Gatvės Muzikos Diena 2009, Kaunas/Šiauliai (video)

Nutilus gatvės muzikantų gitarų ir balso stygoms shilta.lt siūlo Jums pažvelgti į keletą kameros užfiksuotų akimirkų Kauno ir Šiaulių gatvėse.

Trumpai perteikiant Aivaro/hamelion komentarą apie Šiaulių gatvės muzikos dieną, galima būtų pasakyti, jog šiame mieste trūko organizuotumo ir koncentracijos, mat skirtingi atlikėjai buvo išsibarstę labai plačiai po miestą, nors muzikantų nebuvo tiek jau ir daug.

Tačiau nereikia dėl to pesimistiškai nuleisti galvų – juk mažesniame mieste turi „susigulėti“ tiek idėja, tiek žmonių požiūris, reikia tikėtis, kad kasmet šis renginys Šiauliuose sulauks vis daugiau dėmesio, nes talentingų muzikantų tame krašte netrūksta.

Apie Kauno gatvėse skambėjusią muziką galima pasakyti šiek tiek daugiau, nes akivaizdu, jog pasirodymų čia buvo gerokai daugiau nei Šiauliuose.

Nenoriu pasirodyti tipiniu lietuviu, visur įžvelgiančiu neigimus dalykus, bet pradėsiu nuo to, kad – jeigu Šiauliuose trūko organizuotumo, tai – Kaune to organizuotumo galbūt, mano akimis, buvo netgi per daug: dalyvių sąrašai tiksliai nurodytose vietose, muzikantai su jų statusą žyminčiomis kortelėmis, nutrauktas pasirodymas laikrodžiams mušant tam tikrą valandą.

Kitas aspektas, dėl kurio taip pat norėčiau pažerti šiek tiek kritikos, tai garso stiprinimo įrangos naudojimas. Kaip sakė kalbintas svečias iš Amerikos, gavosi savotiškos lenktynės, mat tie, kurie nenaudojo tokios įrangos, turėjo ieškoti sau vietelių kelių šimtų metrų atstumu nuo garso šaltinių.

Nepaisant kritikuotinų dalykų, tikrai negailėsiu ir pagyrų. Tas kelias valandas mieste jaučiausi tarsi rojuje: vaikštai nuo vieno pasirodymo prie kito ir kas kelis šimtus metrų aptinki skirtingus muzikos stilius grojančius žmones, bendrauji su muzikantais, mėgaujiesi ne tik dainomis, bet ir šokiais ar vaidinimais, stebi šypsenas praeivių veiduose.

Gatvės Muzikos Diena 2009 (Kaunas - Šiauliai) from Hamelion (Aivaras Ventis) on Vimeo.

Gatvės Muzikos Diena 2009 (Kaunas - Šiauliai).
Kitokios Muzikos Žurnalas http://shilta.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis