Su „Biplan“ - lyg paskutinį kartą

Po ketverių metų tylos grupė „Biplan” klausytojams pristatė naują albumą „Nuodai. P.S. Lyg paskutinį kartą“. Vakar, prieš pat albumo pristatymo koncertą „Champagne bar“, grupės vokalistas Maksas Melmanas (31) sutiko prisėsti nuoširdžiam pokalbiui su DELFI gatve: prisiminti jaunas pankiškas dienas, grupės susikūrimą, lėtapėdišką kūrybą ir romantiškas nuotaikas.

Maksas laikėsi savo naujojo albumo idėjos – kalbėjo nuoširdžiai, lyg paskutinį kartą.

DELFI gatvė: kokie buvote prieš 13 metų, kai susikūrė grupė?

Maksas: turėjome daug vilčių, tikslų ir naivumo. Tą naivumą dabar galėčiau pavadinti šventu ir teisingu. Jo turiu ir dabar. Nors atsirado daugiau cinizmo, užsiauginau kietą kaktą.

Kai susibūrėme į grupę, buvome neprofesionalūs, nemokėjome groti. Tačiau į galvą šaudavo tokios muzikinės idėjos, kokių dabar tikrai nesulaukiame.

DELFI gatvė: ar tas naivumas gyvenime nekliudė?

Maksas: kartais tekdavo „atsitrenkti“, tačiau nestipriai. Tyrame naivume daugiau pliusų negu minusų. Todėl šiek tiek naivumo turiu ir dabar.

DELFI gatvė: kokioms subkultūroms esate priklausę?

Maksas: tarybiniais laikais visi ,,šiek tiek drąsesni“ buvo laikomi „neformalais“. Iš pradžių mes save laikėme pankais, vėliau prasidėjo grupės ,,The Cure“ era. Net savo įvaizdžiui idėjų pasisemdavome iš jų: nešiojome panašias kaip jų šukuosenas, lūpas dažėme tamsiais lūpų dažais.

Vėliau supratome, kad geriausia būti savimi, nereikia prisiskirti kažkokiam judėjimui.

DELFI gatvė: ką tau reiškia kiti ,,Biplan“ nariai? Jie kolegos, draugai, o gal šeima?

Maksas: su gitaristu Olegu kartu esame nuo kūdikystės. Jį galiu vadinti šeimos nariu. Visi ,,Biplanų“ nariai man yra geri draugai. Jei šalia nejaustume vienas kito peties, tokios smagios grupės tikrai nebūtų.

Grupė gali gyvuoti ilgai ir kūrybiškai tik tuomet, kai jos nariai yra bičiuliai, o ne kolektyvas. Nebūtų draugystės - nebūtų ,,Biplanų“.

DELFI gatvė: kodėl naujas albumas dvelkia lyriškomis nuotaikomis?

Maksas: jų įkvepia išgyvenimai, sutikti žmonės. Lyriškumas ir romantika mums niekad nebuvo svetimi. Nežinau, kokie būsime rytoj: keičiamės mes, mūsų kūryba, mūsų požiūris į gyvenimą.

Juk vystosi ir muzika, atsiranda naujų stilių. Man visad kelia šypseną žmonės, besiklausantys tik vienokios muzikos. Pavyzdžiui, 80-aisiais pradėjo klaustyti ,,AC/DC“ – ir iki šių dienų klausosi vien jų.

Mes ,,nesikonservuojam“. Jeigu mus sužavi naujos idėjos, jas atskleidžiame ir savo kūryboje. Dabar ,,kabina“ grupė ,,M83“, prieš tai klausiausi ,,Sigur Ros“.

DELFI gatvė: kuri naujo albumo daina brandžiausia?

Maksas: geriausiai nuotaiką pagavome dainoje ,,Visiškoj tyloj“. Ji turi didžiausią ,,cinkelį“.

DELFI gatvė: ar muzikinė veikla kada nors yra tapusi rutina?

Maksas: laimei, dar nepasiekėme tokio lygio, kad grotume mechaniškai: kai nesupranti, kokiame mieste vyksta koncertas, apie ką dainuoji. Pastebėjau, kad Lietuvoje tokių automatiškai dirbančių dainininkų jau yra.

Savo nauju albumu ,,Nuodai. P.S. Lyg paskutinį kartą“ ir norime pasakyti – viską darykime nuoširdžiai, su atsidavimu. Tarsi tai būtų paskutinis kartas. Grokime tarsi paskutinį kartą. Atsisveikinkime su žmogumi tarsi paskutinį kartą. Mylėkime tarsi paskutinį kartą.

DELFI gatvė: ar žmonėms dabar trūksta atsidavimo?

Maksas: žiauriai trūksta. Žmonės pradėjo gyventi kaip automatai. Ir ne tik Lietuvoje. Tai pastebiu visame pasaulyje.

Nepamanykite, kad esu antiglobalistas. Tačiau jų mintys man nesvetimos.

DELFI gatvė: ant kurio laiptelio gyvenime tau stovi muzika?

Maksas: pirmą poziciją dalinasi du dalykai: muzika ir šeima. Negalėčiau gyventi be šeimos. Be muzikos irgi.

DELFI gatvė: ar visada šeima ir muzika stovėjo greta?

Maksas: muzika anksčiau neturėjo konkurentų. Gal todėl, kad kitaip žvelgiau į šeimą. Anksčiau šeima man buvo tik tėvai. Tada numodavau ranka: ,,Savaime aišku, kad jie šalia“.

Vėliau šeima tapo ir šalia esantis mylimas žmogus. Tuomet muzika suprato turinti varžovą.

Pasikeitė požiūris ir į tėvus. Neseniai supratau, kad pats metas su jais apsikeisti pareigomis. Jie buvo šalia manęs, dabar laikas jais pasirūpinti man.

DELFI gatvė: kokias nuotaikas savo albumu norėjote perduoti klausytojams?

Maksas: romantiką. Šiek tiek šviesaus liūdesio, be kurio nebūna romantikos. Taip pat lengvumą, kuris leidžia tapti drugeliu.

DELFI gatvė: kokie ,,Biplanų“ ateities planai?

Maksas: kūryboje esame visiški lėtapėdžiai: porą metų galvojame apie naują albumą, dar porą metų jį įrašinėjame. Tačiau šįkart apsisukome vikriai – ką tik išleidome naują albumą, o jau turime tris dainas kitam. Dabar mums kūrybos laikas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis