Parkūras – daugiau nei tvirtos rankos ir kojos (video)

Parkūras negriauna sienų ir tvorų, neapeina jų ir niekuomet nepasuka atgal – parkūrui sielą pardavę treiseriai jas paprasčiausiai įveikia keliais šuoliais.

„MTV News“ žinių komanda pakalbino kiečiausią Vilniaus treiserį Tomą Gudėną. Pasak Tomo, parkūras – tai judėjimo menas, gyvenimo būdas ir filosofija, kuomet mieste pakeliui sutiktos kliūtys (pavyzdžiui, siena ar tvora) ne apeinamos, o įveikiamos. Be kopėčių, virvių ar kitų papildomų priemonių ir pagalbos – vien fiziniu pasirengimu.

Parkūras (Le Parkour) gimė 1987 metais Prancūzijoje, kuomet penkiolikmetis Davidas Belle'as su draugu Sebastienu Foucanu kasdienybę sau skaidrino, prisigalvodami iš pirmo žvilgsnio sunkiai įveikiamų užduočių, pavyzdžiui, peršokti milžinišką tvorą ar be jokios pagalbos perlipti sieną.

Netrukus vaikiški jų žaidimai peraugo į rimtą discipliną, kuriai buvo duotas pavadinimas ir sugalvoti pagrindiniai triukai.

Reportaže iš tikro treiserio lūpų išgirsi atsakymus į klausimus, kas tas parkūras, kodėl treiseriai, o ne parkūrininkai, parkuotojai ar parkeriai ir kuo rengtis, rengiantis šokti nuo stogo.

Taip pat busimieji ir pradedantieji treiseriai bei šiaip smalsuoliai sužinos, kur Vilniuje geriausios vietos parkūrinti, kaip išsisukti nuo policijos ir be kokių trijų dalykų niekuomet neįvaldysi šio judėjimo meno. Pasirodo, vien tvirtų kojų ir rankų nepakaks.

„MTV Žinios be raukšlių“ informacija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis