Purvini iki ausų, tačiau laimingi

Tikras purvas, pačios tikriausios kliūtys. Netikri tik šoviniai, tačiau ir jie gali sužeisti. Bet svarbiausia – šauni atmosfera. Taip apie Rukloje vykusias tarptautines pratybas „Žalgiris 2008“ kalbėjo jos dalyviai: jaunieji Lietuvos šaulių sąjungos nariai ir svečiai – Jungtinės Karalystės kadetai.

Karas pagal susitarimą

Vykdami į Ruklą jaunieji šauliai ir kadetai žinojo, kad kariniame poligone jų laukia ne vasaros atostogos su vakarėliais iki paryčių. Penkias dienas trukusiose tarptautinėse pratybose jaunuoliai atskiruose būriuose mokėsi pagrindinių karinės taktikos veiksmų: organizuoti ir įveikti pasalą, saugoti karinę stovyklą, patruliuoti ir ardyti ginklus.

Pagal 2006 m. Lietuvos šaulių sąjungos ir Jungtinės Karalystės kariuomenės Hampšyro grafystės ir Vaito salos kadetų pajėgų susitarimą bendros šaulių ir kadetų pratybos organizuojamos kiekvienais metais.

Rugpjūčio 17–27 d. 25 jaunieji Lietuvos šauliai dalyvaus tarptautinėse pratybose „Užsienio draugas“, kurios vyks Jungtinėje Karalystėje, „Castlemartin“ karinėje bazėje.

Bilieto į šią elitinę karinę bazę kaina – sėkmingai įveiktas kliūčių ruožas „Šlovės takas“ Lietuvoje.

Vieni kitiems padėjo

„Norėtųsi paragauti užsienietiškos kareiviškos košės“, – trypčiodami prieš startą šnabždėjosi jaunieji šauliai.

Netrukus jų svajones nutraukė garsūs šūviai ir dūmų kamuoliai, po kurių mišrūs lietuvaičių ir britų būriai pajudėjo link tikslo.

Purvas kelnėse ir batuose, slidūs rąstai, krūptelėti verčiantys šūviai ir negailestingi uodai – visa tai kliūčių ruožo dalyviai išbandė savo kailiu.

Nors į Jungtinę Karalystę vyks tik 25 šauniausi jaunuoliai, noras konkuruoti, regis, nugrimzdo į šiltą purvą: jaunieji šauliai ir kadetai stabtelėdavo ir palaukdavo vėluojančių draugų, parkritusiems ištiesdavo ranką, o bijančius įveikti vieną arba kitą trasos dalį skatino garsiais šūksniais.

„Per pratybas instruktoriai ne kartą akcentavo, kad svarbiausia – komandinis darbas“, – nuo akinių valydamas purvą tikino septyniolikmetis kadetas Alenas. Trumpas interviu – atokvėpis prieš rąstų sieną. Ją uniformuotas jaunuolis įveikė be didesnių sunkumų.

Viltis miršta paskutinė

Trasa įveikta. Karo akademijos instruktoriai sumuoja rezultatus: nė vieno žuvusiojo, vienai šaulei patempta koja iki vestuvių tikrai sugis, jaunuolių nuotaika, nors veidai purvini, – puiki.

„Galėčiau dar kartą, be atokvėpio, įveikti visą trasą“, – užtikrino klaipėdietė Alina. Savo pasirodymą įvertinusi teigiamai, mergina vylėsi, kad ją įsidėmėjo ir instruktoriai, kurių balsas bus lemiamas dalijant kelialapius į Jungtinę Karalystę.

Lietuvos miškus išmėginusiems kadetams lietuvaičių bėdos – nė motais. „Kiek žinau, mūsų laukia fantastiškos ekskursijos po muziejus, žymias Lietuvos vietoves ir pažintis su jūsų šalies kultūra bei tradicijomis“, – džiūgavo kadetas Alenas.

„Sakoma, kad po uniforma dingsta lytis ir tautybė, tačiau turiu pasakyti, kad su lietuvaičiais labai linksma! O jau merginos...“ – keldamas nykštį į viršų šyptelėjo vaikinukas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis