Nepaprastai paprastas Mantas Petruškevičius

,,Brangiosios, atėjo laikas puoštis!“ - štai su tokiu šūkiu į televiziją atėjo dabar visiems puikiai pažįstamas stilistas, vedantis laidą ,,Mados reidas“, Mantas Petruškevičius. Vieniems jis patinka, kiti grūmoja pirštu už aštrų liežuvį, tačiau abejingų nėra.

Mantas - charizmatiškas, energingas, talentingas ir sako, gyvenime esąs visai kitoks, nei jo kuriamas personažas televizijoje. Taigi, nusprendėme tuo įsitikinti.

- Kaip pradėjote stilisto karjerą?

Mantas Petruškevičius: viskas vyko po truputį. Nebuvo taip, kad atsikėliau vieną rytą ir sumaniau būti stilistu. Tai įgimta - nei atimsi, nei pridėsi.

Viskas prasidėjo dar mokyklos laikais - parodos ir pristatymai mokykloje, po to gėlių salonas. Pradėjau nuo kompozicijų, tada supratau, kad jau reikia kurti kolekcijas.

- Ar galite pasakyti, jog tinkamu laiku atsiradote tinkamoje vietoje?

M.P.: taip. Tiesiog būna dienų, kai jauti, jog ši diena yra sėkminga ir gali būtent tą dieną pasiekti svarbių tikslų. Ir svarbiausia, reikia labai tikėti, nes kitaip nieko nepadarysi.

- Ar žmogus, neturintis talento galėtų dirbti stilistu?

M.P.: manau, kad taip. Juk aš taip pat mokausi, bet ir talentas, charizma taip pat būtini. Yra kolegų, kurie mokosi su manimi, bet išties neturi šiam darbui gabumų.

- Ką ir kur studijuojate?

M.P.: Studijuoju 2 kurse, jau būtų 3, bet buvau pasiėmęs akademines atostogas - J.Vienožinskio menų fakultete. Būtent šią mokyklą baigė garsiausi Lietuvos dizaineriai, net pas tuos pačius dėstytojus studijuoju.

Sunku suderinti mokslus su darbais, bet dėstytojai išties turi daug patirties ir suteikia daug žinių, todėl tikrai verta tęsti studijas.

- Jeigu gyvenime tektų rinktis: mokslai ar darbas? Ką pasirinktumėte?

M.P.: vis dėlto aš bandyčiau suderinti ir darbą, ir mokslus. Abu šie dalykai yra svarbūs.

- Kaip atsidūrėte televizijoje?

M.P.: pasiūlė man vesti laidą, bet tuo netikėjau ir nesureikšminau. Atėjo diena, kai jau reikėjo filmuotis ir nebebuvo kur trauktis. Net dabar aš nesu prodiuseriams pasakęs, kad taip, aš sutinku! Tai tiesiog vyksta.

Semiuosi patirties ir, manau, viskas susiklostys gerai. Pasiūlymas buvo labai netikėtas, nes aš nemaniau, kad galiu vesti laidą. Nesu profesionalas, juk reikia turėti labai geras lietuvių kalbos žinias, bet iš tikrųjų laida yra daugiau sarkastiška, juk ne žinias vedu.

- Ar siejate savo ateitį su televizija?

M.P.: man daug kas sako: ,,Jau dabar patekai, tai nebepabėgsi. Televizija yra kaip narkotikas. Kai išeisi, prasidės depresija." Bet iš tikrųjų taip ir yra! Televizija ir yra kaip narkotikas. Jau jei eini ten dirbti, tai nebenori išeiti. Tai taip pat yra gyvenimo etapas. Gerai čia jaučiuosi ir man patinka šis darbas.

- Ar norėtumėte kažką pakeisti savo laidoje?

M.P.: jeigu aš būčiau profesionalas, tokios laidos nenorėčiau vesti. Norėčiau, kad ir laida būtų profesionali ir tik apie madą, o mūsų laida labai sarkastiška ir kartais ,,aštri“, bet gal reikia to žmonėms, nes jeigu to sarkazmo nebūtų, kažin, ar laida turėtų gerus reitingus.

- Bet ar nemanote, kad ,,Mados reide“ sarkazmo per daug?

M.P.: anksčiau buvo per daug, bet dabar jau taip nėra. Ir pati laida turi būti skandalinga, o ne ta, apie kurią sakytum: ,,Oi, kokia smagi, kaip ten gražiai pasakoja.“ Arba patinka, arba ne.

Tas pats ir apie mane: arba patinku, arba ne. Kaip galima nekritikuoti merginų, kai jos eina, apsirengusios šlykščias pėdkelnes, nepraustais 3 dienų makiažais ar purvinais,,kolnieriais“, kurie smarve dvokia.

- Ar gyvenime esate kitoks, nei laidoje?

M.P.: visiškai!

- Kaip save apibūdintumėte?

M.P.: iš tikrųjų, gal kitiems reikėtų apie mano charakterį kalbėti. Na, kai tu esi prieš kamerą, automatiškai pasikeiti, negali būti natūralus. Aš tikrai netikiu, kai kiti vedėjai sako, jog prieš kameras yra nuoširdūs. Na, koks čia nuoširdumas! Visiems labai paprasta komentuoti, bet prieš kamerą nieko nėra paprasto.

Ji tave sukausto ir reikia labai daug metų dirbti, kad galėtumei atsipalaiduoti. Ir mane iš pradžių kamera kaustydavo! Gyvenime esu kitoks, žvaigždžių ir taip Lietuvoje daug, jau nebeatskirsi, kur žvaigždė, o kur ne.

- Kiek Jūs pats dėmesio skiriate išvaizdai?

M.P.: man labai juokinga būna, kai žmonės tiek laiko gaišta, siuvasi rūbus, kad kuo gražiau ir išskirtiniau atrodytų. O kai aš ką nors paprasto apsirengiu, mane komentuoja, kad kaip aš, dizaineris, taip galiu.

Pažiūrėkime į kitus dizainerius. Juk net neatpažinsi, ar jis šluoja gatves, ar yra aukštosios mados dizaineris. Nesąmonė! Niekuo jis išskirtinai neturi atrodyti.

Jeigu tu diktuoji madą, tai nereiškia, kad turi pagal madą rengtis. Aš turiu savo britišką, itališką, tiesiog gatvės stilių. Man būtų nemalonu, jei gatvėje atkreipčiau kitų dėmesį į save dėl drabužių. Tam yra skirti vakarėliai. Tada ir rengiesi išskirtinai. O kam kasdien iš savęs daryti papūgą?

- Koks Jūsų požiūris į tuos, kurie kiekvieną dieną didelį dėmesį skiria išvaizdai?

M.P.: kasdien reikia didelį dėmesį skirti higienai, kad švariai, gražiai ir stilingai atrodytumėte, o puoštis kiekvieną akimirką - tai jau tiesiog nebemadinga.

- Kokia tipiška Jūsų diena?

M.P.: visur skubu, bėgu, bet man tai patinka. Juk jeigu nepatiktų, aš to nedaryčiau. Net, kai ilsiuosi, negaliu ilgai sėdėti namie.

- Kaip leidžiate laisvalaikį?

M.P.: su draugais. Turime kompaniją - Kęstas Rimdžius, Agnė Martinaitienė, Lina Žvirblytė - tai ir linksminamės visur.

- Ką norėtumėte nuveikti ateityje?

M.P.: noriu padaryti daug vertų dėmesio kolekcijų, turėti savo studiją ir dirbti mados srityje.

- Lietuvoje daugiau stilingų ar nestilingų žmonių?

M.P.: Lietuvoje yra labai mažai žmonių, kurie suspėja paskui mados tendencijas, nes tai yra pakankamai sunku ir kainuoja labai daug. Žmogus, kuris uždirba 1000 litų per mėnesį - niekada nebus madingas, bet gali būti stilingas ir tai kartais yra net geriau.

Juk kas madinga - ne visiems tinka. Mada yra tai, kas demonstruojama ant podiumo. Ji yra brangi, o stilingu tu gali tapti apsipirkdamas nors ir dėvėtų drabužių parduotuvėje.

- O ką Jūs manote apie dėvėtų drabužių parduotuves?

M.P.: palaikau 100 procentų. Anksčiau visada užsukdavau, tik dabar tam laiko neturiu.

- Mylimiausi Lietuvos dizaineriai.

M.P.: be abejonių - Statkevičius, Piekautaitė ir Straukaitė. Daugiau gerų dizainerių Lietuvoje nematau. Iš šių žmonių galima pasimokyti net tik mados polėkio, bet ir bendravimo, ir jie iš tikro kuria meną.

- Lietuvos stilingieji.

M.P.: Sandra Straukaitė, Agnė Martinaitienė, Mantas labai stilingai atrodo ant naujojo albumo viršelio, Violetos Riaubiškytės albumo viršelis yra tobulas.

- O ar Lietuvos įžymybės tinkamai rengiasi?

M.P.: scenos žvaigždės yra pavyzdys, todėl turi gerai atrodyti.

- Jūsų požiūris į „Vienos pokylį". Ar reikia lietuviams tokių renginių? Ar buvo ,,į ką pažiūrėti“?

M.P.: Reikia, bet, visų pirma, būtina tinkamas sukneles ponioms apsirengti. Nieko ypatingo šiemet, vos keli gražūs deriniai...

- Ar esate savikritiškas?

M.P.: pats matau savo darbo televizijoje minusus. Juk tobulumui ribų nėra!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis