Baibą Lietuvoje išgąsdino gotės

Prieš keletą metų iš Latvijos į Lietuvą persikraustė šviesiaplaukė mergina – Baiba Skurstenė. Ji Lietuvoje mokėsi, tapo vokalo mokytoja. Šiandien ją galima išvysti scenoje kartu su scenos profesionalais Mantu, „Skamp“, „Saulės kliošu“.

Baiba išgarsėjo, kai tapo muzikinio projekto „Muzikos akademija“ dalyvė. Projekte ji buvo laikoma - profesionaliausia dalyve, žavėjo klausytojus savo neišsekančia energija.

DELFI gatvė įsikabino Baibai į skverną ir iškvotė: apie gyvenimą Lietuvoje, realybės šou, sužvaigždėjimą ir net jos vaikiną.

„Muzikos akademija“ buvo iššūkis

Baiba nuo ketverių metų dainavo ansamblyje „Dadziši“, jai dažniausiai tekdavo dainuoti solo partijas, nes viena iš nedaugelio turėjo gražų ir aukštą balsą.

Ji užaugo menininkų šeimoje, todėl sceną pažįsta jau nuo pat vaikystės ir kitokio gyvenimo net negali įsivaizduoti. Merginai muzika, dainavimas – gyvenimo meilė.

Penktoje klasėje merginai teko pagroti pianinu George’o Gershwino „Summertime“, nuo to laiko ji pradėjo domėtis ir džiazu.

Į Lietuvą Baiba atvažiavo, nes čia galėjo studijuoti savo mėgiamą specialybę – džiazo vokalą. Dainingą merginą iškart pastebėjo dėstytojai ir jai pasiūlė tapti vokalo dėstytoja.

Muzikiniame projekte „Muzikos akademija“ mergina dalyvavo, siekdama naujų iššūkių, įvairovės gyvenime. Projektas merginai davė ne tik muzikinės patirties – ji tapo populiari.

Ar atlikėja sulaukia dėmesio gatvėje? „ Iš tikrųjų retai norisi būti pastebimai ir tiesiog paprastai apsirengus pasivaikščioti po miestą ar po parduotuves. Tada dėmesys nemalonus. Ypač, kai matai gatvėje, jog į tave rodo pirštais ir šaukia: „va eina Baiba“.

Kartais dėmesys ir malonus, kai gaunu iš gerbėjų laiškų, į juos stengiuosi atrašyti visada.“

Atlikėja pritaria nuomonei, kad Lietuvos muzikinis realybės šou gamina tik „pigius atlikėjus“: „Juk pasižiūrėkite į realybės šou „American Idol“, kaip ten gerai dauguma dainuoja, net smagu žiūrėti, ir nesvarbu, kad ten – realybės šou.“

Baiba nori daryti tai, kas jai labiausiai sekasi – dainuoti.

Vietoje aktorės karjeros pasirinko dainavimą

Baiba užaugo tikroje menininkų šeimoje: mama - režisierė, tėtis - aktorius, močiutė – aktorė. Vaikystė merginai trūko savaitgalių, kuriuos galėtų praleisti su šeima. Tuos liūdnus vakarus mergina leisdavo prie pianino ir dainuodavo. „Tėvų pėdomis nesekiau ir netapau aktore. Juk aktorės turi būti labai gražios, bet būtų smagu, kur nors pavaidinti,“- pasakoja dainininkė.

Kai dalyvavo „Muzikos akademijoje“, mergina savo šeimai internetu siųsdavo laidos įrašus, savo dainas. Iš šeimos sulaukdavo kritikos, nes artimieji – išsilavinę, supranta muziką ir meną. Didžiausia Baibos kritikė - atlikėjos sesuo Laura, ji prašydavo sesers, jog ji išverstų internetinius komentarus ir tada pasipiktindavo dėl to, kad lietuviams rūpi grožis, o ne talentas.

Kuo skiriasi lietuviai ir latviai?

Latvė teigia, kad jos tėvynės muzikos rinką vis dar kontroliuoja kompozitorius Raimondas Paulas ir jo dėka pop muzika Latvijoje gan profesionali. „Ten nėra taip populiaru daryti pinigus už gražius veidukus, nes labiau vertinamas muzikinis išsilavinimas, žinios. Ten tikrai nėra taip: „Aš iš tavęs padarysiu atlikėją, nesvarbu, kad tu nemoki dainuoti,“- pasakoja atlikėja.

Lietuviškoje muzikoje merginai patinka – Vaidas Baumila, Simona Jakubėnaitė, „Pieno lazeriai“, „Saulės kliošas“. Šie atlikėjai net tapo merginos draugais. Mergina teigia, kad Lietuvoje nėra žvaigždžių, nes jai žodis žvaigždė asocijuojasi su tarptautiniu pripažinimu, kai atlikėją žino visame pasaulyje, kai nominuoja jo kūrinius apdovanojimams ir žino, kaip jis atrodo.

Baiba mano, kad dainininku gali būti toks žmogus, kuris – ambicingas, energingas, žavus, kuris turi ką duoti auditorijai, turi ką pasakyti, nebūtinai žodžiais, gal emocija.

„Lietuviškas gyvenimas skiriasi nuo latviško gyvenimo tuo, kad lietuviškas gyvenimas – labiau „atsipalaidavęs“, daugiau chaoso. Lietuvoje man labai nepatinka biurokratija, nes dėl vieno popieriaus lapo reikia labai daug nervintis.

Pirmiausia Lietuvoje labai pasigendu savo šeimos, draugų, latvių kalbos, kai kurių maisto produktų. Lietuvoje labai mane išgąsdino merginos, kurios turi ausyse daug „grafkių“ ir avi „kerzus“, to Latvijoje nesu mačiusi,“ – apie gotes kalba Baiba.

Draugas – lietuvis

Prieš penkerius metus džiazo klube merginą sužavėjo Darius. Dariui iškart krito į akį gražioji latvė, o jai patiko jo nuoširdi šypsena. Darius – muzikantas, todėl po televizijos projekto Baiba sulaukė kritikos iš Dariaus: „Jis kabinėjosi prie mano frazių, intonacijos, veido išraiškos. Jis viską matydavo, tai mane truputį nervino, nes pati esu labai savikritiška ir matau, ką blogai darau.

Jis mane labai gerai pažįsta, kai pirmą kartą sudainavau dainą „Proud mary“, sulaukiau pastabos iš Rūtos Ščiogolovaitės, kad man nereikia taip aukštai kojos pakelti, jog šokis neturi prilygti sportui. O Darius pasakė: „Ko be energijos šoki? Juk visi turi pamatyti, koks velnias tavyje miega,“- pasakoja atlikėja.

Batai – silpnybė

Baiba laisvalaikį mėgsta leisti su draugėmis, labai mėgsta žiūrėti filmus, galėtų visą dieną neišeiti iš namų, neatsitrauktų nuo kompiuterio ar televizoriaus. Jai patinka gaminti, atlikti grožio procedūras, pašokti.

Atlikėja labai mėgsta apsipirkinėti, negali praeiti pro batų parduotuves. Batai – Baibos silpnybė.

Merginai svarbiausia, kad drabužis būtų patogus ir elastingas, patinka plačios kelnės, suknelės, kurios išryškina kojas.

Draugavo su mokyklos mergišiumi

Baiba buvo mokykloje pirmūnė, dalyvaudavo olimpiadose, organizuodavo renginius. Baiba negali savęs pavadinti „knygų griaužike“. Jai likdavo laiko pramogoms, draugams ir hobiams.

Mokykloje Baiba mėgo anglų kalbą, muziką, matematiką.

Pirmą kartą dainininkė įsimylėjo šeštoje klasėje mokyklos mergišių, kuris net atkreipė dėmesį į paprastą merginą Baibą. „Nesupratau to žmogaus, kuo aš jį sužavėjau. Juk prie jo lipdavo visos mokyklos panelės, mes buvome skirtingi, nes jis nebuvo nei muzikantas, nei menininkas. Niekados gyvenime nedraugaučiau su vaikinu, kuris nėra muzikantas,“- pasakoja Baiba.

Delfi gatvė: kas tau yra meilė?

Baiba: yra įvairių meilių: meilė šeimai, meilė draugams, meilė pomėgiams, kiekvienoje šioje meilėje - kita formulė. Svarbiausia - išlikti atviram, nuoširdžiam.

Meile galima vadinti net tai, kai tu padarai gerą darbą, paslaugą, kai manai, kad kitas žmogus - laimingas, kad tu jam padėjai.

Aš galėčiau ilgai apie tai diskutuoti. O tarp dviejų žmonių meilė gimsta ta, kaip vienas kitą papildo, turi bendrų tikslų, gerbia vienas kitą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis