J. Šeduikytė užstodavo mokyklos „blogiukus“

Turbūt visi pradedantys atlikėjai Jurgai Šeduikytei gali tik pavydėti tokio debiuto. Atlikėja 2006 metais laimėjo beveik visus įmanomus muzikinius apdovanojimus: Lietuvoje - geriausio albumo, geriausios atlikėjos, geriausio debiuto, geriausios dainos ir kitose nominacijose.

Po metų Jurga tapo pirmąją Lietuvos atlikėja, kuri laimėjo MTV Europos muzikos apdovanojimą.

Karjeros pradžioje liejosi šampanas

Jurga Šeduikytė savo karjerą pradėjo Lietuvos muzikos akademijoje, kur dainavo su „bigbendu". Vėliau dainavo grupėse „Media Luna" ir „El Quadro". Taip eidama iš vienos grupės į kitą, atlikėja išbandė įvairiausius muzikos stilius, kol suprato, kokį muzikos stilių norėtų kurti.

„Tiek tuomet, tiek dabar muzikinis stilius man atrodo tik kaip vienokios ar kitokios emocijos išraiškos būdas, forma. Formą galima nukopijuoti, o turinį turi sukurti pats. Kai supratau, kad noriu kažką papasakoti, tuomet ir užbaigiau kažkada pradėtas dainas," - pasakoja Jurga.

Paskui Jurga dainavo merginų grupėje „Muscat". Atlikėja pasakoja, kad šis muzikinis etapas buvo tam, kad ji suprastų, jog nori dainuoti savo kūrybos dainas. Dainuodama „koverius“, ji jautėsi ne savame kailyje.

Jurgai viena mėgstamiausių dainų, kurios „koverį“ gali dainuoti nuolat - tai „Radiohead" daina „Creep". Ši daina buvo, matyt, arčiausiai to, ką atlikėja norėjo dainuoti viena.

Atlikėja pasakoja, kad „Muscat“ dūkdavo ir šėldavo kaip priklauso merginų grupei. Per tuos metus merginos ir verkdavo kartu, ir pykdavosi, ir per repeticijas gerdavo šampaną.

Dabar atlikėja susitinka su grupės merginomis tik kaip su geromis pažįstamomis.

„Būti matomai – prizas“

Grupės gyvavimo metais Jurga vedė LRT muzikinę laidą „Lietuvos dainų dešimtukas". Tuo metu, kai Jurgai paskambino laidos prodiuseris Jonas Vilimas ir pasiūlė vesti šią laidą, mergina buvo priblokšta, tai jai buvo didžiulė pagarba.

Vėliau ji suprato, kad būti matomu - prizas, ir dar daugiau - išbandymas. „Turi galvoti apie kiekvieną savo judesį ir žodį – tai sunku, kai plaukai stojasi piestu nuo tiesioginio eterio baimės.

Buvo etapas, kai supratau, kad arba turiu eiti lauk iš laidos, arba surasti lietuviškos popmuzikos scenoje kažką man labai artimo. Neslėpsiu – ne visuomet tai būdavo dainos. Kur kas įdomiau pasidarė tuomet, kai pradėjau krėsti visokius pokštus ir pasidomėjau atlikėjų kasdienybe. Kai kurie jų atsiskleidė visiškai kitokioje šviesoje", - pasakoja dainininkė.

Būdama televizijos laidos vedėja, Jurga sužinojo kitą tiesą apie televiziją, kad teorija, kurią dėstė Žurnalistikos institute, gerokai skiriasi nuo praktikos. Vedant laidą, taisyklių nėra, nes publikos nuotaika priklauso ne tiek nuo to, ką rašo vadovėliai, o nuo tos dienos oro, nuotaikos.

Koks jausmas - vedant televizijos laidą? „Nuogas žmogus prieš minią žiovaujančios publikos, kurią turi sudominti."

Dainininkė sugrįžtų į televiziją tik su tokiu projektu, kuris pastūmėtų ją į priekį. Jurga norėtų sugrįžti ten, tik tuo atveju, jei galėtų vesti laidą be streso ir jausti, kad žiūrovams tai įdomu. Ji nebūtinai būtų vedėja, norėtų padirbėti ir už kadro.

Andriaus Mamontovo pastūmėta

Prieš porą metų J. Šeduikytė susipažino su Andriumi Mamontovu ir „M.P.3" agentūra: „Jų pastūmėta pradėjau solinę karjerą ir nuo to laiko pamilau sceną“.

Išleidusi albumą „Aukso pieva" , atlikėja sulaukė daug gerų atsiliepimų, gavo daugybę muzikinių apdovanojimų. „Jaučiausi kaip gavusi netikėtą dovaną, mat prizai nebuvo mano muzikos tikslas. Kita vertus, su kiekvienu prizu auga publikos reikalavimai.

Vieni tikisi, kad tavo muzikinė praktika tęsis panašia linkme, kiti siūlo keisti šukuoseną, tretiems nepatinka angliškos dainos. Visiems neįtiksi, todėl stengiausi ir toliau tiesiog kurti tai, kas man gražu – o žmonės turi teisę atsirinkti ir priimti tai arba ne," - kalba atlikėja.

Jurga pasakojo, kad dainos tekstai ir muzika jai gimsta netikėtai. Ji kuria dainas vonioje, kelionėse, kavinėje. Labiausiai atlikėja džiaugiasi tomis dainomis, kurios gimsta „pilnos“ – iškart su tekstu ir muzika.

Prie kitų dainų tenka pasėdėti ilgiau. O tokių dainų - daug, jų tekstai dar neužbaigti ir laukia savo eilės. Brangiausi tekstai dainininkei - „Per silpna", „Tyliai", „Sandman's Child", „Angelai".

Lapkričio mėnesį Vilniuje bus surengtas paskutinis Jurgos koncertas šiais metais. Koncerte suskambės naujos dainininkės dainos, bei kūriniai iš albumų „Aukso pieva" ir „Instrukcija", kai kurias dainas išgirsite visiškai kitokias nei įprasta. Atlikėja labai pasiilgo scenos, publikos ir savo komandos.

Šlapia per koncertą

„Vieno vasarinio koncerto metu Šventojoje mūsų mylima vadybininkė Laura tapo šlapia, nes kalbėdama telefonu ėjo ir nuėjo… į baseiną, kuris tyvuliavo tiesiai prieš sceną. Taip ji ir liko stovėti, pakeltomis rankomis, ant baseino dugno. Skolinau jai sijoną ir šluostėme šlapią nosį," - linksmiausią įvykį ant scenos pasakojo Jurga.

Įvertinimai dar ne viskas

Pats brangiausias apdovanojimas atlikėjai - pats pirmasis „Radiocentro", paskui tarptautinis MTV apdovanojimas, o netikėčiausias apdovanojimas, tai - žurnalo „Moteris" Metų moters titulas. Šį pavasarį atlikėja tapo ir rašytoja, išleido knygą „Pasaka apie Slieką ir jo draugą Pašiauštą".

Kovoja su blogomis emocijomis

Jurga ne tik dainomis stebina publiką, bet naujomis šukuosenomis. Atlikėją keistis priverčia augantys plaukai, oro ir nuotaikų kaita. Taip pat vaikystės svajonės.

Jurga nenurimo tol, kol nenusikirpo trumpai, kad galėtų susišiaušti skiauterę. Šukuosenų kaita padeda Jurgai praskaidrinti nuotaiką. Ne, jos nelanko rudeninė depresija, ji tiesiog kenčia nuo nuotaikų svyravimo.

Kaip ji su tuo kovoja? Kartais su gera draugija, skaniu valgiu, o kartais pasivaikščiodama gryname ore. Bet geriausiai Jurga atsigauna tada, kai kas nors kitas netikėtai ją palepina - tada jau net nelabai svarbu, kuo. Svarbiausia tik, kad „iš geros dūšios“.

Užstodavo mokykloje „blogiukus“

Mokykloje mažoji Jurga buvo atsiskyrusi ir šiek tiek išsigandusi pavyzdinga mokinė. „Pavyzdinga dėl to, kad išsigandusi. Baigusi mokyklą, sužinojau, kad pusė klasės vaikinų buvo mane nusižiūrėję - niekaip nesuprantu, kur jie anksčiau buvo," - kalba dainininkė.

Mokykloje jai patiko mokytis tai, ką mokytojai dėstydavo su užsidegimu: lietuvių kalbą, chemiją, muziką, dailę, kūno kultūrą.

Iš pamokų bėgdavo tik paskutiniais metais. Taip pat paskutiniais metais mokykloje užstodavo vaikinus, kurie paskutiniuose suoluose gurkšnodavo alų.

Neseniai atlikėja sutiko savo buvusį bendraklasį Vytuką ir iškart puolė jam ant kaklo. Nustebo vaikinas, nes abu pasimatė pirmą kartą po dešimties metų. Anksčiau Jurga vengė mokyklą net prisiminti, o dabar džiaugiasi sutikusi tuos, su kuriais „atkentėjo" 12 metų ir dūko per pertraukas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis