusius svečius bei kartais jiems išvirdavau kavos.

Labiausiai patiko bendrauti su užsieniečiais svečiais bei priiminėti į agentūrą atkeliavusius siuntinius. Šis užsiėmimas buvo ypač malonus, nes atėję siuntiniai buvo iš mados savaitės atkeliavę niekučiai“,- prisimena Evelina.

Nors E.Petraitytei tik dvidešimt – merginos suvokimas apie darbą kur kas rimtesnis nei daugumos jos bendraamžių. „Norint dirbti asistente mados namuose reikia rasti kalbą su įvairiais žmonėmis. Nereikia bijoti būti savimi, turėti tvirtą nuomonę, sugebėti kokybiškai ir greitai atlikti paskirtą užduotį. Privaloma greitai mokytis ir būti paslaugiai. Jei turėsi tokias savybes – būsi geras asistentas“, - greitakalbe išberia mergina.

Prisiekusi mados gerbėja

Asistentės darbas mados namuose – ne vienintelis „saldumynas“, laukęs Evelinos, atvykus į mados sostinę Paryžių. Evelina nesilinksmino vakarėliuose kaip kiti stažuotojai – daugiau laiko skyrė pažinti miestą. „Vakarais, dažniausiai po darbo, eidavau pavakarieniauti į kavinę. Kartais nusipirkdavau karštą sumuštinį, ledų arba žurnalą ir sėdėdavau parke stebėdama prancūzus. Keletą kartų buvau užsukusi į lounge barą.

Šeštadieniai prasidėdavo labai romantiškai – su puodeliu kavos „latte“ bei keksiuku iš Paryžiuje populiarios užkandinės „Starbucks“.

Sekmadienius leisdavau man gražiausiame Paryžiaus rajone – Montmartre. Be abejo aplankiau ir keletą muziejų“, - svaigias akimirkas Paryžiuje prisimena E.Petraitytė.

Evelina – prisiekusi mados gerbėja, todėl savaime suprantama jog domėjosi ir mados naujienomis. Stažuotoja aplankė beveik pusę Paryžiaus boutique, nuolat skaitė mados žurnalus, o į Lietuvą parsivežė ne vieną porą naujų batų. „Mada – tai mano aistra“, - ryžtingai patikina Evelina.

Linksmuolė Paryžiaus gerbėja

Stažuotė Prancūzijos sostinėje buvo šeštoji Evelinos viešnagė Paryžiuje. Pirmą kartą aplankiusi meilės miestą Evelina jį beprotiškai įsimylėjo, todėl stengiasi aplankyti bent kartą per metus.

„Jei nebūčiau laimėjusi „Ežio stažo“ konkurso, vis tiek būčiau skridusi. Paryžiuje man labai patinka – žmonės prastai kalba angliškai, bet visada noriai padeda. Jei patys nesugeba išaiškinti – čiumpa už rankos ir pristato į norimą vietą.

Problemų turėjau tik su vėluojančiais taksi. Vieną vakarą reikėjo persikelti iš vieno viešbučio į kitą, todėl išsikviečiau taksi. Nesulaukusi pusvalandį, nusprendžiau eiti pėsčiomis, todėl dvidešimt keturių kilogramų lagaminą teko rankomis gabenti per visą miestą. Po didžiosios kelionės skaudėjo rankas ir pečius, tačiau žinojimas, jog esu Paryžiuje, visą skausmą it ranka nuėmė“, - linksmą istoriją prisimena Evelina.

Tai buvo ne paskutinis stažuotojos kuriozas dėl vėluojančių taksi. „Vieną vakarą susitarėme su kolegomis pabendrauti neoficialioje aplinkoje. Deja, mano nelaimei, į vakarėlį taip ir nenuvykau. Taksi, kurį išsikviečiau, vėlavo, todėl su kolegomis susitikti nepavyko. Akimirką gailėjausi, bet dabar dėl to neišgyvenu“, - linksmai pokalbį užbaigė „Ežio stažo“ nugalėtoja Evelina Petraitytė.

Gyvą, kelionės metu kasdien pildytą ir su daug iliustruotos medžiagos Evelinos naujienų tinklaraštį galite rasti

  • internete

  • Parašyk Redakcijai

    Sekite mus:

    Prenumeruok

    Naujienlaiškį

    Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis