Modelio darbas - už grožį niekas nemoka

Dažna panelė svajoja tapti modeliu. Vaikščioti podiumu su gražia suknele, būti fotografų objektyvų centre, suktis žymių vaikinų kompanijoje. Vis dėl to modelio darbas skirtas ne bet kam. Net idealūs kūno matmenys nėra merginų sėkmės garantas. Tad ko gi reikia merginai, kuri nuo mažų dienų svajoja apie manekenės karjerą?

DELFI gatvė kalbėjosi su modelių agentūrų vadovais ir siekė išsiaiškinti, kuo gi grįstas kelias į modelių karjeros viršūnę.

Jaučiasi kaip prekės

„Kuo lieknesnė, tuo gražesnė“ era - jau praėjo. Dabar modelių agentūros dairosi gražių, bet ne per lieknų merginų, labiau atitinkančių standartinės merginos bruožus. Atrankos vyksta nuolat, tik reikia pasidomėti, kurioje agentūroje kada vyksta „casting’ai“.

Norinčios siekti modelio karjeros gali rašyti laiškus į agentūras, siūsti gyvenimo aprašymus ir nuotraukas.

Merginos turi būti aukštos ir lieknos, tačiau kūno matmenys yra tik vienas iš atrankos kriterijų. Vertinamos merginų akys, veidas, oda plaukai, net dantys, ūgis. Ne antraeilis kriterijus – asmeninis žavesys. Mergina turi gebėti pakerėti publiką ne tik kūno grožiu, bet ir asmenybe.

Anot „Modilinos“ atstovės, idealūs matmenys nepadėjo laimėti atrankos nė vienai merginai, kuri buvo kvaila ar ne itin graži iš vidaus.

Modelių atrankose gali dalyvauti merginos nuo 14 iki 21 metų. Žinoma, jei tai vaikų atranka ar renkami žmonės reklamai, gali būti taikomi kitokie reikalavimai. Individualiai merginai gali prireikti 10 – 20 minučių, kad ją „patikrintų“, su ja pasikalbėtų ir nuspręstų, ar mergina gali dirbti modelio darbą.

Kai kurios merginos modelių atrankų metu jaučiasi kaip prekės – jas apžiūrinėja nuo galvos iki kojų, jas čiupinėja, matuoja, kamantinėja.

„Nuo kiekvienos merginos požiūrio priklauso, ar ji jaučiasi kaip prekė, ar ne. Jeigu mergina taip jaučiasi, tai tikriausiai modelio darbas yra ne jai,“ – teigia Kaune įsikūrusios modelių agentūros „PMST Lithuania“ direktorė Agnė Ivanauskaitė.

Taigi, tik mokėti šypsotis ir turėti dailų kūną - neužtenka. Tačiau, anot A. Ivanauskaitės, jų agentūros patirtis rodo, kad daug dirbant ir norint daug kas yra pasiekiama. Agentūros pataria į atrankas ateiti, atrodant natūraliai, be makiažo, apsirengti švariais ir tvarkingais rūbais, atrodyti neiššaukiančiai bei atsinešti maudymosi kostiumėlį, mini sijoną ir aukštakulnius.

Dirbti be atokvėpio

Merginoms, svajojančioms apie modelio karjerą, derėtų suprasti, kad šis darbas nėra lengvi pinigai, vaikinų dėmesys, gražūs rūbai, fotoapratų blykstės. Į pripažinimą – kelias ilgas. Ir tikrai ne visoms lemta jį pasiekti.

Pirmiausia, viską lemia atranka. Kai kurioms merginoms nepasiseka, tačiau nederėtų dėl to nuleisti nosies. Ne visada nesėkmės priežastis yra keli papildomi kilogramai, nieko neišsiskiriantis veidas ar dar kas nors.

Vertėtų pabandyti ir kitoje agentūroje, mat negali žinoti, gal būtent jie ieško tokių kaip tu. Kiekviena agentūra dirba su skirtingais merginų tipažais, vienos agentūros atrenka modelius Paryžiui, kitos – Milanui, todėl nedera nuleisti rankų. Ypač tada, jei modelio darbas – vienintelė aiški ir skaidri merginos ateities vizija.

Vis dėlto grožis yra niekas be išsilavinimo. Ne tik dėl to, kad paneigtų stereotipus, kad modeliai serga tuštybės manija ir yra kvaili. Modelio darbas netrunka amžinai – merginos nebekviečia fotografuotis, nekviečia į madų pristatymus, kai jai sukanka tam tikras amžius.

Merginai gali pradėti nebesisekti, juk visuomet į rinką ateina jaunesnių. Todėl reikia galvoti, iš ko duoną valgysi, pasibaigus šlovės valandai.

Ką aukoja mergina, pradedanti modelio karjerą?

„Jei mergina protinga - ji neaukoja nieko, kaip tik gauna iš to daug naudos – savarankiškumą, supratimą kaip uždirbami pinigai, kalbų žinias, pasitikėjimą savimi, skirtingų šalių ir kultūrų pažinimą,“- sakė A. Ivanauskaitė.

„Dažnai jos nieko neaukoja, nes modelio karjera yra likimo dovana joms – puiki išvaizda, kurią davė Dievas, ir geras vadovavimas, kurį suteikia agentūra. Priešingai – tai joms atveria galimybes,“- teigė „Modilinos“ atstovė.

Vis dėlto, jauni modeliai turi išmokti derinti darbą su mokslais, ryžtis keliauti. Vienareikšmiškai, modelio darbas – ne lengvi pinigai, o sunkus triūsas. Už gražias akis niekas pinigų nemoka. Mergina turi nuolat tobulėti – svarbi veido mimika, laikysena. O tam, kad būtų padaryta tokia graži nuotrauka, kaip matome žurnaluose, reikia kur kas daugiau nei vieno žmogaus pastangų. Su mergina dirba stilistai, fotografai, visažistai.

Į agentūras kreipiasi nemažai merginų, norinčių išgarsėti. Tačiau tik sunkiu darbu ir pasiaukojimu ateina pripažinimas. Nors ir tai ne visada…

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis