JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Vaikinas, su kuriuo niekas nebežaidžia kortomis

Tam tikros magijos rūšys gyvavo visais laikais. Magija neužmiršta ir mūsų amžiuje. „Tai meno šaka,“ – teigia antrakursis ekonomikos studentas Tomas Šimkus. Vaikinas netiki stebuklais, būrimus vadina šarlatanizmu, bet pats laisvalaikiu demonstruoja magijos triukus, kurie, jo nuomone, skirti sudominti ir pralinksminti auditoriją.
Jo užsiėmimas taip pat suteikia galimybę pažinti žmogaus psichologiją.


Magija priverčia stebėtis

Kiškio ištraukimas iš tuščios skrybėlės ir kiti sceninės magijos triukai priklauso senosios kartos magijai.

Mikromagija remiasi žmogaus psichologija. Ji demonstruojama, bendraujant su žmonėmis akis į akį. Būtent šią magiją propaguoja T. Šimkus, nors vaikinas taip pat bando perprasti ir sceninės magijos triukus.

Pasak antrakursio ekonomikos studento, mikromagija yra ganėtinai naujas reiškinys Lietuvoje. Ja užsiima nedaug žmonių. Daugelis netgi įtariai žiūri į ją, tačiau jau nuo 13 metų susidomėjęs triukais vaikinas teigia, kad tai labai įdomi sfera.

„Man gera rodyti magiją ir žavėtis ja, mat šiame technologijų amžiuje sunku kuo nors stebėtis. O magija tai padaro… Sugrąžina žmogų į vaikystę, kai buvo žavimasi paprasčiausiais dalykais. Štai todėl man ji ir patinka,“ – teigia vaikinas, besistengiantis lygiuotis į pasaulinio lygio magus Luke’ą Jermay bei Derreną Browną.

Kavinėjė lošti draudžiama

Kalbantis su T. Šimkumi kavinėje, padavėja, pamačiusi ant stalo paskleistas kortas, papriekaištavo: „Kavinėje lošti kortomis negalima.“ Tačiau to, ką rodo vaikinas, lošimu nepavadinsi. Manipuliacijos, atliekamos kortomis, žavi.

Vaikinas demonstravo, kaip rankose laikomos vienos mosties kortos virsta kitomis, kaip galima atspėti, kokia korta buvo ištraukta, jos nemačius, kaip nepastebimai greitai korta gali keisti savo padėtį kortų kaladėje.

T. Šimkus savo paslapčių neišduoda, tačiau pasakoja, kad atsiranda žmonių, kurie taip pat nori to išmokti. Vaikinas turėjo keletą mokinių, tačiau dauguma išmokę keletą triukų atsisakė toliau mokytis.

Būsimas ekonomistas pasakoja, kad magijos mokslas užima daug laiko ir reikalauja kantrybės, todėl ne kiekvienas tai sugeba. „Viskam reikia laiko ir noro. Aš taip pat stengiuosi gilinti žinias, nes dar daug ką galima išmokti. Mokausi visur: bibliotekose, internete, iš draugų, televizijos, kartais net važiuodamas troleibusu ką nors sugalvoju,“ – pasakoja studentas.

Magas ekonomistas

Magijos triukais vaikinas susidomėjo dar besimokydamas mokykloje. Susipažinęs su magija per televiziją, o pirmuosius triukus išmokęs iš klasės draugo, T. Šimkus nenustojo ieškoti galimybių, kaip atlikti triukus, kaip tobulinti techniką.

T. Šimkaus sugebėjimai stebina. Jis demonstruoja ne tik sceninės magijos, kortų triukus, bet ir numerius, susijusius su skaičiais.

Vienos merginos paprašęs sugalvoti skaičių, jis greitai surašė skaičius į lentelę. Rezultatas įdomus – sudėjus skaičius lentelės eilutėse, stulpeliuose, net sudėjus kampinius skaičius, gaunamas merginos sugalvotas skaičius – 66.

Jis taip pat be vargo gali tiksliai atspėti centų skaičių piniginėje. Galbūt tai gerai išlavintos būsimo ekonomisto žinios, tačiau apie tai paklaustas T. Šimkus šypsosi: „Viską lemia stengimasis išlavinti atmintį. Tai ypač svarbu mikromagijoje.“

Triukai savaitgaliais

Pagrindiniai vaikino darbo įrankiai – kortų kaladė, popieriaus bloknotas, pieštukas. Kadaise jais naudojosi stebindamas draugus ir pažįstamus, o dabar jais naudojasi, rodydamas triukus Panevėžio kavinėje.

Jau trejus metus kavinėje vaikinas vakarų metu užima publiką. T. Šimkus studijuoja Vilniuje, taigi, gimtajame mieste dažniausiai dirba penktadieniais ir savaitgaliais.

„Buvo sunku susirasti darbą, nes kavinių vadovai dažnai nesupranta, kad magija gali žavėti jų klientus,“ – pasakoja T. Šimkus. Darbą šioje kavinėje vaikinas taip pat gavo ne iš karto. Pamatęs skeptišką kavinės savininko reakciją, T. Šimkus pasisiūlė nemokamai padirbėti vieną vakarą, kad supažindintų su savo veikla. Žmonės jo programą priėmė kaip naują atrakciją, todėl dar tą pačią dieną vaikinas gavo darbo pasiūlymą.

Dabar vaikinas dirba ir privačiuose vakarėliuose. Jo demonstruojamos programos yra labai įvairaus ilgio – nuo 5 minučių iki valandos ir daugiau, priklausomai nuo to, kur vyksta pasirodymai.

Pasirodymuose, pasak T. Šimkus, svarbu ne tik žinoti triuko techniką. Reikia pasitelkti artistiškumą, mokėti prieiti prie žmonių.

Antgamtinės galios

„Būna įvairiausių žmonių reakcijų. Kartą po pasirodymo priėjo mergina, kuri buvo įtikėjusi mano antgamtinėmis galiomis. Galbūt tai keisčiausia reakcija, kurios teko sulaukti po programos,“ – pasakoja vaikinas.

T. Šimkus teigia, kad magija – meno atšaka. Vaikinas pabrėžia neturįs stebuklingų galių, tiesiog triukuose viskas gerai suplanuota. „Viskas pagrįsta skaičiavimais, tačiau smagu, kai žmonės tuo tiki,“ – pasakoja studentas.

Tačiau tikslaus apskaičiavimo ne visada pakanka. Jei užsiimi naujos kartos magija, būtina gerai suvokti žmogaus psichologiją, todėl vaikinas domisi ne tik triukų atlikimo technikomis, bet ir skaito psichologines knygas.

„Psichologija yra labai galingas dalykas. Galbūt net galima teigti, kad naujos kartos magija yra tam tikras psichologinis spaudimas. Pavyzdžiui, magas Derrenas Brownas netgi sugebėjo parduotuvėje atsiskaityti baltais popieriaus lapais vietoje pinigų. Viską lemia įtaiga,“ – pasakoja T. Šimkus.

Paklaustas, ar pats naudoja magiją kaip psichologinį spaudimą, vaikinas atsako neigiamai: „Man magija yra priemonė linksminti žmones.“

Tačiau, jo nuomone, triukus galima panaudoti ir kasdieniame gyvenime. Jais galima sužavėti patinkančią merginą, susipažinti su naujais žmonėmis.

Vaikinas teigia, kad magija dabar jo gyvenime yra ir hobis, ir galimybė užsidirbti. Vienintelis neigiamas dalykas – su juo niekas nebežaidžia kortomis.

Mano išsaugoti straipsniai