Kaip prilygti fotomodeliui? (nuotraukų albumas)

Tavo šypsena atrodo žavingai tik vienoje iš šimto nuotraukų, nors pažiūrėjus į veidrodį matai simpatišką veidelį? Modelių fotografu dirbantis Erikas Matijošius (25 metai) fotogeniškumą ir grožį vertina kaip du skirtingus dalykus. Jis sutiko atskleisti, kokie merginų bruožai garantuoja puikią išvaizdą nuotraukose ir kaip su namine „muiline“ pasidaryti nuotraukas, kuriose spindėtum žavesiu.

Pirmiausia, Eriką sudomino ne fotografavimas, o nuotraukų ,,apdirbimas“ ir retušavimas. Tačiau, pradėjęs dirbti modelių agentūroje projektų vadovu, vaikinas vis dažniau susidurdavo su fotografais.

Erikas turėdavo savo viziją, kaip nuotraukoje išryškinti natūralų merginos grožį, tačiau tai paaiškinti fotografui būdavo pernelyg sudėtinga. Prieš kelerius metus vaikinas nusprendė pats griebtis fotoaparato.

Pirmi bandymai buvo sėkmingi: išsiuntus jo darytas nuotraukas, užsienio agentūros iš karto susidomėdavo modeliais.

Erikas pradėjo gilinti fotografijos žinias, konsultavosi su žymiais fotografais. ,,Tuo metu trūko modelių fotografų, kurie darytų ne menines nuotraukas, o perteiktų kuo natūralesnę modelio išvaizdą. Mano fotografavimo stilius buvo kaip tik toks, kokio reikėjo agentūrai“, - sako Erikas.

Vaikinas neapsiribojo vien modeliais, fotografavo ir gamtą, baldus, interjerą. ,,Tačiau fotografuodamas modelius greičiausiai matai rezultatą: jei pasiseka modeliui, kartu įvertinamas ir fotografo darbas“, - pastebi Erikas.

Per kelerių metų fotografo karjerą, Eriko požiūris į merginas spėjo gerokai pasikeisti: ,,Anksčiau gatvėje dėmesį atkreipdavau į išskirtines, ryškias, šokiruojančias merginas, o dabar man kur kas svarbesnis natūralus grožis, atidžiau vertinu merginos veido simetriškumą, kūno linijas. Akį visada patraukia fotogeniškos panelės“.

Kas išduoda merginos fotogeniškumą? Erikas sutiko atskleisti, pagal kokius kriterijus vertinami fotomodeliai, kokie bruožai garantuoja sėkmingus kadrus:

Simetriškas veidas;

Aštrūs veido bruožai, išryškėję skruostikauliai arba griežtas ovalumas;

Putlios lūpos;

Plačios akys: svarbu išraiškingas žvilgsnis ir jokių maišelių po akimis;

Natūralūs plaukai. Nedažyti plaukai dabar vertinami kur kas labiau nei dirbtinės spalvos;

Neišpešioti antakiai: nors ir keista, merginos su nepadailintais antakėliais – kur kas patrauklesni modeliai;

Lygi oda;

Taisyklingas smakras ir nosytė;

Tiesus stuburas. Grakšti laikysena itin svarbi modeliui. Jie turėtų vengti sunkių rankinių, nešiojamų ant vieno peties, kad neiškryptų stuburas.

Išvardijęs fotomodelių privalumus, Erikas nusišypso: ,,Tačiau viskas ištaisoma kompiuteriu – daugumą nuotraukų tenka koreguoti. Kodėl ant žurnalų viršelių tik tobulos gražuolės? Net ir itin populiariame kalendoriuje vyrams besipuikuojančios merginos yra ,,paragavusios“ nemažai retušavimo“.Tačiau fotografas stengiasi neperlenkti lazdos koreguodamas nuotraukas. ,,Pas mus kitaip: agentūros apsigautų, jei modelis nuotraukoje atrodytų tobulai, o atvykęs į fotosesiją būtų neatpažįstamas. Kai darome fototestus (mini fotosesija modelio išbandymui) natūralios išvaizdos stengiamasi nekeisti ryškiu makiažu, daromas ik dieninis“, - sako Erikas.

Fototestai trunka 1-2 valandas. Pirmiausia fotografas ,,apšildo“ merginas, kad jos nesivaržytų, spindėtų pasitikėjimu. ,,Nuotraukų sėkmė niekada nepriklauso vien tik nuo fotografo, modelis taip pat turi stengtis atskleisti savo grožį.

Tačiau su kiekviena mergina skirtingai. Viena nuo pirmos minutės mane supranta, kita atsiskleidžia tik fotosesijos pabaigoje – pavykę būna vos keli paskutiniai kadrai“, - patirtimi dalinasi fotografas.

90-60-90 gyvuos dar ilgai

DELFI gatvė: kokie modeliai tampa populiariausiais?

Erikas: fotografai svaigsta dėl modelių, su kuriais lengva dirbti – per trumpą laiką gaunamas stulbinantis rezultatas. Fotografuojant iš bet kokio kampo, modelis išeina puikiai, nereikia gaišti laiko, retušuojant nuotrauką.

Geriausio pasaulio modelio Erikas išrinkti nesiryžo. ,,Negaliu vertinti modelių, su kuriais nesu dirbęs. O visos merginos, kurias teko fotografuoti – idealios“, - nusišypso Erikas.

Tradiciniai modelių išvaizdos standartai, anot Eriko, nesikeičia ir artimiausiu metu dar nesikeis. ,,Aukšta, proporcinga, liekna. Išmatavimai 90-60-90”, - vardija vaikinas.

Tačiau negalima pamiršti išskirtinumo. ,,Pavyzdžiui, mergina ugniaias plaukais bus pranašesnė už panašių veido bruožų brunetę ar blondinę”, - pastebi fotografas. Tačiau išskirtinumas, anot Eriko, turi būti taisyklingas.

Taip pat reiktų atskirti modelį ir fotomodelį. Pastariesiams svarbiausia būti ryškiais personažais. O puiki išvaizda - antroje vietoje.

Išryškink savo privalumus

Idealių merginų mažai. O ką fotografas galėtų patarti, kad asmeninių nuotraukų albume atrodytum kur kas žavesnė?

Pirmiausia Erikas siūlo atsistoti prieš veidrodį ir kritiškai į save pažiūrėti – įvertinti savo privalumus ir trūkumus. ,,Tai, kas gražu, stenkitės išryškinti: putlias lūpas, dideles akis. Tam ypač tinka makiažas. Juo optiškai galima pakoreguoti ir veido formą.

Trūkumus pabandykite paslėpti. Jei klubai ir krūtinė neproporcingi – patarčiau užsidėti tinkamą drabužį, kuris figūros trūkumus paslėptų. Esu matęs, kaip A dydžio krūtinė uždėjus dar kelias liemenėles virsta C. Nė neatskirsi, jog netikra. Dažna mergina ,,įvaldo” trūkūmų maskavimo meną”, - sako Erikas.

Sukurk nuotaiką

Svarbu, kad kūnas, veido išraiška, žvilgsnis kurtų vieną nuotaiką. Taip nuotrauka bus natūrali ir išraiškinga.

Venk aštrios blykstės

Kitas Eriko patarimas – atsargiai elgtis su ,,muilinių“ blykstėmis. ,,Jos dažnai sugadina visą nuotrauką – ,,kala“ tiesiai žmogui į kaktą, tuomet veidas suplojamas ir nuotrauka nenusiseka“, - sako fotografas. Anot Eriko, blykstės geriau nenaudoti visai ir fotografuoti dieną.

Apšvietimas, kaip ir objektyvas, yra geros nuotraukos paslaptis.

Nuotraukų albume Eriko Matijošiaus darbaiParašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis