Azis – daugiau nei šokiruojanti Bulgarijos pop žvaigždė (foto) (video)

Jei pavadintume tai kiču, tektų keisti pačią žodžio „kičas“ sąvoką. Patarlė „geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtus sykių išgirsti“ idealiai tinka šiuo atveju. Jį vadina ūsuotąja Balkanų žvaigžde, naujuoju Bulgarijos veidu, šios šalies pop karaliumi...

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Jūsų dėmesiui bulgariškasis F. Kirkorovas, R. Cicinas ir M. Jacksonas viename asmenyje – tiesiog Azis.

Dabar giliai įkvėpk ir pažvelk, kaip JIS atrodo.

 • NUOTRAUKOS


  „Vedęs“ ir turi vaiką

  Vasilis Troyanovas Boyanovas, gimtojoje šalyje žinomas Azio pseudonimu, pirmą kartą didžiojoje Balkanų šalies scenoje pasirodė 2003 m., išleidęs tikru hitu tapusią dainą „Celuvaj me“ („Bučiuok mane“).

  Nuo to laiko muzikos gerbėjai Azio vardą sieja su chalgos - bulgariško pop folk melodija, kuri yra savotiškas romų, turkų ir bulgarų liaudies muzikos motyvų lydinys.

  Atliekamas muzikos stilius Azį padarė garsiausiu chalgos atlikėju ne tik Bulgarijoje, bet ir visame Balkanų regione.

  Tačiau kokia super žvaigždė be detalių, kurios ją išskirtų iš paprastų mirtingųjų?

  Tokių detalių Azis turi ne vieną. Jį drąsiai galima pavadinti Bulgarijos fenomenu. Azis yra romas, transvestitas, scenoje nevengia imituoti sekso scenų su vyrais, yra „susituokęs“ su savo partneriu, pravarde „Kinas“ (tiesa, Bulgarijos įstatymai šios santuokos nelaiko galiojančia), o prieš dvejus metus tapo tėčiu.

  Dukrą, po dirbtinio apvaisinimo procedūros, jam pagimdė viena geriausių draugių. Nepaisant visų išvardytų dalykų, Azis sugebėjo tapti kone nacionaline šios, ganėtinai homofobiškos šalies vertybe, rašo sovokoftheweek.com.

  Nesėkmėmis klotas kelias

  2005 m. Aziui sparčiai kylant į šlovės Olimpą, jis nusprendė save realizuoti ir politinėje šalies scenoje. Jis papildė už romų teises kovojančios partijos „Euroroma“ gretas, bandė „prasimušti“ tiesiai į valstybės parlamentą. Deja, rinkimų metu bulgarai pagailėjo balsų ekscentriškajai žvaigždei.

  Kaip teigia shaunbryantwood.blogspot.com, po šios nesėkmės Azis nenuleido rankų bei ieškojo kitų būdų, kaip galėtų pasitarnauti gimtajai šaliai.

  2006 m. jis, drauge su kita bulgarų atlikėja Mariana Popova, atstovavo šalį Eurovizijos dainų konkurse.

  Nors savo partiją dainoje „Let me cry“ Azis traukė „kaip už Tėvynę“, vis dėl to daina net nepateko į finalą. Tačiau jau tada konkurse daug kas įsidėmėjo šią spalvingą asmenybę.

  Į gimtąją šalį grįžusį dainininką maloniai nustebino vienos Bulgarijos televizijos surengtos laidos „Velikite Balgari“ („Žymiausi bulgarai“) rezultatai. Laidoje buvo sudarinėjamas garsiausių bei labiausiai šaliai nusipelniusių tautiečių šimtukas.

  Azis čia užėmė gana aukštą 21 vietą, tvirtina nytimes.com. Maža to, šiuo metu jis - antras, nusileidęs tik garsiajam futbolininkui Hristo Stoichkovui.

  Tai, jog Azis nėra paprasta vienadienė žvaigždė rodo ir tai, jog po dalyvavimo bulgariškoje realybės šou „Big Brother“ versijoje, jis buvo pakviestas vesti naktinę pokalbių laidą kartu su žymia šalies aktore.

  Laidos vedėjo darbas ir dalyvavimas socialinėje veikloje už lygias romų bei seksualinių mažumų teises – dar ne visa Azio veikla. Jis ėmė kurti muzikinius video klipus ir muziką.
  Jo darbus mažų mažiausiai galima pavadinti pikantiškais.  Be kompleksų ir skonio

  Nubalinti ūsai ir plaukai, žaižaruojančios suknelės, ryškus makiažas, stiklinės karūnos, priauginti įvairiaspalviai nagai, dviprasmiški judesiai ir aukštas balsas. Tai tik paviršutiniškas „tradicinio“ aziško stiliaus klipo apibūdinimas.

  Akivaizdu, jog dainų turinys nublanksta prieš blizgučių ir spalvų cirką.

  Neatskiriama Azio klipų detalė, tai jo glamonės su kokiu nors staiga atsiradusiu vyriškiu.

  Viešai demonstruoti savo jausmus ekscentriškasis dainininkas nevengia ne tik klipuose, bet ir realiame gyvenime.

  Antai, Bulgarijos sostinės Sofijos meras Boyko Borisovas prieš keletą metų įsakė nukabinti visus mieste kabančius stendus, ant kurių puikuojasi besibučiuojančių pusnuogių Azio ir jo „vyro“ fotografijos.

  Meras savo sprendimą argumentavo tuo, jog plakatai buvo „per daug vaizdingi“.

  Vaizdingais drąsiai galima pavadinti ir popkaraliaus pareiškimus spaudai. Kartą jis prisipažino, jog yra „pamišęs dėl plastinių operacijų“, rašo novinite.com.

  Azis jau yra pasididinęs savo vyriškąjį pasididžiavimą, o lūpas padarė gerokai putlesnėmis.

  Ar po tokių faktų verta stebėtis, jog dažnai su Aziu duetu traukiantys kiti Bulgarijos dainininkai nė iš tolo savo spindėsiu negali prilygti balkaniškajam M. Jacksonui.

  Pabaigai jūsų teismui pateikiame vieną naujausių Azio darbų, įrašytą drauge su Bulgarijoje populiariu reperiu Ustata (pastarasis apšildė „50 cent“ jo koncerto šioje šalyje metu), repo ir chalgos mišinį - dainą „Tochno Sega“ .

  Dienraštis „New York Times“, patalpinęs šios dainos vaizdo klipą rubrikoje „Dienos kičas“, taip komentuoja patį klipo siužetą: „Šiame šokiruojančiame klipe Azis bando pamėgdžioti Bolivudo žvaigždžių stilių, nors pagrindinis jo vaidmuo yra vaidinti Rytų Europos gangsterio ke*šę“.

  Laikraščio apžvalgininkai taip pat pripažįsta, jog reperio ir folk muzikos atlikėjų duetas įdomus ne tik iš muzikinės pusės, bet ir originalia čia demonstruojamo vyriškumo samprata.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis