Interviu su Katy Perry: „jos namuose skambėjo krikščioniška muzika“ (nuotraukų albumas) (video)

Ji „pabučiavo merginą“, ir visa kita jau nėra svarbu. Ji tapo pasaulinio garso žvaigžde. Dainininkė ir dainų autorė Katy Perry tiesiog nušviečia kambarį, vos į jį įėjusi.

Ryškūs retro stiliaus drabužiai, atviri, seksualūs gundantys, patraukiantis akį makiažas, „aštrūs“ dainų tekstai – šios merginos neįmanoma nepastebėti.

Katy pasakoja, kad didžiausią įtaką jos kūrybai padarė tokios popžvaigždės kaip Cyndi Lauper, Pat Benatar, Cher ir Joan Jett – nė vienos iš šių damų niekas nepriverstų pasėdėti ramiai, sudėjus rankas. Jos uždega.

Ar daina „I Kissed a Girl“ buvo reklaminis triukas? Galbūt, tačiau argi tai svarbu? Ši daina buvo tikras proveržis dainininkės karjeroje. Ji daug dirbo ir stengėsi, pasirašė kelias nesėkmingas sutartis su įrašų studijomis, net pati skelbė savo dainas internete... Nesėkmių laikotarpis baigėsi, Katy pasiekė savo.

Pradėjusi koncertinį turą Sietle, nominuota „Grammy“ apdovanojimui kaip geriausia popvokalistė už dainą „I Kissed a Girl“, Katy sutiko atsakyti į kelis klausimus apie dainą, iškovojusią jai populiarumą ir minias gerbėjų.

- Na, papasakok, kaip gimė daina „I Kissed a Girl“?

Katy: vis girdėdavau apie menininkus, kurie šalia lovos visuomet pasideda užrašų knygelę, kad galėtų užrašyti staiga vidurnaktį galvoje gimusią idėją ar dainą, tačiau niekuomet tuo netikėjau ir pati taip nedarydavau.

Bet man atsitiko būtent taip! Vieną rytą nubudau ir daina tiesiog skambėjo manyje, jos priedainis – „I kissed a girl and I liked it; the taste of her cherry chap stick; I kissed a girl just to try it out; my boyfriend don't mind it“ („Pabučiavau merginą ir man tai patiko; jos vyšnių skonio lūpų blizgis; pabučiavau merginą tiesiog šiaip; mano vaikinas neprieštarauja“). Ir aš pamaniau – kokia keista idėja.

- Ar nesusimąstei, iš kur tavyje kilo tokių minčių?

Katy: na, jos kilo galbūt iš smalsumo, tai - toks dalykas, kurį nuo jaunystės įsidėjau į vidinę kišenėlę ir tyliai nešiojausi. Porą kartų bandžiau apie tai papasakoti keliems žmonėms, tačiau jie minties nesuprato, tad aš pamaniau: „na, ką gi, reiškia, tai tiesiog atsitiktinė idėja, kuriai nelemta būti įgyvendintai“.

Tačiau ji buvo tarsi akmenukas bate, vis nedavė man ramybės, tad pasakiau sau: „ką gi, jei net po pusantrų metų nuo sapno negaliu jo užmiršti, galbūt reikėtų užbaigti dainą“.

- Ar nustebai, kad daina taip išpopuliarėjo visame pasaulyje?

Katy: tikrai labai didžiavausi, jog ji yra pirmoji karščiausių dainų 100-tuke. Keliavau po visą pasaulį – nuo Australijos ir Meksikos iki Japonijos ir Belgijos bei kitų Europos šalių. Visuose kraštuose žmonės ją dainavo kartu su manimi. Nė neįsivaizdavau, kad ji taps tokia žinoma.

- Ką jautei sužinojusi, jog esi nominuota „Grammy“ apdovanojimui? Jau esi gavusi daugybę apdovanojimų.

Katy: mano kūrinys buvo įrašytas tik prieš devynis mėnesius. Per šį trumpą laiką jaučiuosi jau pasiekusi daug gyvenimo tikslų. Išties neįtikėtina, kad pirmasis įrašas taip viską pakeitė.
Žmonės įvertino visą mano sunkų darbą, įrašant šią dainą. Reiškia, dirbau ne veltui.

„Grammy“ yra mano galutinis tikslas ir viso darbo prasmė. Mano manymu, tai didžiausias įvertinimas, kokį galima gauti šiame versle.

Visi kiti apdovanojimai taip pat buvo nuostabūs – nuo MTV iki „People's Choice Award“ ir visus juos labai vertinu, tačiau „Grammy“ yra tai, apie ką svajoji būdama devynerių, kai pradedi dainuoti ir stebi, kaip žmonės eina į sceną atsiimti apdovanojimų.

Matai, kaip jie išpučia akis iš nuostabos – ir to nepamiršti visą gyvenimą. Tad kai gavau šį iš tiesų labai svarbų apdovanojimą, pagalvojau: „nieko sau! Mane pripažino aukščiausios rūšies industrijoje!“

- Jei iš tiesų ryžtumeisi pabučiuoti merginą, kuri tai būtų iš įžymybė?

Katy: Na, gerai, aš esu bučiavusi merginą. Žinau, kad dabar kikenate. Šį klausimą man dažnai užduoda, tačiau aš jau visiems nebepasakoju, kokios garsios moterys ar merginos man atrodo seksualios, nes kitos dienos naujienose iš karto perskaitau: „Dieve mano, ji norėtų mylėtis su Scarlett Johansson“, o aš pagalvoju: „na, ne visai taip“.

- Kas padarė didžiausią įtaką tavo stiliui?

Katy: įvairūs dalykai. Šokau svingą, lindyhopą ir „jitterbug“. Lankiau šių šokių pamokas Santa Barbaroje, kur mane mokė patyrę šokėjai. Merginos, išlipančios iš senoviškų kadilakų, segėdavo pieštuko formos sijonus ir aptemptus megztukus - man tai atrodė originalu. Man patinka detalės ir spalvos. Dievinu tokius dalykėlius.

Turiu marškinius, ant kurių tarsi antpečiai pavaizduoti besišypsantys veidukai – atrodo labai mielai ir juokingai. Jie priverčia nusišypsoti, todėl apsivilkusi juos jaučiuosi labai gerai.

Mėgstu priversti žmones juoktis. man patinka humoro jausmas, kuriant drabužių stilių. Na, tarkime, mano idealas - Ditos Von Teese ir Agnes Deyn mišinys.

- Kokios muzikos klausai daugiausiai šiuo metu?

Katy: man patinka naujoji „Paramour“ daina, na, įrašyta filmui „Saulėlydis“ („Twilight“). Taip pat patinka naujasis „Antony and the Johnsons“ įrašas. Labai liūdnas, bet ir labai gražus.

Taip pat esu didelė grupės „Stars“ gerbėja. Tai vyro ir žmonos duetas. Patinka Johno Legendo „Evolver“, taip pat visada klausau Jonathos Brooke. Mano muzikinis skonis labai eklektiškas, man daug kas patinka, svarbiausia, kad tai būtų gera arba išskirtinė muzika.

- Tu užaugai labai religingoje šeimoje. Ar šeimos nariai palaiko tavo muzikavimą?

Katy: taip, mano šeima tikrai mane labai palaiko. Man atrodo, jog pradėjau laužyti visus apribojimus nuo tos dienos, kai gimiau.

Vaikystėje visuomet turėjau savo požiūrį ir jei būdavo riba, kurios nevalia peržengti, aš ją peršokdavau įsibėgėjusi.

Mano gyvenimo klaviatūroje niekada nebuvo redagavimo klavišo. Be to, man atrodo, kad mano tėvai nėra griežti tradiciniai krikščionys. Mano tėtis turi keturias tatuiruotes, jis pats - šiuolaikinis rokeris, pastorius.

Mes supratome, jog dėl kai kurių dalykų niekuomet nesusitarsime, tačiau tai juk normalu tėvų ir vaikų santykiuose. Jie tikrai labai labai mane palaiko, visuomet už mane meldžiasi ir aš jiems esu dėkinga.


- Ar jau galvoji apie kitą savo albumą? Ar rašai?

Katy: kol kas jis dar nesubrandintas, tad ne. Na, aš manau, kad bus labai smagu įrašinėti naują albumą. Tačiau rimtai apie tai pradėsiu galvoti vasaros pabaigoje.

Neseniai įrašiau „Thinking Of You“. Tai baladė, kurią parašiau pati vos prieš savaitę. Ją įrašysime kaip singlą ir iš to, manau, galima bus „išspausti“ dar vieną albumą.

Tikriausiai visi galvoja: „Įdomu, ar ji sugebės pakartoti tai, ką jau padarė, ar tiesiog jai pasisekė?“ Jau įrašytasis albumas apėmė dainas, kurias parašiau per ilgą laiką, maždaug nuo 17 iki 23, žinote, labai daug pokyčių. Tikiuosi, kad naujasis albumas gims per daug trumpesnį laiką.

- „Thinking of You“ nėra labai linksma daina, ar ne? Ji labiau panaši į baladę?

Katy: man ši daina labai patinka. Manau, joje visko slypi daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. „Hot N Cold“ ir „I Kissed A Girl“ visada buvo tarsi „bum!“, o „Thinking Of You“ kitokia, norisi klausytis jos žodžių ir sekti siužetą.

Man tai labai svarbu, nes šioje dainoje atsiskleidžia kitokia mano asmenybės pusė. Pačioje pradžioje pasirodydavau atviruose akustiniuose koncertuose ar kavinėse, dainuodavau pritardama sau gitara, tad būtent tuo metu, kai grodavau tokiose intymiose vietose, ir gimė daina „Thinking of You“.

Tai liūdna daina apie pasibaigusius santykius. Neišmaniau, kaip gyventi toliau, tad dainoje ir kalbama apie tai, kad net kai mėgini gyventi toliau, susipažįsti su naujais žmonėmis, vis vien meilė dar rusena tavyje. Todėl toks priedainis: „Būdama su juo galvoju apie tave.“ Manau, kad tai labai teisingas teiginys, ir daug kas yra atsidūręs tokioje situacijoje. Žmonės tai suprato.

- Ar pasikeitė tavo gyvenimas sulaukus tokios sėkmės?

Katy: aš tam intensyviai ruošiausi. Ruošiausi pagauti sėkmės paukštę ir jos nepaleisti. Tikrai nemanau, jog būčiau lengvai išgyvenusi pasisekimą, kai buvau 17-os, 18-os, 19-os...

Visuomenės akiratyje atsidūrę muzikantai susiduria ir su kitais dalykais, ne vien tik muzika. Pramogų pasaulis yra didžiulė virtuvė su milijonu virėjų. Ir visi nuolat vieni kitus komentuoja, tad reikia tapti stipriam arba išmokti atsirinkti gerus dalykus ir atmesti blogus.

Būtent šiems dalykams aš ir ruošiausi iš anksto. O gyvendama Holivude aštuonerius metus nori nenori savaime pasiruoši tokiems dalykams.

Man pasisekė, nes galėjau stebėti, kaip kiti žmonės išgarsėja, pvz., kai kurie mano draugai, ir mačiau, jog ne visi lengvai pakelia šlovę.

Tad aš rašydavausi sau pastabas – na, kad jei išmuš mano žvaigždžių valanda, nedarysiu to ar ano. Tiesiog stengiuosi groti gerą muziką ir tikiuosi, jog mano karjera pasieks dar aukštesnį lygį.

- Kokia esi?

Katy: aš labai draugiška ir tuo didžiuojuosi. Man patinka žmonės ir esu dosni, tačiau man skiriamas didesnis dėmesys nei daugeliui žmonių, tad stengiuosi užsiauginti storą odą.

Visi turi tam tikrą nuomonę ir požiūrį ir ne visada suprantu, kodėl žmonės vienaip ar kitaip apie mane mano. Aš tiesiog ir toliau noriu būti savimi. Toliau stengsiuosi tapti kažkuo panašia į Freddie Marcury.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis