Grupė „Braškės" dėl populiarumo važiuotų ravėti braškių (foto) (audio)

Lietuviškos muzikos skeptikai nutyla, kai kalba pasisuka apie naują merginų grupę „Braškės". Galbūt pavadinimas banalus ir neišsiskiriantis iš kitų, bet merginos neeilinės - nesiekia populiarumo, kabindamos makaronus TV laidose, jos nedainuoja pagal fonogramą ir žurnalistams nepasakoja kvailų meilės istorijų.

Jos nevaikšto į žvaigždžių vakarėlius, nesipuikuoja ant žurnalų viršelių…

Iš kur mes apie jas sužinojome? Grupės „Braškės" koncertuoja televizijos laidose, naktiniuose klubuose, miesto šventėse. DELFI gatvė pasikvietė į pokalbį grupės „Braškės" merginas Irmą ir Loretą, kurios papasakojo apie grupės įkūrimą, pavadinimo istoriją ir pristatė savo naują dainą „Kačiukas".

BRAŠKĖS - Kačiukas

Skirtingos asmenybės

Dvi merginos - Irma ir Loreta daug dirbo, kad taptų dainininkėmis. Kaip pačios teigia, kai tik jos gimė, iš karto stengėsi verkti „į natą“, o ne „bliauti" bet kaip, nuo mažų dienų domėjosi estrada, dainavo populiariausias to laikmečio dainas prieš veidrodį, įsispyrusios į mamų aukštakulnius.

Merginos lankė muzikos mokyklą: jos nebėgdavo iš choro ir solfedžio pamokų, domėjosi choreografija ir muzikos kultūra.

Merginos taip norėjo tapti dainininkėmis, jog nepabijojo įveikti daugybę išbandymų: atrankų ir konkursų, kol galiausiai įkūrė grupę „Braškės".

Iki grupės atsiradimo, merginos nepažinojo vienos kitos, net nustebo, kad - visiškai skirtingos asmenybės gali būti tokios panašios ir taip papildyti viena kitą.

Merginoms reikėjo gerai pasukti savo, kad sugalvotų joms patinkantį ir jų muziką perteikiantį grupės pavadinimą.

Tą dieną, kai merginos galvojo pavadinimą, valgė braškes, taip joms ir „pasipiršo“ tinkamas grupės pavadinimas. „Žodis „braškės“ turi daug teigiamybių: daugumai žmonių uogos siejasi su vasara,
vitaminais, saulėtomis atostogomis, žydinčiais sodais, linksma nuotaika...

Kadangi mes susibūrėme vasarą, per patį braškių sirpimą, ir mūsų atliekamose dainose saldumo, vitaminų, geros nuotaikos ir užvedančių ritmų tikrai netrūksta, pavadinimas iškart patiko abiem.

Be to mums labai patinka raudona spalva, todėl mes nusprendėme, kad šis žodis labiausiai mums ir tiks, - pasakojo merginos.

Grupė „Braškės" dainuoja tik gyvai

Grupės "Braškės" pasirodymus galima pamatyti įvairiose Lietuvos miestų
šventėse, naktiniuose klubuose, televizijos laidose.

„Buvo tokių atvejų, kai renginių organizatoriai, negaudami šiuo sunkmečiu finansavimo tinkamai aparatūrai įgarsinti koncertą, kad galėtume atlikti kūrinius gyvai, prašydavo groti mūsų įrašus savo renginiuose," - kalba kylančios žvaigždės.

Irma ir Loreta per pirmąjį koncertą labai jaudinosi, reikėjo merginoms nemažai laiko, kol jos išmoko atsipalaiduoti ant scenos. Kad merginos nesijaudintų, jos nuolat turėjo Viena kitą raminti: „Geras atlikėjas prieš kiekvieną išėjimą į sceną, jaudinasi taip, lyg pirmą kartą eitų koncertuoti."

Merginos pasirinko dainuoti popsą. Šis stilius joms priimtiniausias: „Šis muzikinis stilius – pats švelniausias, o ir mes merginos - švelnios.“

Darė tyrimą

„Ar galima Lietuvoje atlikėjui tapti populiariam, nekuriant įvairių gandų ir skandalų, o tiesiog rašant dainas ir jas atliekant?" – klausia „Braškės“. Tam , kad atsakytų į šį klausimą, merginos atliko savotišką tyrimą.

Tyrimas parodė, kad ir nekuriant skandalų, dainuoti galima, o su laiku populiarumas auga kaip ant mielių. „Mes jaučiame, kad tampame populiarios, pagal koncertuose apsilankančių gerbėjų kiekį, jų reakciją į kūrinių pirmuosius akordus, prašymus bent kelis kartus per koncertą kartoti įvairias mūsų koncertinės programos „Jausmų banga" dainas.

Dažnai naktiniuose klubuose, gerbėjai prašo paleisti mūsų dainų. Sutiksite, jog žinomiausios pop grupės tapo populiarios tik per tam tikrą laiką,"- kalba merginos.

Merginos teigia, jog grupė „Braškės" - labiausiai besireklamuojanti pop grupė Lietuvoje. Merginos dalyvauja televizijos laidose, internete jų dainos šturmuoja topus.

„Mes pasiliekame prie nuomonės, kad greitas išpopuliarėjimas neatneša naudos, geras pavyzdys - realybės šou, kuriuose dalyvauja daugybė žmonių, o išgarsėja tik vienetai,“ - samprotauja būsimosios žvaigždės.

Apie asmeninį gyvenimą nekalba

Merginos, išgirdusios klausimus apie asmeninį gyvenimą, iškart tapo uždaros. Jos pasakė, jog vengia kalbėti apie asmeninį gyvenimą, nes nenori populiarumo siekti primityviu keliu.

Deja, DELFI gatvė taip ir nesužinojo gandų ir faktų apie merginų širdies draugus, kompleksus, meilės istorijas.

DELFI gatvė: kada pirmą kartą įsimylėjote?

„Braškės“: vaikų darželyje, smėlio dėžėje (šypsosi).

DELFI gatvė: kokios buvote mokykloje?

„Braškės“: mokykloje buvome aktyvios, visuomeniškos, charizmatiškos asmenybės.

DELFI gatvė: ar labai mėgstate braškes?

„Braškės“: taip. Puiki atgaiva ir kūnui ir sielai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis