JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Žvaigždžių mokyklėlės. Kai kurie vaikai ateina tik pasižiūrėti į garsenybes

Ne visko, ką moka žvaigždės, galima išmokti žvaigždžių akademijose ir mokyklose. Pastaruoju metu jų pridygo kaip grybų po lietaus: Karinos Krysko ir Sauliaus Skambino šokių mokykla, „kelietės“ Evelinos dainavimo studija, „Top fun“ akademija, kurioje dėsto ryškiausios Lietuvos žvaigždės…

DELFI gatvė pakvietė į pokalbį Mindaugą Bendžių, „Top fun“ akademijos įkūrėją Andrių Urbanavičių bei „kelietę“ Eveliną. Štai jie tiesiai šviesiai ir papasakojo apie žvaigždžių mokyklas, mokinius, mokomuosius dalykus… Ar tik ne krizė privertė žvaigždes dėstyti?

„Žvaigždžių kalvė“

Dar prieš įkurdami „Top fun“ akademiją, grupės „Kastaneda“ nariai Lukas Pačkauskas ir Andrius Urbanavičius turėjo prodiuserių kompaniją, kuri užsiėmė jaunų talentų paieška.

Tuomet jie suprato, kad Lietuvoje tikrai daug talentingų žmonių, kurie nori tobulėti ir tai daryti, semdamiesi žinių ne iš žmonių, kurie puikiai žino teoriją, bet ir iš tų, kurie gali pasidalinti savo asmenine patirtimi.

Jie į savo „žvaigždžių“ akademiją pasikvietė atlikėjus: Rūtą Ščiogolevaitę, Dainą Bilevičiūtę, kurios dėsto vokalo pamokas, Deividas Meškauskas, Justė Mozolytė moko šokti, aktoriai Marius Jampolskis ir Audrius Bružas dalina aktorinio meistriškumo paslaptis, o „misė“ Daiva Anužytė merginoms dalina grožio patarimus.

„Labai ilgai rinkome mokytojus, kurie dėstys „Top fun“ akademijoje, kadangi norėjome, kad tai būtų ne tik žinomi, bet ir savo talentu ir darbu kažko pasiekę žmonės, kuo dar ir mokėtų dalintis su kitais.

Taigi, visi mūsų mokytojai yra ne tik žinomi žmonės, bet ir puikūs pedagogai, iš kurių tikrai yra ko pasimokyti ar tiesiog gera pasibūti kartu,“ – kalba „Top fun“ akademijos įkūrėjas.

Mokiniai „pasikėlę“, o žvaigždės – ne

DELFI gatvė: internetiniuose komentaruose, gatvėje iš praeivių galima išgirsti, jog vienas ar kitas žinomas žmogus – „pasikėlęs“. Ar tikrai?

Andrius paneigia, jog paaugliai ateina į mokyklą tik dėl garsių žmonių. „Tokie mokiniai pas mus dažniausiai ilgai neužsibūna, nes supranta, kad ta jo idealizuota „žvaigždė“ iš tikrųjų gali būti ir griežtas mokytojas,“ – kalba Andrius.

„Dažniausiai būna, kad jau po pirmos pažinties kai kurie mokiniai būna labiau „pasikėlę“, o jei rimtai, tai tarp visų: lankančių ir dėstančių, tvyro labai draugiška atmosfera, kuri dar labiau pasijaučia per mūsų organizuojamus vakarėlius, kuriuose dalyvauja ir pasirodo tiek mokytojai, tiek mokiniai,“ – pasakoja vyras.

Akademijos dėstytojai labai mielai dirba su jos nariais: jie ne tik mielai išdėsto savo pamokas, bet ir pabendrauja su paaugliais. Tarp mokytojų ir mokinių labai retai kyla ginčų, o jeigu ir kyla tik tam, kad būtų pasiektas kuo geresnis rezultatas.

Atlikėja Mini – me – tikras pavyzdys

Prieš keletą metų Lietuvos muzikos rinkoje atsirado nauja atlikėja – paauglė Mini – me. Visi stebėjosi puikiu merginos vokalu. Šią atlikėją Andrius ir Lukas rado tuomet, kai dar nebuvo sukūrę akademijos.

Kai vyrai įkūrė akademiją „Top fun“, atlikėja pradėjo lankyti paskaitas, kurios jai padeda siekti savo užsibrėžto tikslo. Atlikėja Mini – me yra tarsi pavyzdys, ko gali pasiekti žmogus, neįsiveldamas į jokius dirbtinius skandalus ir visko siekdamas tik savo talentu ir darbu.

Atlikėja su savo prodiuseriais patyrė labai daug smagių ir nelabai smagių akimirkų. Šios linksmos ir liūdnos akimirkos taip suartino šiuos žmonės, jog jie tapo kaip šeimos nariais.

Akademiją lanko daugybė paauglių, kurie nori tapti žvaigždėmis. Prodiuseriai žada „kepti“ žvaigždes tuomet, kai pro akademijos duris įžengs tikrai talentingas žmogus, kuriam tik reikės truputėlį padėti, nukreipti tinkamu keliu.

Idėją brandino penkiolika metų

Prieš penkiolika metų šou pasaulyje pasirodė pirmieji muzikos prodiuseriai Gintaras ir Mindaugas Bendžiai. Kai jie darė pirmąsias būsimų žvaigždžių perklausas, pamatė, kad ateina daug talentingų jaunuolių, kurie turi klausą ir išvaizdą, bet jų balsai – neišlavinti. Taip broliams kilo idėja: nuo pat mažų dienų su jaunuoliais pradėti dirbti, mokyti vokalinių įgūdžių ir judesių.

Bet savo idėją – įkurti šokių ir muzikos mokyklą – vaikinai įgyvendino tik prieš keletą metų. „Idėja brendo labai seniai, bet kol neturėjome nuosavų patalpų, tai buvo tiesiog neįmanoma. Dar prieš vykstant statyboms, labai kruopščiai apgalvojome su broliu, kur bus choreografijos salė, kur rūbinė, vokalo studija, gitaros klasė, garso įrašų studija,“ – pasakoja Mindaugas Bendžius.

Gintaro ir Mindaugo Bendžių mokykloje dėstytojai – tikri profesionalai: grupės „Širdelės“ narės Ieva ir Alisa moko vokalo, o Andriaus Rimiškio mylimoji Vaida Pužaitė moko judėti scenoje. Vaikams patarimus dalina ir mokyklos įkūrėjai.

Paaugliai mokykloje gali mokytis vokalo ir choreografijos paslapčių. Į vokalo pamokas susirenka daugiau vaikų nei į šokių užsiėmimus. Bet prodiuseris Mindaugas norėtų, kad vaikai lankytų abu užsiėmimus, nes atlikėjui reikia, ne tik vokalo, bet ir judesio.

„Vaikai mūsų mokykloje gaus to, kas yra reikalinga, norint patekti į didžiąją sceną. Mes tikime, kad tie vaikai, kurie dabar lanko mūsų mokyklą, ateityje bus labiau pasiruošę, nei dabar esantys populiarūs Lietuvos atlikėjai, paprastai kalbant, mes norime užkelti kartėlę ir nesvarbu, kad gyvename mažoje šalyje.

Mes tikime, kad bent vienas iš mokinių taps daugiau, nei Lietuvos žvaigžde, bet tam reikia įgyti nemažai žinių, mes tai ir bandome padaryti,“ – kalba reiklusis prodiuseris.

Potencialios žvaigždės

Garsieji muzikos prodiuseriai stebi savo mokinius, jų vokalinius sugebėjimus ir galvoja, kuris iš mokinių yra vertas tapti žvaigžde. Mindaugas tikisi, jog iš šimto mokinių vienas talentingas moksleivis turi atsirasti, kurį jie pavers garsiu atlikėju.

Pastaruoju metu Lietuvoje atsirado daugybė dainavimo ir šokių mokyklų, kurias įkuria šokėjai, net realybės šou išgarsėję dainininkai. Mindaugas Bendžius tokias mokykla vertina neigiamai. „Daugumoj atvejų, tai – labai mėgėjiškos mokyklos, todėl labai gaila vaikų ir jaunuolių laiko, kai jie investuoja į abejotinos svarbos žinias.

Manau, kad kiekvienas jaunuolis ar jo tėvai turėtų atsižvelgti, kas koordinuoja mokyklos veiklą, mokyklos darbai ir rezultatai turi kalbėti patys už save.“

Evelina atidarė dainavimo studiją

„Kelietė“ Evelina rugsėjį Kaune atidarė dainavimo studiją. „Atidaryti dainavimo studiją buvo mano svajonė. Nuo šešerių metų dainuoju, esu išleidusi ne vieną albumą, todėl dainų turiu savo, esu net virš šimto jų sudainavusi. Vaikai dainuoja mano senas dainas,“ – pasakoja dainavimo studijos vadovė.

Evelina nesijaučia per jauna tokiai veiklai, teigia, jog patirties turi pakankamai. Ji turi ne tik pop, bet ir klasikinio dainavimo pagrindų. Dainininkė mokiusis ne pas vieną vokalo dėstytoją, net dabar lanko pamokas pas choro „Jaunystė“ vadovę D. Beinarytę.

Mergina labai mėgsta bendrauti su vaikais, todėl per pamokas ne tik su jais šiltai bendrauja, bet moko dainuoti, taisyklingai kvėpuoti dainuojant, artikuliacinių pratimų, judėti.

„Ateityje dainavimo studijoje bus choreografijos mokytoja. Bet dabar džiaugiuosi, jog ateina tiek daug vaikų, kurie mielu noru eina į pamokas. Dar nebuvo kaprizingų vaikų ir tikiuosi tokių nebus ateityje,“ – kalba dainininkė Evelina.

Mano išsaugoti straipsniai