JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Jaunieji tricker’iai tikisi užkariauti „Lietuvos talentus“ (video)

Tricking’as Lietuvą pasiekė prieš kelerius metus. Du jaunuoliai, žiūrėdami video klipus internete, susidomėjo šia sporto šaka ir panoro išmokti trickin’ti taip, kaip tai daro garsiausi užsienio tricker’iai.

Kokie vaikinų individualių pamokų rezultatai, galėjote pamatyti populiariame televizijos projekte „Lietuvos talentai“. Du žavūs vaikinai Haroldas ir Aurimas studijoje parodė, ką sugeba.

Tiesa, jie paruošė itin trumpą pasirodymą ir sulaukė komisijos kritikos. Bet komisijos nariai buvo priblokšti jaunuolių kūno lankstumo, šokio plastikos – vaikinai pateko į pusfinalį.

DELFI gatvė pakalbino tricker’ių grupės „Kaprex“ narius: Haroldą ir Aurimą, kurie papasakojo apie tricking’ą, įspūdžius iš projekto bei netikėtai užklupusį populiarumą.

DELFI gatvė: kaip susidomėjote tricking’u?

Haroldas: na, trickin’imu susidomėjau gan keistu būdu ir, tiesą pasakius, tiksliai nežinau kaip. Dar, kai buvau mažiukas, mokiausi vaikščioti ant rankų, išmokau gan lengvai, net dabar man mama kartais sako: „Tu pradėjai vaikščioti ne su kojom, o su rankom”.

Tėtis, pamatęs, kad esu labai susidomėjęs įvairiomis sporto šakomis, bandė mane vesti į savigynos bei karate užsiėmimus, bet man nebuvo gana ir man nepatiko tai. 

Tad jis mane pabandė išmokyti atbulinio persivertimo. Po kažkiek laiko jau tai dariau be jokios priežiūros ir gan gerai juos dariau. Tuomet visagalis internetas „parodė“ man įvairių spalvų, sportų, kurių aš buvau nematęs, ir tarp plataus informacijos asortimento aš pamačiau tricking’ą.

Iš pradžių galvojau, jog tai – neįmanoma… Nuleidau rankas ir gyvenau toliau, bet vis galvojau, kad būtų šaunu išmokti tai… Likus mėnesiui iki trylikto gimtadienio, mane tėvai nuvedė į gimnastiką.

Kadangi buvau šiek tiek per senas, mane priėmė vienas gimnastikos treneris „po savo sparnu” ir mokino mane įvairių persivertimų bei suktukų. To buvo negana, aš vis tiek nemokėjau vieno svarbaus tricking’o elemento – „extremalių kovos menų“ . 

Aišku, tai nepaskatino liautis mokytis salto. 2007 metų vasaros pabaigoje, į vieną iš treniruočių atėjo Aurimas, vienas iš geriausių mano dabartinių draugų. Tą dieną mes buvome lyg priešai, nes jis mokėjo vienus salto geriau už mane, aš kitus už jį geriau (šypsosi). Susipažinome artimiau ir abudu žiauriai „užsikabliavom ant” trickin’imo.

Aurimas: trickin’imu susidomėjau, tik apie jį sužinojęs, prieš dvejus metus. Tai buvo didelė naujovė: apie tricking’ą mažai kas žinojo, dėl to jis mane ir patraukė, bet salto ir įvairūs kovos menai, mane traukia nuo labai mažų dienų.

Kad išmokčiau kažką panašaus, užsirašiau į akrobatiką, pradėjau lankyti breiką, jį šokau maždaug apie ketverius metus, išmokau valdyti savo kūną, koordinacijos. Tada mečiau breiką, nes tricking’as ir „free run’as“ užvaldė mane. 

DELFI gatvė: kur mokėtės trickin’imo?

Haroldas: trickin’ti išmokau gimnastikos salėje, kieme, ant pievutės, mieste, ant cemento, bei kitose vietose, kur buvo smėlio.

Aurimas: kaip jau minėjau, salto mane traukė nuo mažų dienų, paprasti kūlversčiai prasidėjo ir apsivertimai ant lovos. Vartydavausi, kaip sugebėjau, bandydavau padaryti kažką panašaus į salto, tada paaugęs pradėjau treniruotis kieme su draugais, visa pradžia buvo smėlio dėžėje, ten išmokau visus pradmenis. 

Žiūrėdamas filmus internete ir fantazuodamas, pradėjau trikin’ti. Mūsų dažnai treniruotės vyksta ant žolės.

DELFI gatvė: papasakokite, daugiau apie tricking’ą.

Haroldas: tricking’as yra vienas iš neįprastųjų sportų, jis yra tiek gražus, kiek pavojingas bei efektyvus. Sakydamas efektyvus turiu omenyje jo skiltį – kovos menus. Tačiau iš kovos menų – tik vienas fragmentas – spyriai. Tricking’as Lietuvoje atsirado ne taip jau ir senai, tik prieš kelerius metus. Tricking’as yra šių sporto šakų miksas – „BreakDance“, „ XMA“ bei akrobatika.

Aurimas: tricking’as yra sudarytas iš įvairių kovos menų: karate, breikas, akrobatika – trickin’ime nėra ribų. Kuo tu būni originalesnis, kuo daugiau esi įdėjęs savo indėlio į triukus, nenusikopijavęs nuo kitų žymių tricker’ių, tuo yra geriau.

Tricking’as – ne tik sportas, tai yra jau gyvenimo būdas: važinėji po miestą, ieškai geresnių vietų treniruotėms, susitikinėji su bendraminčiais iš visos Lietuvos ir ne tik.

Jau kelerius metus iš eilės Lietuvoje vyksta „Palangos tricking’o gathering’as“, tai visų mūsų Lietuvos tricker’ių susitikimas, mes visi susitinkame ir kartu trickin’am prie jūros, dalinamės patirtimi, vieni kitus mokome ir leidžiame gerai laiką.

DELFI gatvė: kiek laiko užsiimate šiuo dalyku?

Haroldas: tricking’u užsiimu jau trečius metus.

Aurimas: dvejus metus. 

DELFI gatvė: iš kur semiatės idėjų?

Haroldas: idėjų semiuosi iš užsieniečių tricker’ių, draugų bei įvairių pašnekovų, kurie pateikia minčių, kurias per savo itin lakią vaizduotę perdarau į nuostabias idėjas. Tačiau ne visos jos dabar yra realios.

Aurimas: idėjos – iš interneto, taip pat pats mokausi, tobulėju, kuriu.

DELFI gatvė: o gal padeda jums koks nors treneris per treniruotes?

Haroldas: tokio kaip tricking’o trenerio neturiu, tačiau turiu akrobatikos trenerį, jis iki šiol suteikia man sąlygas, bei duoda įvairių patarimų pasirodymams, kaip atlikti vieną ar kitą triuką. Nors su komandos nariu ir geru draugu Aurimu patys įvykdėme savo užgaidą – tapti trickin’imo treneriais. Aišku, mes mokome draugus, bet ką gali žinoti, po kiek laiko gal ir pavyks įkurti „Tricking sporto klubą“.

Aurimas: ne, neturime jokių trenerių, mes patys esame treneriai, turime savo jaunuolių grupę, kuriuos mokome trickin’ti gimnastikos salėje ten taip pat yra treneris, bet iš esmės jis mūsų nieko nemoko, viską patys darome. 

DELFI gatvė: kodėl dalyvavote televizijos projekte „Lietuvos talentai“?

Haroldas: televizijos projekte „Lietuvos talentai” dalyvavome tam, kad parodytume Lietuvai, jog mes esame, jog turime, ką parodyti, ką ne kiekvienas gali parodyti, ir, žinoma, tam, kad įtakingi asmenys mumis susidomėtų ir galėtume ne tik sportuoti dėl savęs, bet ir pragyventi iš to.

Aurimas: „Lietuvos talentai” mus sudomino tik išgirdus, kad šis projektas vyks Lietuvoje. Dar ryžto suteikė draugų palaikymas ir paskatinimas, iš esmės mes patys norėjome ten sudalyvauti, išbandyti savo jėgas ir, žinoma, laimėti (šypsosi)

DELFI gatvė: kokie įspūdžiai iš projekto?

Haroldas: iš šio projekto įspūdžiai buvo gan „extremalūs“. Užlipti ant scenos, kuri yra maža, slidžiu pagrindu, ir prieš kameras rodytis, kalbėti buvo sudėtinga ir ne itin malonu, tačiau kai pradėjome rodyti dėl ko mes atėjome, visos baimės išnyko, lyg jų ir nebūta (juokiasi).

Aurimas: viskas, kaip ir įsivaizdavau prieš tai, tik jau pasirodžius nesitikėjau tokio komisijos verdikto, galvojau, gausime blogesnius įvertinimus, nes tikrai buvome nepasiruošę, filmavimo dieną, prieš važiuojant į Vilnių, visą programą „susistatėme“ ant žolės ir per pasirodymą pridarėme klaidų.

DELFI gatvė: ar projektas jūsų nenuvylė?

Haroldas: šis projektas tikrai nenuvylė. Šauni patirtis, naujos pažintys, linksmai praleistas laikas.
Žinoma, mes padarėme klaidų, mes buvome nevisai paruošę savo pasirodymą, tačiau mes įveikėme išbandymą, mes jį įveikėme bendromis pastangomis ir nepasiduodami.

DELFI gatvė: ką paruošite pusfinaliui?

Haroldas: žinoma, pusfinaliui mes stengsimės paruošti ilgesnį pasirodymą nei 27 sekundės bei įdomesnį, ne vien „vartysimės”.

DELFI gatvė: ar tikitės patekti į finalą?

Haroldas: į finalą mes tikimės patekti ir tikimės laimėti visą šį projektą, nebus lengva, mes tai žinome.

DELFI gatvė: ar po projekto sulaukėte daug dėmesio iš praeivių ir merginų?

Haroldas: cha, cha… Dėmesio mes sulaukėme tikrai nemažai ir dar iki šiol sulaukiame jo. Nepažįstami žmonės gatvėje prieina ir paspaudžia ranką, atiduodami savo pagarbą, bei palinki sėkmės toliau.

Merginų dėmesys padidėjo, bet ne itin. Labiausiai, kas skiria daug dėmesio, tai yra jaunesnioji karta, nes juos labai sudomino visi salto. Manau, kiekvienam žmogui, jaunas jis ar pagyvenęs, yra gražu pažiūrėti, kaip kitas žmogus, bent kelioms sekundėms įveikia gravitacijos dėsnį.

Aurimas: taip, dėmesio tikrai labai daug sulaukėme, aš asmeniškai net nesitikėjau, kad televizija gali padaryti tokiu populiariu: nepažįstami žmonės gatvėje į mus žiūri, šnibždasi, kiti gražiai prieina, pasveikina, mokykloje visi mokytojai kalbėjo apie tai, labai daug palaikymo sulaukėme iš labai daug žmonių. Ačiū jiems labai, mes tikrai pasistengsime dėl jų. Tikrai labai malonu, kad patikome žmonėms. 

DELFI gatvė: kur su savo programa pasirodote?

Haroldas: dalyvaujame įvairiuose renginiuose: nuo krepšinio varžybų iki įvairių populiarių projektų. Artimiausias projektas mums nusimato „Marko Dance Show Project”, pasirodysime su nauja šokiu grupe „N’school“, atliekančia electro dance, dar kitaip – „tectonic“.

Mes esame dalyvavę projekto „Šok su manimi” atidaryme kartu su „F.U.“ šokių studija. Taip pat labai dažnai pasirodome krepšinio varžybose įvairiuose Lietuvos miestuose.

Mano išsaugoti straipsniai