Mindaugo stažas įrašų studijoje (foto)

Vilnietis Mindaugas Bružas nė neįsivaizdavo, kad šią vasarą jo laukia nepakartojama patirtis muzikos įrašų studijoje. Vaikinas beveik mėnesiui įsikūrė Švedijos sostinėje Stokholme dirbti garsios įrašų studijos „TMC Nordic“ projektų asistentu.

M.Bružas nuo pat ankstyvos paauglystės domėjosi muzika ir visada svajojo pasisukioti muzikos įrašų studijoje: „Visada norėjau pamatyti, kaip kuriama muzika ir kepamos kompaktinės plokštelės.“„Neįtikėtina, jog stažuotės metu tuo užsiimti teko man pačiam. Nesakau, kad visi darbai buvo malonūs bei įdomūs, tačiau didžiuojuosi, jog turėjau galimybę iš arti susipažinti, kaip gimsta muzikinės plokštelės“, - džiaugsmingai stažuotės patirtį prisimena Mindaugas.Patirtis leis pasiekti daugiauM.Bružas tikriausiai niekuomet nepamirš pirmojo įspūdžio, išlipus Stokholmo oro uoste. „Netikėjau tuo, kas vyksta, kur esu ir ką teks patirt“, - stebisi Mindaugas. Vaikinas tikina, kad pirmoji mintis, šovusi į galvą išlipus Švedijoje, buvo: „Oh, my God! I can‘t believe - this is happening.”Paklaustas, kokių charakterio ypatybių reikia, norint būti geru įrašų studijos asistentu, Mindaugas kiek sutrinka. „Svarbiausia – pasiryžimas ir tikėjimas savo jėgomis. Reikia įsikalti į galvą, jog tu gali įveikti viską, ką viršininkai paves padaryti. Natūraliai pradedi daryti tau paskirtus darbus, o kai juos įveiki, užplūsta neapsakomi jausmai“, - sudėtingą darbą prisimena Mindaugas.Paprašytas išvardinti dešimt priežasčių, kodėl verta dirbti vasarą, M.Bružas greitai permąsto stažuotės įspūdžius: „Nuotykiai, iššūkiai, patirtis, uždarbis, aplinkos pakeitimas, savo vertės įrodymas, veikla...

Ir tai ne viskas, ko pasisėmiau stažuodamasis Švedijoje. Tikiu, jog tik ateityje pajusiu visą naudą, kurią įgavau įrašų kompanijoje.“Kokybiškos muzikos mėgėjasHiphopo gerbėjas, „breikeris“ bei kompiuterinių žaidimų fanatikas Mindaugas savo pomėgių neatsisakė ir stažuotėje. „Kartą sugalvojau pasitreniruoti vienoje iš Stokholmo aikščių. Tokių kaip aš – milijonai ir kiekvienas ten užsiima patinkančia veikla“, - šypsosi laimėtojas.Vaikinas nepamiršo ir kompiuterinių žaidimų. Ne kartą apsilankė vietinėse kompiuterinėse ir vietoje surengė žaidimų turnyrus.Break dance šokėjas bei prisiekęs hiphop’eris už sunkų triūsą darbe nusprendė pats save apdovanoti. „Sugalvojau, jog mano senosios ausinės „pavargusios“, o viešnagė Stokholme – puiki proga įsigyti naujas.

Ten pardavinėjamos įvairiausių įmonių ausinės, todėl išsirinkau vienas geriausių ir įsigijau net dvi poras. Tikiuosi, jog ilgą laiką galėsiu mėgautis kokybiškai skambančia muzika“, - džiūgauja muzikos mėgėjas.Stokholmas – ideali terpė kultūriniams atradimams

Mindaugas tikina, jog laisvo laiko stažuotėje neturėjo itin daug. Darbo dienomis, vakarais, nebeužteko jėgų naktinėti, todėl visą dėmesį miestui Mindaugas skyrė savaitgaliais.

„Stokholmas man paliko labai didelį įspūdį. Jame gyvena apie du milijonus žmonių, o tai reiškia, kad mieste gausu įvairiausių kultūrų, žmonės propaguoja skirtingus gyvenimo būdo, aprangos, klausomos muzikos stilius.

Žavi, didelė ir spalvota kultūra. Tikiuosi, jog Stokholmą pavyks aplankyti dar ne vieną kartą“, - džiaugsmingai kelionės įspūdžius prisimena M.Bružas.

Nors „Ežio stažo“ nugalėtojui ir teko ne kartą pasiklysti Stokholmo metro perėjose, išgyventi autobusų vairuotojų streiką, patekti į kurioziškas situacijas nemokant vietinės kalbos – patirtis įrašų studijoje atsipirko su kaupu.

Lietuvos jaunimas – perspektyvų turinti naujoji kartaGrįžęs iš stažuotės, M.Bružas atskleidė paslaptį, jog nei jis, nei „TMC Nordic“ nenori nutraukti bendradarbiavimo. Vaikinas kalbėjo, jog jam sugrįžus į Lietuvą abi šalys nenutraukė bendradarbiavimo ir ėmėsi naujo projekto.

Nepraėjus nė mėnesiui po viešnagės Stokholme, Mindaugas pradėjo oficialiai dirbt įrašų kompanijoje „TMC Nordic“. „Darbdaviai buvo patenkinti mano darbu, o ir aš nenorėjau prarasti tokios pasitaikiusios galimybės.

Šiuo metu gaunu tiesioginių darbų iš „TMC Nordic“, kuriuos atlieku savo namuose. Kol kas ir aš, ir įrašų studija esame patenkinti vienas kito projektais“, - apie įspūdingą karjeros šuolį pasakojo Mindaugas.

Belieka džiaugtis, jog Lietuvos jaunimui suteiktas šansas padirbėti užsienio kompanijose gali tapti ilgalaikiu darbo bei bendradarbiavimo pasiūlymu. Lietuvos jaunimas – tai protingi ir žingeidūs žmonės, galintys kuo puikiausiai pritaikyti įgytas žinias užsienio korporacijose.

Mindaugo blogą galite

  • paskaityti čia.
  • Parašyk Redakcijai

    Sekite mus:

    Prenumeruok

    Naujienlaiškį

    Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis