Mados virtuvės tarnautojas

Molaroidas - įvairių grupių fotosesijų stilistas. Jam 25. Gimė Kaire. Pats sau yra tikras londonietis. Planuoja keltis į Niujorką.

Jo geriausia draugė - britiško „Vogue“ kūrybos direktorė Jaime Perlman. Jis mano, kad visi mes truputį rusai. Šiuo metu klausosi „Souixie Souix“, „Le Tigre“, „Republica“ – „Ready To Go“.

Molaroidas nekenčia džinsinio audinio ir netgi pripažįsta, kad jam pasaulis atrodytų geresnis, jei jame niekas nedėvėtų džinsų.

Jis - didžėjus tik kartais, bet interviu iš jo ima pats Jonty Skruffas. Šiais metais fotografas didžiuojasi savo „Balenciaga“ kolekcijos fotosesija.

Vienas ekstravagantiškiausių pasaulio stilistų Molaroidas Solomonas į susitikimą vėlavo, nes, kaip ir pridera, užtruko fotosesijoje (tąkart aprengė ir prieš objektyvą sustatė grupę „Simian Mobile Disco“).

Paprastai savaitgalio vakarais Londone jį gali pamatyti vaikštantį su ryškiu peruku ant galvos, penkiais diskobolais ant kaklo ir daug blizgesio ant visų kūno dalių.

Žmonės, kurie jį pažįsta, vadina jį tiesiog „superbrendu“.

Kai į „London Kicks“ ofiso virtuvę įbėgo apvalaus veido musulmoniško gymio vyrukas, sunkiai pažinau jį. Negalėjau patikėti, kad tai tas pats nuo vakarėlių priklausomas išsišokėlis.

Na, taip, truputį sustorėjo ir apsirengė kasdienius drabužius. Kaip pats sako, šiuo metu valgo daug saldumynų ir pats supranta, kad to rezultatas jau plika akimi matomas.

Bet visa tai nekeičia esmės: šiuo metu jis – vienas geriausių stilistų, kuris detaliai išmano mados virtuvę.

Kalbant apie maistą, mados virtuvė labai skurdi. Užtat ten daug pykčių, gėrimų ir spindesio.

- Tau patinka Britney Spears…

Molaroidas: jos paskutinis darbas „Piece of Me“ labai labai geras. Manau, kad klipe ji atrodo gerai.

- Bet dabar ne apie ją, o apie tave. Kuriame kūrybiniame etape esi šiuo metu „apsistojęs“?

Molaroidas: mano žurnalinė kūryba šiuo metu yra itin politiška. Aš komentuoju politinius reiškinius vaizdu. Taip pat ir tokius hardcorinius reiškinius kaip karas. Man patinka visa tai išsakyti mados kalba.

- O kokie tavo politiniai įsitikinimai?

Molaroidas: kai įkūriau savo pirmą žurnalą, pirmame jo numeryje įdėjau savo fotosesiją, kurioje pirmame plane ryškėjo mano musulmoniškos šaknys, mada – tuo atveju šviečiantys balti drabužiai – tapo antraeiliu dalyku. Tai buvo „nesveika“ fotosesija, aš tau sakau. Vėliau šias idėjas pradėjau lipdyti „i-D“ žurnale.

- Kaip tu susidėjai su „i-D“?

Molaroidas: tuo metu, kai dirbau kitame žurnale, „i-D“ pradėjo mane persekioti, rašinėti el. laiškus: „ei, Mol, padaryk mums kokią „nesveiką“ fotosesiją“.

Taigi nuėjau į 25 metų „i-D“ gimtadienio vakarėlį. Po jo viskas ir prasidėjo. „I-D“ išspausdino mano nuotrauką per visą puslapį ir tai buvo bene pats maloniausias dalykas, kuris man yra nutikęs. Juk „i-D“ yra stiliaus biblija. Bent jau čia, Londone. Be to, „i-D“ tuomet jau dirbo mano gyvenimo herojė – stilistė Caroline Baker.

- Daug darbo „i-D“?

Molaroidas: aš pradėjau dirbti su įvairiais „i-D“ fotografais. Ir galiu tau pasakyti, kad jų darbas ten nėra pats didžiausias, nes būtent stilistas nusako kadrą, kurį fotografui belieka teisingai apšviesti ir nufotografuoti.

- Tavo pirmieji „i-D“ fotosesijų „nuskymai“.

Molaroidas: pradėjau nuo moterų, kurios yra „galingos“. Vadinamosios Atėnės. Po to perėjau prie futuristinių motyvų.

Futuristiniai motyvai atėjo iš mano domėjimosi mistika. Tuomet labai susižavėjau sidabru ir balta spalva. Vėliau jau buvau „sėdęs“ ant futuristinių superherojų.

- Ką tu matai ateityje?

Molaroidas: aš nežiūriu atgal, tik į priekį. Dabar mes vis dar gyvename postmodernistinėje aplinkoje, bet ateityje galėtume atkreipti daugiau dėmesio į religiją. Dabar ji yra kiek primiršta. Mano nuomone, ortodoksų religija greitu metu ateis į madą – formos ir spalvos.

- Iš kur „gavai“ tokį stiliaus pojūtį?

Molaroidas: studijavau grafinį dizainą, bet nebaigiau studijų. Pradėjau dirbti įvairiuose žurnaluose. O stilisto karjerą pradėjau nuo internetinio pažinčių portalo reklaminės fotosesijos.

Toje fotosesijoje buvo fotografuojami modeliai su paskolintais D&G, „Prada“ ir kitais drabužiais. Bet man patinka dirbti su kur kas ekstravagantiškesniais dizaineriais.

- Kiek kainuoja tavo fotosesijos?

Molaroidas: jos tikrai nėra brangios. Žmonės dažnai man sako, kad, matyt, turiu milijoninius biudžetus fotosesijoms, bet tai netiesa.

Man yra iššūkis padaryti kuo įspūdingesnę fotosesiją už kuo mažesnes išlaidas. Manau, daugiausia mano fotosesijose kainuoja apšvietimo nuoma.

- Manau, tikrai turėtum didžiuotis savo darbais. Juk dar esi jaunas, o jau leidi sau atsisakyti gerų pasiūlymų iš „Vogue“ žurnalo.

Molaroidas: tu teisi. Aš įsisukau į mados pasaulį be niekieno pagalbos. O juk visi mes žinome, kad mada – tai pats žiauriausias verslas. O Londone ypač sunku dirbti mados pasaulyje.

Nei Niurjoke, nei Paryžiuje nėra tokios negailestingos konkurencijos. Visi čia vieni kitus kapoja ir kritikuoja. Ir mane daug kas kritikuoja, bet aš niekada nei spaudoje, nei kur nors kitur neatsikertu į jokius komentarus.

Jie neverti mano energijos. Tačiau jei karjerą mados pasaulyje „padarai“ Londone, vadinasi, gali ją padaryti bet kur kitur.

- Tai galbūt kelsiesi į, pavyzdžiui, Niujorką?

Molaroidas: o, kaip atspėjai? Taip, planuoju ten persikelti, kai tik pastatysiu ant kojų „London Kicks“ projektą. Taip, į Niujorką dabar veržiasi visi, nes „alkani“, o ten dabar visi pinigai (juokiasi).

- Kokio trendo laukimu dabar gyvena Londonas?

Molaroidas: nu rave baigėsi ir gerai. Dabar kuriasi kažkas, ką man dar sunku įvardinti. Manau, kažkas superwownaujo gims iš kelių vakarėlių.

Rytų Londone – tai „Nuke Em All“ ir buvusiose „Boombox“ patalpose vykstantys ketvirtadienio vakarėliai. Jie žada naują kažko didelio bangą. Mes dar pamatysim.

- Ką pastaruoju metu valgai?

Molaroidas: aš esu saldumynų fanatikas. Šokoladas ir bananai – mano mėgstamiausi. Tačiau valgyti yra labai nemadinga (juokiasi).

- Jei tu taip sakai, tai man įdomu, kas darosi modelių galvoje, kalbant apie maistą.

Molaroidas: jie mėgsta sakyti, kad dievina pyragus, šokoladinius saldainius, bet dažnai net nežino jų skonio.

- O žmogaus stilius ir madinga išvaizda priklauso nuo kūno sudėjimo?

Molaroidas: nemanau. Na, gal iš dalies. Bet čia labai svarbus pasitikėjimas. Kas iš to, kad manekenės turi gražius kūnus, bet jos dažniausiai rengiasi žiauriai nuobodžiai.

Tiksliau neretai jos net neturi stiliaus… su savo tais skinny džinsais. O juk jos galėtų atrodyti žymiai geriau.

- Kokiam produktui jauti slaptą aistrą ir kartais jo tylomis pavalgai?

Molaroidas: na, visi mes sunkiai kartais atsispiriame greitam maistui ir alkoholiui, aišku. Bet tai yra taip nemadinga…

Greitas maistas, turiu omeny. Nors, žinoma, šiek tiek juokauju, juk valgyti privalome visi. Dievas gali nevalgyti.

- O tu pats gamini sau?

Molaroidas: retai, kaip matai (juokiasi). Tačiau geriausiai man išeina pagaminti ką nors iš somaliečių virtuvės.

- Tavo planai artimiausiai savaitei.

Molaroidas: fotosesijos, fotosesijos. Šiuo metu dirbu su dviem projektais „i-D“ žurnalui. Taip pat jau galvoju apie Mary Katrantzou mados kolekcijos pristatymą. Esu pakviestas jame dalyvauti kaip kūrybos direktorius.

Po oficialiojo pokalbio Molaroidas pakvietė mane padėti jam išrinkti vyrišką modelį artimiausiai fotosesijai. Iš penkiolikos kiečiausių Londono modelių vos keli buvo tikrai vyriški.

Molaroidas žiūrėdamas kiekvieno „portfolio“ vis kartojo: „Man reikia normalios orientacijos modelio su vyrišku, tvirtu kūnu.“

Tuo metu aš pagalvojau, kol bet kuriam stilistui to reikės, kūno kultas išliks viską valdantis ir už mados virtuvės ribų, sakyk ką nori.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis