Kipšui ruduo - melancholiškos bei harmoningos kūrybos metas

Ne vieno dainininko apdainuotas, ne vieno rašytojo aprašytas, kažkam depresiją „varantis“, o kažkam ir kūrybingumą skatinantis rudens sezonas atnešė į Kipišo stovyklą kūrybingumo vėjus.

„Nežinau kodėl, bet pamačius geltonuojančius lapus už lango tarsi apsėstas pradėjau kurti. Žodis prie žodžio, ketureilis, kuris po truputi susilieja į bendrą eilėraštį ir tikriausiai kažkada pataps daina, bent jau iki šiol taip būdavo,“ - pasakoja Kipišas.

Muzikos prodiuseris prisipažįsta, kad eilėraštis, kuris gimsta rudens metu, skiriasi savo nuotaika nuo bet kurio kito kūrinio parašyto ne rudenį. Pasak Kipišo, rudenį sukurti kūriniai dažniausiai išsiskiria savo šilta energetika. Rudens dainos išeina melancholiškos, labai romantiškos ir harmoningos.

Kipšas - autorius daugiau nei penkiasdešimties dainų tekstų, kurie paskui buvo atliekami ne tik paties, bet ir kitų Lietuvos muzikantų bei atlikėjų. Tokiais romantiškais tekstais dažniausiai susidomi silpnosios lyties atstovės. Tai tampa nedideliu sunkumu vyrui, autoriui, kuriam reikia perrašyti tekstą būsimai dainos atlikėjai.

Kaip pavyzdinį rudeninės nuotaikos dainos tekstą, Kipišas mini kūrinį „Mintys apie tave“, kurį galima rasti Mijos albume, arba dainų „Nieko geriau nėra“ bei „Tik vakare“ eiles, kurias kažkada atliko Atlanta.

„Nors ir minėtos dainos yra apie meilę, meilės tema tekstuose dominuoja ne visada, - pasakoja Kipišas. - Dažnai rudeninės nuotaikos paveiktas, parašau ir kokį nors tekstą „pramirkytą“ svetimu skausmu, toks pavyzdžiui, buvo tekstas Lietuvos hiphopo atstovo Skripo dainai „Dar vienas šansas“, kurią jis įrašė kartu su Wee Diavara“.

Sau ir projektams, kuriose Kipišui teko dainuoti, dainų tekstai dažniausiai rašomi vasarą, jie labai skiriasi nuo rudeninių. Kipišo solinėje kūryboje bei kūryboje projekte „Kastaneda“ dažniausiai gimdavo linksmi bei šmaikštūs dainų tekstai, tokie kaip „Sombrero“ arba „Viskas ko reikia“. Ypatinga vasariška nuotaika pasižymi reggae projekto „Green sun club“ dainos, kurias „sukdavo“ ne tik Lietuvos bet ir Ukrainos bei Rusijos radijo stotys.

Lapai vis krenta, žalios spalvos už lango vis mažiau, o tai reiškia, kad rudens sezonas šiais metais žada Kipišui tokį pat kūrybingą laiką kaip ir įprasta, tad linkime jam parašyti dar ne vieną gražią dainą, dar ne vieną lyrišką tekstą, kurį jis rašo, sekdamas mūzomis, ir nesvarbu, ar šios mūzos vardas vasara, ar ruduo...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis