Neįgyvendinama svajonė: modelis su viršsvoriu

Ši istorija verta kino filmo. Naomi kaip ir daugelis paauglių nuo mažens turėjo svajonę tapti modeliu. Noras būti gražia, geidžiama, populiaria buvo toks pat stiprus kaip ir daugelio mokinių.

Vis dėlto Naomi gyvenimas pateikė kelis sunkius išbandymus – širdies smūgį, savanaudišką vaikiną, kelis mėnesius ligoninėje, paralyžių ir didelį viršsvorį.

Tačiau mergina nepasidavė. Ji vis dėlto užlipo ant podiumo!

Kai kitos penkiolikmetės vaikščiojo į kiną ar prieš veidrodį maivydavosi su draugių drabužiais, išbandydavo naujas makiažo priemones, Naomi Durden gulėjo ligoninėje, prirakinta prie lovos.

Vos prieš kelis metus atrodė, kad jos laukia nuostabi ateitis – ji puikiai mokėsi ir svajojo tapti modeliu, rašo žurnalas „The Sun“.

Tačiau vieną dieną per pietų pertrauką Naomi staiga nualpo ir nukrito ant betoninių grindų – ji patyrė širdies smūgį.

„Pajutau įtampą ir nerimą ir staiga man aptemo akyse, – prisimena Naomi, kuriai dabar 20 m. – Draugai sako, kad visą mano kūną tąsė traukuliai. Jie siaubingai išsigando.“

Naomi, kilusi iš Pritlevelo, esančio netoli nuo Sauthendo (Esekse), iki širdies smūgio nesiskundė sveikatos sutrikimais.

Nubudusi ligoninėje ji nė nenumanė, kad ten jai reikės praleisti ištisus metus.

„Buvau prijungta prie visų įmanomų aparatų ir nejaučiau dešinės rankos ir kojos – buvo tikrai baisu“, – pasakė ji.

„Visa mano šeima mane palaikė, o ligoninės telefonas skambėjo kas penkias minutes – skambino išsigandę, ašaromis apsipylę draugai. Tai buvo tarsi košmaras, iš kurio negali nubusti," - pasakoja mergina.

Po kelių dienų, atlikus tyrimą ultragarsu, paaiškėjo dar blogesnės naujienos.

Naomi širdyje buvo aptikta 1 cm dydžio anga, dėl kurios, gydytojų būgštavimais, ją ir ištiko smūgis.

Laimei, Naomi mama dirbo medicinos sesele, o jos brolis Timas, kuriam tuo metu buvo 17 m., studijavo sportą ir biologiją.

Jie puikiai suprato, kas vyksta jos organizme, todėl per ateinančias savaites nuramino kitus šeimos narius ir palaikė juos, kad neprarastų vilties.

„Gydytojai pasakė, kad galiu niekada nebevaikščioti, nes manė kad mano kairiosios kūno pusės paralyžius yra neišgydomas, - savo istoriją pasakoja Naomi. - Per ateinančius kelis mėnesius mano šeima buvo nusiteikusi pozityviai ir tai man padėjo suformuoti teigiamą požiūrį į tai, kas su manimi vyko. Kas vakarą Timas prisėsdavo šalia ir ragindavo mane judinti visus kojų pirštus. Aš žinojau, kad man pavyks vaikščioti.“

Vaikino „meilė“

Per šešis mėnesius Naomi tiek atsigavo, kad specialiame kabinete ligoninėje išlaikė brandos egzaminus, nors ir neturėjo laiko mokytis. Tačiau dabar iškilo nauja problema – antsvoris.

Būdama liekna paaugle, Naomi svajojo apie modelio karjerą, bet prie ligoninės lovos prirakinta mergina sustambėjo iki 46 drabužių dydžio ir tapo savimi nepasitikinti bei nelaiminga.

„Vartojau vaistus, kurie veikė hormonus ir pakeitė mano riebalų deginimo procesą, – papasakojo Naomi. – Kai viena mano pusė buvo paralyžiuota, net negalėjau judėti, o kad nusiraminčiau, daug valgydavau.

Mano vaikinas, su kuriuo susipažinau dar iki priepuolio, labai mane kontroliavo. Mūsų santykiai nebuvo geri. Jis man vis atnešdavo traškučių ir šokolado, neva, kad pasijusčiau geriau, o iš tiesų jis buvo labai pavydus ir tik norėjo užsitikrinti, kad aš nesutiksiu ko nors kito.

Vieną rytą nubudusi supratau, kad esu stambi, nelaiminga ir išsigandusi, o modelio karjera tapo tolima neįgyvendinama svajone.“

Pernai Naomi įsidarbino savivaldybėje klientų aptarnavimo skyriuje. Ji išsiskyrė su buvusiu partneriu ir ėmė susitikinėti su kitu vaikinu, su kuriuo susipažino darbe: „Jis visiškai pakeitė mano gyvenimą. Po viso to, ką aš išgyvenau, man reikėjo žmogaus, kuris mane palaikytų visose srityse – jis tiesiog tobulas.“

Grožio karalienė

Darrenas mėgsta gaminti sveiką maistą, be to, mergina pradėjo sportuoti tėvų sode įrengtoje sporto salėje, tad 20-metė Naomi sugebėjo sulieknėti iki 42 drabužių dydžio.

Jos sveikata vėl puiki ir ji vėl ėmė svajoti apie modelio karjerą: „Draugė atsiuntė man informacijos apie Britanijos didelių apimčių modelių konkursą, tad po viso to, ką man teko išgyventi, pagalvojau – kodėl gi ne?“

2008 m. gruodžio mėn. Naomi išsiuntė keturias savo nuotraukas žurnalui apkūnioms merginoms „Just As Beautiful“, kuris rengė konkursą.

Kelias savaites nesulaukusi atsakymo Naomi pamanė, kad ji nepateko į konkursą ir pamiršo apie tai.

„Po Kalėdų gavau elektroninį laišką, kuriame buvo rašoma, jog patekau į finalą, nugalėjusi 500 kitų merginų. Tiesiog netekau žado," - emocijomis trykšta mergina.

Finale Naomi turėjo rungtis su 12 kitų merginų dėl Geriausio Britanijos didesnio dydžio modelio titulo. Jos turėjo vaikščioti podiumu, demonstruoti įvairius drabužius, taip pat atsakinėti į klausimus: „Maniau, kad jaudinsiuosi dėl savo liulančių rankų ir pilvo, bet vos tik užlipau ant podiumo, pasijutau graži.“

Tą dieną, kai vyko finalas, palaikyti Naomi į renginį atvyko tiek žmonių, kad jie vos tilpo salėje.

„Man buvo labai gaila kitų merginų, – pasakė ji. - Kai kurios jų buvo visiškai vienos, jų šeimos nariai neatvyko į renginį, tad aš paprašiau savo artimųjų, kad palaikytų ir jas!“

Nors Naomi nelaimėjo pirmosios vietos, dalyvavimas konkurse visgi buvo jos senos svajonės išsipildymas.

„Tai, kad neiškovojau pirmosios vietos, manęs taip nenuvylė kaip kitų merginų – jos verkė tualete, o aš buvau laiminga, kai nugalėtojai buvo įteiktas prizas – nuoširdžiai džiaugiausi dėl jos. Mano tikslas nebuvo laimėti.

Pats faktas, kad aš stovėjau scenoje, man buvo įrodymas, kad galima pasiekti net, atrodytų, neįmanomų dalykų“, – sako mergina.

Nors Naomi vis dar svajoja apie modelio karjerą, ji visai neplanuoja sulieknėti: „Mėgstu skanų maistą ir gėrimus. Mano sveikata daug geresnė nei buvo, tačiau neketinu atsisakyti to, kas man teikia džiaugsmą. Jei ir mesiu svorį, tai visai nedaug. Esu moteriškų formų ir tokia sau patinku.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis