DJ Lionas su savo mergina susipažino tualete

DJ Lionas – Herbetas Ščipokas daugelį metų groja klubuose ir veda renginius. Herbeto paklausinėjome apie karjeros pradžią, klube siaučiančias merginas, naujas pažintis ir vakarėlius iki ryto su klubine chebra.

Šią vasarą vieną Lietuvos klubą sudrebino jo organizuojamų renginių ciklas „Pašėlusios kojotės“. Kas ten vyko ir ko Herbertas moko jaunuosius diskžokėjus, skaitykite čia.

DELFI gatvė: esi renginių vedėjas ir didžėjus. Kaip suderini šiuos abu darbus?

DJ Lionas: suderinti šiuos darbus iš esmės nėra sunku, bet ir nelengva. Tiesiog vienu metu porai valandų tampi vedėju, o vėliau, vos spėji išlįsti iš persirengimo kambarėlio jau eini prie DJ pulto ir padedi žmonėms dar labiau įsijausti į vakarėlio siautulį.

DELFI gatvė: kada ir kodėl pradėjai vesti renginius?

DJ Lionas: renginius pradėjau vesti nuo keturiolikos metų mokykloje, susirgus vienam iš vedėjų, kuris turėjo vesti Lietuvių kalbos mokytojos organizuojama renginį „Kalendoriaus šventė". Mokytoja žinodama, koks esu iškalbus ir juokdarys, man pasiūlė jį pakeisti, o aš ir neatsisakiau, nes tuo metu jau lankiau dramos studiją.

DELFI gatvė: kodėl susidomėjai didžėjaus profesija?

DJ Lionas: didžėjaus profesija susidomėjau penkiolikos metų, kai mano miestelyje buvo paskelbta „DJ fiesta". Turėdamas tik du CD, nusprendžiau sudalyvauti. Nė nebuvau lietęs DJ pulto ir pora valandų prieš renginį tik jį pamačiau. Teko pagroti, tada užėmiau trečią vietą.

DELFI gatvė: ir tada nusprendei sieti ateitį su didžėjaus profesija?

DJ Lionas: aš nuo pat mažens sakiau, kad būsiu muzikantas. Tik išėjo taip, kad moku groti CD, ir labai gerai malti liežuviu. Po laimėtos trečiosios vietos, gavau pasiūlymą padirbėti viename klube savaitgaliais. Tada apie tai, kad pasieksiu tai, ką dabar turiu, negalvojau, tiesiog buvo labai faina ir dariau tai kas man labiausiai patiko.

Tik po trečiosios vietos supratau, kad aš galiu pasiekti dar daugiau ir siekiau. Siekimas tapo ir hobiu, ir pragyvenimo šaltiniu, ir gyvenimo būdu. Muzika, žmonės, scena tai - mano gyvenimas.

DELFI gatvė: ar lengva – būti geru didžėjumi?

DJ Lionas: didžėjai kaip ir žmonės daro klaidų ir iš jų mokosi, kad jų nebeliktų. Bet gerų didžėjų, kurie galėtų sumiksuoti skirtingus muzikos žanrus yra nedaug. Tikrai geru didžėjumi nėra lengva būti.

DELFI gatvė: koks yra tikrasis didžėjaus darbas?

DJ Lionas: tikrasis didžėjaus darbas yra nelengvas, o ypač tada, kai susirenka reikli publika ir žmonės, kurie nemoka linksmintis.

Vieni galvoja, kad pasistatom kompiuterį (taip nuo šiol daro labai daug žinomų didžėjų) ir einam alaus gerti. Taip nėra, didžėjus renka muziką, vėliau atitaikęs ritmą, tempą, bando su ekvalaizeriais sumiksuoti dainas taip, kad jos grotų vienodu tempu.

DELFI gatvė: kokias savybes turi turėti žmogus, kuris nori tapti didžėjumi?

DJ Lionas: vienintelė savybė, ką turi turėti - gerai nuspėti susirinkusios publikos norus, muzikos stilių. Ir, žinoma, gerai miksuoti, kartais jei reikia ir paskatinti publiką šūksniais. Manau, reikia būti linksmu žmogumi.

DELFI gatvė: ką galėtum jaunuoliams patarti, kurie nori tapti didžėjais?

DJ Lionas: nesekiokit senų madų, negalvokite, kad jei būsi didžėjus visos panelės norės su tavimi draugauti, šis dalykas būna retai. Pirma reikia daug dirbti, o paskui svajoti.

DELFI gatvė: o prie tavęs lipo panos tavo karjeros pradžioje?

DJ Lionas: kai pradėjau groti, beveik kiekviena panelė svajojo tuo metu turėti vaikiną didžėjų, tai panelės visada rašinėdavo laiškelius, atėjusios į klubą išsiųsdavo vaikiną namo ir sulaukusios pabaigos pasisiūlydavo su manimi atsigerti. Buvo visko, oi kaip gera tai prisiminti (šypsosi).DELFI gatvė: didžėjaus darbas nėra atsiejamas nuo merginų, alkoholio, narkotikų. Ar lengvai atsispiri šiems dalykams?

DJ Lionas: narkotikų nevartojau ir ne nevartosiu, alkoholio kartais būna, o merginos…. Aš jų nebepastebiu, nes jau per daug apie jas žinau (juokiasi).

DELFI gatvė: nepastebi merginų, nes jau daug žinai apie jas? Kodėl nepastebi merginų klube? Gal jos visos yra laisvo elgesio merginos?

DJ Lionas: tiek ilgai pradirbęs klubuose supranti vieną dalyką: klubinė pažintis trunka neilgai. Dėmesį atkreipiu į gražias paneles, kurios gražiai atrodo, gražios akys, veido bruožai ir daugiau nieko, nes klubuose jau ateinu tik atsipalaiduoti, o ne ieškoti pažinčių.

DELFI gatvė: ar rodai dėmesį klube esančiomis merginomis? Gal gali pasakyti, kaip rodai tą dėmesį?

DJ Lionas: kartais parodau: žvilgsniu susikaupęs pasižiūri, kai keiti dainas, o šiaip tiesiog jos mane greičiau pastebi, nei aš jas (šypsosi).

DELFI gatvė: ar merginos prašo tavo telefono numerio? Kurioms merginoms duodi savo telefono numerį?

DJ Lionas: duodu tik toms, kurios yra vertos dėmesio, o toms su kuriomis po darbo išvažiuoju tai net neduodu, nes kam to bereikia… Kai gauni ryte ko nori, paskui ir medus nebebūna saldus.

DELFI gatvė: jei prie tavęs prieina tavo grojama muzika nepatenkintas klubo lankytojas ir pasako, kad leistum tokią, kokią nori jis. Kaip reaguoji į tokius lankytojus?

DJ Lionas: tokių lankytojų yra buvo ir bus, o tiesiog atėjęs ir išsako savo nuomonę ir klausia: „Ar pagrosiu?" užtenka vieno žodžio, mes jį vadiname stebuklingu „20lt", tada jau jisai arba moka, arba išeina, o kartais pasiūlau apsilankyti bažnyčioje išpažinties (šypsosi).

DELFI gatvė: vasarą vyko viename klube tavo rengiamas renginys „Pašėlusios kojotės“. Ar gali papasakoti apie renginių ciklą „Pašėlusios kojotės“?

DJ Lionas: renginiu ciklas „Pašėlusios kojotės“, tai visiems gerai žinomo filmo „Coyote Ugly” (lt. „Pašėlusios kojotės“) ekranizacija gyvai.

Atkurtos filme esančios rungtys: vyro pardavimas, moters pardavimas, vandens purslai publikai, šokiai ant baro ir šėlionės su kojotėmis iki pat ryto. Visi penki vakarėliai išlieka panašūs su rungtimis ir t.t. Bet tuo pačiu skiriasi vakarėlio temos. Kojotes tampa ir „Abba“ laiku kojotėmis, vėliau keliasi į paplūdimį, kur saulė kaitina ir smėlis karštas.

Didžiulis baras scenoje palieka įspūdi visiems tiek ant jo šokantiems, tiek palaikantiems šokėjas. Kiekvieno vakarėlio metu mes išrenkame dvi merginas, kurios vėliau dalyvauja finale ir susikauna dėl „Kojotės 2008“ nugalėtojos titulo.

DELFI gatvė: ar publika yra kaprizinga? Tavo manymu, kokia publika lankosi naktiniuose klubuose?

DJ Lionas: klubus renkamės individualiai, o žmonės, atėję į tą klubą, jie jau žino, kur eina ir ko gali tikėtis. O publika visada buvo, yra ir bus kaprizinga, nes čia - Lietuva.

DELFI gatvė: kaip reaguoji, kaip klube stovi prie pulto graži mergina?

DJ Lionas: paprastai, tiesiog su ja pakalbame apie muziką ir panašiai, o paskui pasiklausau, kaip jai sekasi miksuoti. Moterys visada atrodo gražiai visur.

DELFI gatvė: kokia yra tavo nuomonė, kurie yra geresni didžėjai merginos ar vaikinai?

DJ Lionas: aš niekada nediskriminuoju nei moterų, nei vyrų, o mano manymu geri didžėjai - merginos ir vaikinai, tai priklauso nuo jų pačių „išprusimo“ laipsnio.

DELFI gatvė: ką pasakytum tiems, kurie sako, kad klubinė muzika yra mirusi?

DJ Lionas: klubinė muzika nėra mirusi, tiesiog atsibodusi. Muzika reikia mokėti lanksčiai pritaikyti, kad ji nemirtų.

DELFI gatvė: o kaip atrodo tau mūsų klubai ir jų muzika?

DJ Lionas: yra gerų klubų, bet didžėjai ir muzika yra ne kas. Didžėjus gerus jau stumia iš klubų, nes jų vietas užima „studentai“ - kaip mes juos vadiname, kurie groti nemoka, pigiai ima, o valdžiai klubo - vienodai.

DELFI gatvė: ar esi buvęs užsienio naktiniuose klubuose? Ar labai skiriasi jie nuo mūsų klubų?

DJ Lionas: buvau, ir manęs paprašė vienas didžėjus sugroti kelias dainas, tai išsirinkęs tris dainas iš jo CD sumiksavau ir publika reagavo „nerealiai“. Užsienyje žmonės moka linksmintis labiau, nei mūsiškiai.

DELFI gatvė: kokios muzikos klausaisi namie, automobilyje?

DJ Lionas: mėgstamiausias stilius – R’n’B.

DELFI gatvė: ar turi merginą šiuo metu? Ar ji nepavydi tavęs, kai tu groji klube?

DJ Lionas: taip, turiu, ir jinai nė kiek nepyksta, nes toks yra mano darbas, kaip ir visų kitų, tik aš nesėdžiu ofise tarp keturių sienų ir nemaigau klavišų visą dieną. Jinai pakankamai supratinga ir manimi pasitiki, ir jokių pavydo scenų nekelia namie.

DELFI gatvė: gal su savo dabartine mergina susipažinai klube?

DJ Lionas: taip, susipažinome klube.

DELFI gatvė: kaip susipažinote? Tiesiog tu priėjai prie jos, ar atvirkščiai buvo?

DJ Lionas: atsitiko gan visai keistai, nei aš, nei jinai nepriėjome. Tiesiog tą vakarą su grupe rengėme pasirodymą klube ir po koncerto su keliomis gerbėjomis prisėdome prie baro, išgėręs kokteilių, užsimaniau į tualetą ir nubėgau ten, bet ten kažkoks vaikinukas užsirakinęs duris buvo, tai pagalvojau, kodėl į moterų tualetą neužsukus… ( juokiasi).

Nutaikęs progą išsmukau į jų tualetą ir kaip tik tuo metu atėjo jinai su drauge ir pradėjo mane apkalbinėti, tada dar luktelėjau, nes labai įdomu pasidarė (šypsosi). Nutaikęs progą išdidžiai išėjau ir pradėjau juoktis, tiesiog reikėjo jas pamatyti.

Aš jai pasakiau: „jei nori kaltę išpirkti, pakviesk mane į pasimatymą ar vakarienės restorane“. Tai mergina taip ir padarė susitarėme dėl vakarienės. Susitikom restorane, kuriame įsižiebė meilė.

DELFI gatvė: ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

DJ Lionas: laisvalaikiu mėgstu labai skaniai pavalgyti, nueiti į kino teatrą, pasižiūrėti kino filmą, vasarą leidžiu su draugais gamtoje, mėgstu apsilankyti teatre, kartais pažaidžiu krepšinį, futbolą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis